Autor Wątek: centralny zamek  (Przeczytany 1035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pakson

  • Gość
centralny zamek
« dnia: 10 Luty 2009, 16:59:24 »
witam tak jak w temacie interesuje mnie całkowite odłączenie centralnego zamka ponieważ mam spięcie w drzwiach kierowcy i słychać bzyczenie co chwile, czy jest wogóle jakiś bezpiecznik od tego czy trzeba rozkładać drzwi i odłączyć od siłownika...

Grzesik1

  • Gość
centralny zamek
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2009, 20:37:27 »
w drzwiach kierowcy masz tylko sterownik, i to on prawdopodobnie wydaje dźwięki a to dlatego, że często dostaje się do niego woda.
Wydaje mi się, że bez rozbierania drzwi się nie obejdzie no chyba że chcesz zrezygnować z centralnego. Sam sterownik można kupić za kilkanaście złotych na szrotach. Ja zapłaciłem 30zł a jaka radocha że centralny zaczął działać prawidłowo namawiam cię do podjęcia próby ratowania :)

pakson

  • Gość
centralny zamek
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2009, 01:07:47 »
ja będę u siebie kładł całkiem nowa instalacje centralnego, bo dostałem zestaw całkiem przyzwoitego centralnego z pilotami...

polinfor

  • Gość
centralny zamek
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marzec 2009, 15:56:41 »
Odświeżę temat.
W sierpniu 2008 kupiłem lantrę 1.8GT rocznik 1993... bez centralnego zamka - nie działał.
Na początku marca 2009 zdecydowałem się na przekładkę silnika (w starym silniku poszła uszczelka pod głowicą) oraz remont kapitalny osprzętu. Jak pisałem w innym wątku - alternator poszedł do regeneracji.
Wymieniłem też aku na 55Ah - czyli taki jak powinien być w tym modelu - wcześniej był stary Bosch 45Ah.

Do czego zmierzam - wczoraj podczas jazdy coś zaczęło tykać w drzwiach kierowcy (tyk, tyk, tyk, tyk) - jednostajne tykanie. Zastanawiałem się co to może być i okazało się, że centralny zamek zmartwychwstał! Normalnie jestem w szoku. Było by super jak by działał dobrze - to znaczy - zawsze i na wszystkie drzwi. Niestety tak nie jest.
Zamek raz działa a raz nie - przy włączonym silniku raczej działa - 4 drzwi. Ma problem z otwieraniem, zamyka nieźle.
Przy wyłączonym silniku - raz działa a raz nie.
Z tyłu robi dziwne rzeczy - raz otwiera oba a raz jede drzwi. Oczywiście zamki przeskakują wszystkie.

Pytanie do doświadczonych - co jest spsute? Sterownik czy siłowniki w drzwiach?

Grzesik1

  • Gość
centralny zamek
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Marzec 2009, 17:56:23 »
sterownik, rozbierz drzwi kierowcy, wymontuj sterownik i przeczyść styki- możliwe że pomoże.

jarekezg

  • Gość
centralny zamek
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Marzec 2009, 18:01:24 »
Witam.
Jeśli przy zapalonym silniku (wyższe napięcie) działa OK więc prawdopodobnie ma ciężko ruszyć a z "mocniejszym" zasilaniem daje rade- wyjmij wyczyść włóż i wydaje mi się że będzie już dobrze.
Cytat: "polinfor"
raz otwiera oba a raz jedne drzwi

Jeśli otwiera jedne to zawsze te same np. lewe czy raz jedne a raz drugie? Bo jeśli różnie to moja koncepcja jest już mniej prawdopodobna.
Pozdrawiam Jarek.