Autor Wątek: [Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.  (Przeczytany 31344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jozio23

  • Gość
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« dnia: 02 Grudzień 2012, 17:51:15 »
dzieki za wszystkie rady dot.wymiany rozrzadu w sonata III silnik benzyna 2 l. postaram sie przeslac linki dot .ustawienia naciagow paskow itd-moze komus sie przydadza takie informacje-= pozdro.

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-12-09, 12:56 ]
Tagowanie tematu

Hants

  • Gość
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2012, 19:29:10 »
Nie odpalaj silnika bez porządnej diagnozy. Kawałki rozwalonego paska balansowego - bez problemu rozwalą Tobie główny pasek.

Ty masz chyba pewną wariację 4G63 (G4DP) - z rozrządem z 'drugiej' strony - nie widzę żadnych logicznych powodów do wyciągania silnika, by wymienić pasek

tu są fajna foty: http://allegro.pl/silnik-hyundai-2-0-16v-g4jp-sonata-kia-joyce-i2813804597.html

Co do samej wymiany, będziesz potrzebował trochę czasu :-)

Wszystkie zębatki pod osłoną mają znaczniki. Przed rozebraniem wszystkiego, ustaw sobie zęby w prawidłowych pozycjach. Zwróć szczególną uwage na hydrauliczny napinacz, balansery można ustawić sposobem - po prostu nimi zakręć - najczęściej same wrócą do poprawnej pozycji.

Bez manuala nie zaczynaj roboty i scisle dostosuj się do instrukcji - pół obrotu wału w jedną, ćwierć obrotu w drugą, przerwy techniczne - tez ma znaczenie.

Zaopatrz się w trytytytki, albo klipsy do papieru - nic tak nie wkurza, jak przeskakujący wałek rozrządu, gdy już prawie wszystko jest na tip top :-)

jozio23

  • Gość
Re: wymiana rozrzadu w sonata III
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2012, 00:22:49 »
he he ,dobre.

Hants

  • Gość
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień 2012, 07:38:33 »
jozio23, Nie pij tyle... ;-)

jozio23

  • Gość
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudzień 2012, 23:56:07 »
dziekuje bardzo,za rade  w razie czego jak cos spartole to moge kupic inny silnik.dzieki

[ Dodano: 2012-12-05, 00:16 ]
ale juz zdobylem schematy/ dolaczam moze ktos skorzysta/

[ Dodano: 2012-12-05, 00:23 ]
cd (sciagniete)

[ Dodano: 2012-12-05, 00:25 ]
sciagniete:

KAROL208

  • Gość
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Grudzień 2012, 20:56:00 »
O ile pamiętam trzeba zwrócić uwagę na położenie kółka pompy oleju w silnikach 8V  trzeba było wkładać bolec w specjalny otwór w bloku silnika żeby dobrze ustawić wałek balans. W przeciwnym razie przy ok 3000rpm silnik wpada w straszne drgania.

Hants

  • Gość
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Grudzień 2012, 15:37:16 »
KAROL208, W tym przypadku jest tak samo, też można wkładać srubokręt.

jozio23,  Trochę niegrzecznie jest kompletnie edytować posty, po tym, gdy ktoś już na nie odpisał.

a tekst:
dziekuje bardzo,za rade w razie czego jak cos spartole to moge kupic inny silnik.dzieki

to juz wg mnie zakrawa na nieuzasadnione chamstwo. Nigdzie wczesniej tego nie powiedziałem - ale już się poprawiam:

 jak coś spartolisz, to będziesz mógł kupić inny silnik

Powodzenia :lol:

fafer69

  • Gość
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwiecień 2013, 01:14:59 »
A ja szukam i szukam i znaleźć nie mogę manuala wymiany rozrządu silnika mile widziany po polsku. A jedyne co znalazłem to bez manuala nie zaczynaj. I tak może ktoś mógłby mi pomóc. Silnik 2.0 131 KM i czy trzeba wyciągać silnik lub zdejmować łapy. Rok prod 2003. Dzięki z góry za info. Linki. Cokolwiek. A strona oficjalna hyundaia mi się nie wyświetla.

Hants

  • Gość
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Kwiecień 2013, 14:43:28 »
fafer69,  Znajdz manuala po angielsku, to Ci go tu przetłumaczymy.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Kwiecień 2013, 17:23:15 »

Hants

  • Gość
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Kwiecień 2013, 20:50:28 »
kosmos2011 - całą książkę???  :shock:

Znajdz ustęp, który Cię interesuję, to Ci go przetłumaczę.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Kwiecień 2013, 20:53:48 »
Timing belt i nie dla mnie tylko dla fafer69.

Hants

  • Gość
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Kwiecień 2013, 21:16:11 »
OK. Posiedze nad tym

fafer69

  • Gość
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Kwiecień 2013, 00:01:42 »
wybaczcie że tak się nie udzielałem ale daję słowo jak znalazłeś manuala do sonaty myślałem że ze mnie szukacz jest nie zły ale chyba już wyszedłem z wprawy nie było bo muszę zarobić na rozrząd i jak się pracuje po 16 godzin dziennie to potem mało jest czasu. poczułem "erektryczną wiosnę" i jak już zmienię rozrząd to nawet opowiem zainteresowanym przez tel. jak to można zrobić i co trzeba przygotować. Komplet jak wiadomo 650 pln optymistycznie z pompą wody z wymianą tausen. Widziały gały co kupowały. Ale czy mechanikom można w pełni zaufać jak zakład do którego masz zaufanie i wymieniasz olej i nie tylko robisz naprawy w końcu wymieniasz sam olej a filtr od 3 lat jest ten sam który zakładałeś. To ja 300 dołożę do opon letnich. Pozdro i jeszcze raz proszę o manuala po polsku bo mój tłumacz leży z językiem technicznym samochodowym i opowiada pierdoły a jak chciałem zapisać to powiedział że już mu się nie chce.

Hants

  • Gość
[Sonata EF] Wymiana rozrzadu Sonata EF.
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Kwiecień 2013, 04:13:05 »
Te poczatkowe strony z opisem sciagania wszystkich kol zebatych sa troche bezsensu - chyba, ze fabryka lubi, gdy ASO moze zarobic wiecej :-)

No, ale kolega Kosmos kazal mi tlumaczyc caly rozdzial, to tlumaczylem.






















Robta z tym - co chceta. Warto byloby skorygowac sposob zakrecenia rolki dociskowej....