Autor Wątek: [Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował  (Przeczytany 95337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kerad

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #90 dnia: 02 Styczeń 2015, 20:54:03 »
seboc mnie bardziej chodzi o to że nie muszę pamiętać o włączaniu świateł bo moduł dodatkowo robi to za mnie. A do dobrego człowiek sie przyzwyczaja i zapomina o prostych czynnościach jak włącznie świateł, dopiero jak mi ktoś walnie długimi po oczach to dostaję olśnienia o czym zapomniałem ;)
Jak wspomniałem w innym aucie mam cos takiego zamontowane od momentu nakazu jazdy na światłach za dnia i sie przyzwyczaiłem.

piter1777

  • Gość
ledy
« Odpowiedź #91 dnia: 03 Styczeń 2015, 10:25:51 »

Offline kerad

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #92 dnia: 03 Styczeń 2015, 13:59:43 »
Dziwnie to inżynierowie z Kia rozwiązali bo pierwszy raz sie spotykam z sytuacją aby na bezpiecznikach było napięcie pomimo wyłączonego odbiornika (świateł). Na początku myślałem że gdzieś jest utrzymywane napięcie (np. kondensator) i multimetr pokazuję odczyt, ale wziąłem próbnik z żaróweczką jako obciążenie która by rozładowała domniemany kondensator, ale napiecie cały czas jest zarówno na bezpieczniku od świateł mijania jak i na bezpieczniku na światłach drogowych...
To uniemożliwia podpięcie układu ponieważ cały czas miałby sygnał ze świateł mijania że teoretycznie są włączone gdyz jest tam napiecie i dezaktywował by moduł.

Dodano:
Jednak w Sportage skrzynka trochę inaczej wygląda jak w Tucson'ie ale chyba znalazłem gdzie sie wpiąć, lecz musze ją całkowicie zdemontować aby podłączyć sie w przewody wychodzące od spodu, te auta raczej nie sa naszpikowane elektroniką i odpięcie na jakis czas akumulatora raczej nie powinno im zaszkodzić w postaci dziwnych błędów? Mam nadzieje że kable będą wystarczające do odwrócenia skrzynki aby dojść od dołu, wiadomo skrajne przewody muszę odkręcić.

rumburak

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #93 dnia: 22 Marzec 2015, 16:47:27 »
Gwoli ścisłości...
Polskie prawo zezwala na montaż do samochodu dodatkowego oświetlenia, np. tak zwanego do jazdy dziennej. Zabrania natomiast ingerencji w istniejące oryginalne oświetlenie.
Komuś mogą nie podobać się różne absurdy polskiego prawa, warto o nim jednak tutaj napisać.

Nie można zatem zamieniać funkcji oryginalnych świateł, np. w miejsce przeciwmgielnych montować LEDy do jazdy dziennej. Nie można LEDów montować w oryginalne oprawki świateł mijania. W ogóle nie można podmieniać samych żarówek na LEDY (a to ja już uważam za absurd) - czy to z przodu, czy migaczy, czy z tyłu. Jedyny wyjątek stanowi możliwość wymiany żarówki żarowej na LED w podświetleniu tylnej tablicy rejestracyjnej.

Tak głosi dziwne polskie prawo i nic na to nie poradzimy.

A co można?
Można wymienić całe oryginalne lampy - w modelach samochodów, w których producent montuje raz jedne, raz drugie (to ma miejsce np. w iX35 czy bliźniaczym KIA).
Można zamontować LED-y do jazdy dziennej jako dodatkowe światła, ale pod warunkiem, że umieszczone są na wysokości nie niżej niż 25 cm od jezdni (co w przypadku Tusona jest łatwe do spełnienia) oraz minimum 60 cm od siebie (dla porównania około 60 cm ma tablica rejestracyjna).

Offline cobraswiecie

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #94 dnia: 22 Marzec 2015, 19:03:15 »
A czy ktoś ma założone u siebie światła ksenonowe?

