Autor Wątek: [Pony] Serce z Colta  (Przeczytany 5030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emer

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« dnia: 02 Lipiec 2008, 14:37:36 »
Po pierwsze- chciałbym wszystkich przywitać bo jestem tu nowy...więc witam
Po drugie- słyszał ktoś coś o ponym z silnikiem colta?Chodzi tu o 1,8 140ps...:)
Jak juz włoże alumki i zrobie podłoge której można powiedzieć że nie ma:) i takie tam to chciałbym sie zająć ulepszaniem kucyka pod względem mocy.Autko jest z 91 1,5 gaźnik więc za dużo tu zrobić sie nie da...na nowe mnie nie stać...a jeśli pali juz te prawie 10 litrów to lepiej żeby palił tyle samo i od czasu do czasu zatykał cwaniaków w bumach:)
Więc czy taki silnik podejdzie?Ile trzeba by przerabiać?I ile takie coś może kosztować?nie licząc samego silnika?pozdrawiam

p.s.
albo jakiś 1,6 16v?

Cendra

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipiec 2008, 18:30:26 »
na starym forum poszukaj info o ponym z silnikiem 1.8 z Lantry GT :mrgreen:

e-gen

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lipiec 2008, 19:59:38 »
Był projekt SWAP-u 4G63 z Eclipsa (150 koników) do Ponacza --> link

Niestety trzeba przerabiać mocowania a nie są to jedyne problemy :idea:

Jeżeli nie stać Cię na lepszy samochód to nie stać Cię i na taką rzeźbę 8-)

dyzio007

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipiec 2008, 01:21:14 »
:) popatrz w opis i zobacz ze sie da :) a koszta faktycznie wysokie bo kompletny silnik z osprzetem i wszystkim potrzebnym to jakies 3000tys




Fajnie ze komus sie chce bo mojego juz niema:(

emer

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lipiec 2008, 12:34:01 »
Witam ponownie.Czytałem juz ten temat ale 3k na właściciela kucyka wartego 2k...
nie stac mnie:P
Chodziło mi o coś za 1000, wczoraj znalazłem takie coś:
http://moto.allegro.pl/item386365595_silnik_mitsubishi_colt_lancer_pony_1_5.html
i pomyślałem że bez większych przeróbek wejdzie coś takiego:
http://moto.allegro.pl/item387271906_mitsubishi_colt_1_6_16v_silnik_super_stan.html.
nie znam sie na tym za bardzo więc jeśli sie pomyliłem to wybaczcie:)
113ps to juz by coś dało...:)potem jeszcze podciągnąć jakoś...

p.s.
Musze sie pochwalić...w nocy zostawiłem cwaniaka w nowiutkim range rover...nie miałem takich zamiarów ale tak sie gapił na moją koleżanke i potem jeszcze ten jego start...no nie mogłem sie powstrzymać:)Nie wiem jak to możliwe bo najsłabszy ma 9 do 100...może koleś sie bał bo droga nie była prosta?:)
A może ja mam skrzynie z 1,3 i 0-60 jest lepsze?bo mikre 75ps od kumpla tez kucyk bierze a mikra jest lżejsza chyba?i moze dlatego ta cholera mi pali tyle?troszke ponad 60km/h na 2-ce jest normalne w tym modelu?
Sorki ze tyle pisze:)


[ Komentarz dodany przez: grzesik1: 2008-07-03, 21:55 ]
za OT w dziale warsztat też są ostrzeżenia... tym razem tylko słowne dla całej trójki (emer, wlad i maspex)

wlad

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lipiec 2008, 18:29:50 »
Cytat: "emer"
Nie wiem jak to możliwe bo najsłabszy ma 9 do 100...może koleś sie bał bo droga nie była prosta?:)

wyjasnienie moze byc proste-moze koles po prostu nie mial zamiaru udawadniac rzeczy oczywistej.... :mrgreen:

maspex

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lipiec 2008, 21:13:45 »
ja sie kiedys tak z golfem 3 scigalem, 3 w nocy to sobie jade mijam jakiegos golfa na pasie obok,widze,ze rusza za mna....jade juz 160km/h :D a on daleko odstaje zjezdzam z drogi na hotdogi (statoil) ,facet za mna i sie pyta co mam pod maska :mrgreen: myslal,ze sie z nim scigalem a ja sobie tak luzacko jechalem, pewnie tez takie wrazenie odczules (hehe,patrzyl sie na kolezanke :lol: ) w miescie wiele razy szybciej odemnie ruszyla jakas babacia w yarisie,sc czy innych malenstwach(naprawde szybkie sa od 0 do 50 ),ale o wyscigi je nigdy nie posadzalem.

