Autor Wątek: [Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?  (Przeczytany 34863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nightex

  • Gość
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Październik 2012, 22:26:42 »
Ja odkopię :) gadałem ostatnio z elektrykiem, to jest wersja bez OBDII tzn, wiadomo OBDII będzie miało zasilanie itp, ale z ECU się nie połączy gdyż ta wersja (chodzi o moją :P) Lantry jest tak jakby OBDII Ready, czyli przygotowanie do standardu w nowszych rocznikach :( Niestety :( Podobno tylko na Anglię miały połączenie z ECU.

melchior71

  • Gość
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Listopad 2013, 21:54:37 »
Od jakiegoś czsu mam ELM i też nie może sie połączyć.Próbował też znajomy elektromech ale bez skutku. Posiadam też Santa fe z 2002 r i tam problemu nie ma .Dowiedziałem sie od kumpla z serwisu Hyundai -a że lantry mają specyficzne oprogramowanie i nieliczne interfejsy je obsługują .On żeby podpiąć moją lantrę po godzinach zabiera firmowy sprzęt do domu i wtedy nie ma problemu.Taka już uroda tych landrynek :-D

Offline jcost

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Diagnostic Hyundai Accent X-3 95-99 lub Lantra J2 2000
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Maj 2019, 07:43:54 »
Odświeżam temat,

załączam poniżej link do filmu z diagnostyki silnika starego Accenta 1994–1999 którego silniki były też montowane w Lantrze 1995–2000 np.: Alpha I G4EK 1495ccm


Wynika, że udało się połączyć laptop przez złącze OBD i odczytać dane komputera samochodu.

Z opisu poniżej filmu oraz komentarzy wynika, że użyto kabel:
- VAG-COM (USB K-Line) - FTDI (FT232R) chip/FT232 USB UART (w komentarzach poniżej filmu KKL VAG-COM for 409.1)
i oprogramowania
- CASCADE 0.9.3 or 0.9.4  - PC Emulator of Hi-Scan Pro (CarmanScan 1)

mam Lantrę jak wyżej, czy możecie coś podpowiedzieć jakim "kablem" i na jakim sterowniku/"kości-chipie" można odczytać dane przede wszystkim silnika z komputera samochodu przez złącze OBD?

W załączeniu zdjęcie złącza/gniazda OBD z samochodu i schemat przewodów.

Kolory przewodów gniazda OBD samochodu:
1-pomarańczowy z białym paskiem
4-czarny
5-zielony
7-niebieski z czarnym paskiem
8-żółty z czarnym paskiem
9-niebieski
11-zielony z czarnym paskiem
12-czarny z białym paskiem
14-żółty z czarnym paskiem
15-różowy z białym paskiem
16-czerwony z białym paskiem

Czy można prosić o wrzucenie na forum schematu elektrycznego SYSTEM WIRING DIAGRAMS dla OBD Hyundai Lantra G4EK 2000r.

Offline jcost

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Sierpień 2019, 17:15:53 »
Do Lantry J-2 1999 r. G4EK 1495ccm, podłączałem interfejs USB KKL line (2 linie K) na chipsecie FT232R przez Cascade i jedynie łączy się z immobilizerem oraz można uruchamiać pompę paliwa, wentylator chłodnicy, otwierać poszczególne wtryskiwacze silnika na cylindrach. Brak możliwości czytania błędów silnika oraz odczytu parametrów silnika.
Przez interfejs ELM327 v3 MSCAN HSCAN - Interfejs Vscan STN1170 USB w ogólnie się nie łączy.
Dopiero połączenie u mechanika pozwala na pełny odczyt na profesjonalnym sprzęcie Bosch i dodatkowym oprogramowaniu Fenix - czy ktoś zna szczegóły tego oprogramowania?