Autor Wątek: [Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?  (Przeczytany 34879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nightex

  • Gość
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« dnia: 13 Lipiec 2012, 15:59:17 »
Witam,
Od jakiegoś czasu posiadam "odziedziczonego" Hultaja Lantrę Wagon J2 1996 - sprowadzana (z Austrii albo z Niemiec - nie pamiętam). Ciekawi mnie kwestia OBD2. Mianowicie pod kolumną kierownicy jest gniazdo OBD2, po podłączeniu w zależności od programu wyświetlają mi się różne błędy, np. problem z nawiązaniem do ECU.

Sam nie wiem co o tym myśleć, skoro jest gniazdo to powinno się dać połączyć?
Może macie jakieś sprawdzone programy/sposoby na połączenie? Chciałem go sprawdzić a przy okazji skasować błąd poduszki bo bezpiecznik przypadkiem wyciągnąłem i przekręciłem kluczyk :/

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipiec 2012, 18:49:04 »
Napisz :

1. jaki skaner używasz
2.jakie programy używasz
3.opisz kolejność podłączenia i uruchamiania programu

Przez OBD samodzielnie możesz skasować błędy silnika poduszki nie. ISO 9141-2 to jest twój protokół OBD  i do tego trzeba zakupić odpowiedni skaner.

nightex

  • Gość
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipiec 2012, 22:34:02 »
1. Oj, używałem go w Oplu i Seacie, to jakiś no-name :/
2. OBD-II ScanMaster, wOBD, MonoScan 2.12, ProScan
3. Podłączam do PC USB, podłączam wtyczkę do portu OBD, przekręcam kluczyk na ON i włączam program.

w zależności jaki program, to wyświetlają się informacje o otwarciu portu (w moim przypadku OBD mam pod port4), połączeniu z OBD, i błąd. W jednym programie wypisało brak połączenia z ECU.

kosmos2011, mógłbyś podać namiary na taki interface? Oraz jaki program byłby najbardziej odpowiedni do "lalki"?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lipiec 2012, 18:47:57 »
Ja używam ELM 327 1.4 b program Easy OBD II ( w tym programie można sprawdzić stan połączenia interfejsu z samochodem).Wszystko robisz dobrze interfejs też chyba ok ( czy ma na obudowie jakiś symbol ), pozostaje sprawdzenie samego OBD 2 popatrz    TU i sprawdz czy kabelki są poprawnie podłączone.

http://forum.hyundaicoupe.pl/viewtopic.php?
http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewtopic.php?f=5&t

nightex

  • Gość
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lipiec 2012, 10:30:55 »
Na "Easy OBD II" w Interface Hardware wywalało mi błąd :/

[ Dodano: 2012-07-15, 21:44 ]
jeszcze jedno czego nie rozumie, to podałeś opis do przeróbki z problemem pod J1850 PWM a napisałeś że mam ISO :/ i teraz nie wiem czy mam się w ogóle zabierać za przerabianie czy nie :D

Poza tym, i tak mam zamiar kupić ELMa na Bluetootha, czy mógłbyś mi podać linka z allegro do aukcji, żebym nie musiał niepotrzebnie potem użerać się z sprzedawcą? Bo podobno są takie co same automatycznie bez problemu wybierają protokół :) będę wdzięczny :)

A jednak jeszcze jedna sprawa, w jaki sposób mogę skasować błąd AirBag'a?? Troszkę zaczyna mnie irytować tak czerwona kontrolka :D

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lipiec 2012, 17:25:00 »
Cytat: "nightex"
Na "Easy OBD II" w Interface Hardware wywalało mi błąd :/

Poza tym, i tak mam zamiar kupić ELMa na Bluetootha

A jednak jeszcze jedna sprawa, w jaki sposób mogę skasować błąd AirBag'a?? Troszkę zaczyna mnie irytować tak czerwona kontrolka :D


Jak wyrzuca taki błąd to znaczy że interfejs ma protokół którego program nie akceptuje, ale sam port jest dobrze skonfigurowany.

Kup jakikolwiek ELM 327 1.4 b.

Obawiam się że błąd błąd Air Bag skasujesz tylko w serwisie.

Sprawdz jeszcze jakie kabelki masz podłączone do OBD ale na 99% masz ISO.

nightex

  • Gość
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lipiec 2012, 17:30:02 »
Co do gniazda OBD w aucie to mam takie piny:
1.4.5.7.8
9.12.14.15.16

co prawda żadnego nie mierzyłem miernikiem bo nie chce jeszcze czegos uwalić :D

Azahiel

  • Gość
Jaki interfejs,i program do Hyundai LANTRA( J2)-czy ELM327 z
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lipiec 2012, 11:23:49 »
Cytat: "nightex"
Co do gniazda OBD w aucie to mam takie piny:
1.4.5.7.8
9.12.14.15.16

co prawda żadnego nie mierzyłem miernikiem bo nie chce jeszcze czegos uwalić :D


Witam sam tez dużo szukałem i do końca nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi .Więc zapytuje na forum w tym temacie ,dzwoniłem nawet do serwisu HYUNDAIA -pracownik zapewniał mnie że moja LANTRA(j2) 2 Litrowa z silnikiem G4GF powinna mieć takie gniazdo - zgodne  ,zrobiłem zdjęcia złącza, pisałem do wielu ludzi z allegro i nie tylko,ale  nikt na 100% nie powiedział ze to jest OBD II .Mam pytanie kto i dokładnie jakim interfejsem się skomunikował z swoim  autem.Wklejam zdjęcie swojego gniazda i info z jakiejś Angielskiej strony itd  .Czekam na informacje od was co dokładnie kupić i jaki program działać będzie na danym interfejsie,czekam pozdrawiam. :evil:















Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Re: Jaki interfejs,i program do Hyundai LANTRA( J2)-czy ELM3
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lipiec 2012, 19:52:39 »
Cytat: "Azahiel"
Cytat: "nightex"
Co do gniazda OBD w aucie to mam takie piny:
1.4.5.7.8
9.12.14.15.16

co prawda żadnego nie mierzyłem miernikiem bo nie chce jeszcze czegos uwalić :D


[url=http://naforum.zapodaj.net/thumbs/785e444e58ea.jpg]Obrazek[/url]


Popatrzcie na drugą stronę wtyczki i sprawdzcie do których pinów wchodzą kable, przewodów musi być ok sześciu ( tyle jest w LC1 ),  a nie tak jak u was 11 pinów.

Azahiel czy testowałeś jakikolwiek interfejs może ktoś z twoich okolic posiada ELM 327 i jest w stanie pożyczyć do testów.

Azahiel

  • Gość
Re: Jaki interfejs,i program do Hyundai LANTRA( J2)-czy ELM3
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lipiec 2012, 11:37:47 »
Cytat: "kosmos2011"
Cytat: "Azahiel"
Cytat: "nightex"
Co do gniazda OBD w aucie to mam takie piny:
1.4.5.7.8
9.12.14.15.16

co prawda żadnego nie mierzyłem miernikiem bo nie chce jeszcze czegos uwalić :D


[url=http://naforum.zapodaj.net/thumbs/785e444e58ea.jpg]Obrazek[/url]


Popatrzcie na drugą stronę wtyczki i sprawdzcie do których pinów wchodzą kable, przewodów musi być ok sześciu ( tyle jest w LC1 ),  a nie tak jak u was 11 pinów.

Azahiel czy testowałeś jakikolwiek interfejs może ktoś z twoich okolic posiada ELM 327 i jest w stanie pożyczyć do testów.



Witam u mnie jest 11  jak się nie pomyliłem licząc przewodu dochodzące do złącza ( załączone zdjęcia ) i jak to według Ciebie wygląda, czekam na informacje pozdrawiam. :evil:













[ Dodano: 2012-07-25, 15:54 ]
Witam załatwiłem interfejs ELM327 1.4.b i 2 programy ,podpiąłem się pod autko HYUNDAI Lantra (J2) silnikG4GF 2.0 litra 16V (skany wyników poniżej ) i co wy na to ?chyba jednak te auta nie mają zgodności z OBDII,może inny interfejs?,program? lub pomysł co dalej bym mógł się skomunikować ,czekam na propozycje kto i jak się połączył w tym właśnie modelu.
P.s oczywiście zapłon włączony. :evil:

















nightex

  • Gość
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Lipiec 2012, 14:19:33 »
Dorwałem ELMa v1.5 Bluetooth, telefon/komp łączy się przez Bluetooth do OBD2, wykrywa że to ELM 327, wersja 1.5, tylko dalej występuje problem z połączeniem do ECU :(

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sierpień 2012, 22:10:29 »
Popatrz na tekst od postu 609 http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/36886-Interfejs-diagnostyczny/page31 . Jutro sprawdzę mój ELM który działa z moim autem zobaczymy czy wszystko jest tak jak piszą fordowcy.

Azahiel

  • Gość
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Sierpień 2012, 18:55:56 »
Witam info które porównałem z opisem mojego złącza to powinno wszystko pasować a jednak tak nie jest ....ISO9141?ISO14230....???????????????????
Co dalej jakie macie pomysły............... :evil:

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Sierpień 2012, 22:51:27 »
Sprawdz kolory zgodnie ze schematem w załączniku szczególnie zasilanie 12 V , masy i K i L line może coś jest zamienione.

Azahiel

  • Gość
Witam to to dokładnie wygląda u mnie
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Sierpień 2012, 11:46:37 »
Cytat: "kosmos2011"
Sprawdz kolory zgodnie ze schematem w załączniku szczególnie zasilanie 12 V , masy i K i L line może coś jest zamienione.



Witam tak to wygląda u mnie , tyle na chwile obecną zdążyłem zrobić , sprawdziłem zasilanie pasuje K-line pasuje a L-line mam natomiast nie -NIEBIESKI ale NIEBIESKO/BIAŁY sprawdzę jeszcze masę , co dalej czekam na podpowiedzi.