ps.ostanio jechalem za kolega w miescie ,on kia picanto (jest przedstawicielem) ,styl jazdy ma do odciecia-ledwo za nim nadazalem, niektorzy lubia szybko ruszac,pozno biegi zmieniac itd. :D

emer

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Lipiec 2008, 11:27:22 »
ok.pozwól na zakończenie OT:)
nie wiem czy chciał sie ścigać ale na pewno zaszpanować bo tak ruszył:P pewnie po chwili zaczął sie bać o auto bo to nie była prosta i równa droga:P

Vex

  • Gość
Re: serce z colta do pony?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Lipiec 2008, 23:39:38 »
Cytat: "emer"

Jak juz włoże alumki i zrobie podłoge której można powiedzieć że nie ma:)


To lepiej zostan przy serii bo przy 2x mocniejszym silniku jak mocniej ruszysz samochod pognie Ci :-) sie a mowiac konkretniej to nie jest najlepszy pomysl przy malo sztywnej karoserii spowodowanej duzym wiekiem.

emer

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lipiec 2008, 18:14:02 »
jak bede robił podłoge to mam zamiar go wzmacniac troszke:)

IgoReCzeK

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lipiec 2008, 18:23:49 »
Witam. To w takiej sytuacji pomyśl o dodatkowym orurowaniu płyty podłogowej (nie mam na myśli oczywiście sportowej klatki, bo w zawodach to kolega startować raczej nie będzie). W przeciwnym razie za jakiś czas będziesz jeździł czterośladem a nie dwu. ;-) Pozdrawiam Igor.

emer

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Lipiec 2008, 13:50:15 »
Hm.Ta kwota podana przez MobiaS na starym forum ( 8000 za 1,8 z lantry)...jest jakiś silnik,
którego przełożenie wyjdzie ok 1500?czy to głupie co napisałem?z wszystkimi jest tyle przerabiania?
Jeśli tak to moze by włożyć/przerobić na 1,5 mpi 84ps z pony i go podkręcić jakoś?biturbo, nitro...
nie no zart:p ale coś na pewno sie da z tego wyciągnąć...bo z gaźnikiem 72ps chyba nie warto kombinować...?
albo cos takiego
http://moto.allegro.pl/item388947377_hyundai_accent_excel_silnik_1_5_16v_1156.html
p.s.
czterośladem z napędem na dwa koła i dwie nogi:Pmysle właśnie nad spawaniem i nie wiem czy mozna wszystkie elementy spawać czy jest cos czego nie mozna...kolega jest dobrym spawaczem ale o przepisach nie ma pojecia:)

speedmaster

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Lipiec 2008, 14:27:29 »
u mnie w silnik 1,5 gaźnik włozone zostało 5 k i ledwo do 92 KM (na przelotowym wydechu) urosło :roll:

Vex

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Lipiec 2008, 17:48:05 »
Chcesz do zezartego prawie pelnoletniego samochodu wsadzic mocny silnik i miec wyscigowke i to wszystko za 1500zl ? Przeciez to jest smieszne.
Sam pomysl z lekka dobry, nie wspominajac o kwocie. Zreszta jak chcesz pozbyc sie samochodu na dobre kilka miesiecy to probuj, ale jak zamierzasz znalesc dobry silnik i go zalozyc za 1500zl to zycze naprawde powodzenia. Nie wspominajac juz o sportowym zawieszeniu w Pony :lol: i dobrym ukladzie hamulcowym. Pozwol mu lepiej doczekac spokojnej starosci. Nawet jakby to cudem wyszlo to bys zaraz wszystko polamal i poukrecal - wyobrazni troche. <cisza>

BartBartez

  • Gość
[Pony] Serce z Colta
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Lipiec 2008, 21:46:47 »
Kup sobie Scoupe i na jakiś czas Ci to wystarczy. Pewnie taniej wyjdzie