Offline bock_1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #95 dnia: 05 Lipiec 2015, 16:24:43 »
Witam
Odświeżę trochę temat. :) Zamierzam kupić i zainstalować światła LED do jazdy dziennej. Jest trochę tego na Allegro. Na pewno nie kupię lamp za 5o zł. Zamierzam kupić Philipsy albo OSRAM. Rozważam również tańsze NSSC 507HP. Lampy poza ceną różnią się również długością. I tutaj moje pytanie jak długie lamy da radę zamontować we wnęce poniżej halogenów? Czy można je zamontować w kratce która jest w tym miejscu? Czy nie będą zbyt głęboko ukryte w tej wnęce? Dopuszczam również kupno LED-ów okrągłych o ile dobrze będą wyglądały w tym miejscu i o ile znajdę jakościowo odpowiednie. Czy ktoś kto instalował takie światła może coś doradzić w tym temacie? Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-07-06, 11:40 ]
Więc może z innej strony :) Może pytanie i głupie ale ,,kto pyta nie błądzi" :)
Jaka jest rola kratek w Tucsonie, które znajduje się we wnękach poniżej świateł przeciwmgielnych? Czy są one tylko jako ozdoba przodu czy również mają jakieś znaczenie inne? ( np. jest to wlot powietrza które chłodzi silnik). Pytam ponieważ właśnie w tym miejscu zamierzam zainstalować dodatkowe lampy.

Invert

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #96 dnia: 09 Wrzesień 2015, 09:34:17 »
witam,
Pytanie jest takie. W przełaczniku do swiateł mam 3 pozycje niestety nie mam AUTO. Natomiast w skrzynce bezpieczników jest załaczony bezpiecznik 15A w gniezdzie DRL. Czy moge te swiatłą jakoś uruchomic. Moze wystarczy tylko rozebrac dół kierownicy aby dostac sie do kostki przełączników swiateł i zewrzec dwa piny w gniezdzie od przełaznika świateł? Ktos może symulował takie cos?

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #97 dnia: 11 Wrzesień 2015, 19:38:06 »
Cytat: "bock_1"
Witam
Odświeżę trochę temat. :) Zamierzam kupić i zainstalować światła LED do jazdy dziennej. Jest trochę tego na Allegro. Na pewno nie kupię lamp za 5o zł. Zamierzam kupić Philipsy albo OSRAM. Rozważam również tańsze NSSC 507HP. Lampy poza ceną różnią się również długością. I tutaj moje pytanie jak długie lamy da radę zamontować we wnęce poniżej halogenów? Czy można je zamontować w kratce która jest w tym miejscu? Czy nie będą zbyt głęboko ukryte w tej wnęce? Dopuszczam również kupno LED-ów okrągłych o ile dobrze będą wyglądały w tym miejscu i o ile znajdę jakościowo odpowiednie. Czy ktoś kto instalował takie światła może coś doradzić w tym temacie? Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-07-06, 11:40 ]
Więc może z innej strony :) Może pytanie i głupie ale ,,kto pyta nie błądzi" :)
Jaka jest rola kratek w Tucsonie, które znajduje się we wnękach poniżej świateł przeciwmgielnych? Czy są one tylko jako ozdoba przodu czy również mają jakieś znaczenie inne? ( np. jest to wlot powietrza które chłodzi silnik). Pytam ponieważ właśnie w tym miejscu zamierzam zainstalować dodatkowe lampy.


Ja mam zamontowane światła LED w tych kratkach. Lampy nie mogą być dłuższe niż 14 cm. Lampy mam produkcji polskiej: osobno lampy, osobno przetwornik. Są bardzo mocne. Mam je od roku i jestem bardzo zadowolony. Nawet w największym słońcu jestem dobrze widoczny.

piter1777

  • Gość
lampa robocza
« Odpowiedź #98 dnia: 18 Grudzień 2015, 11:29:17 »
Co myślicie o dodatkowej lampie do cofania np.,taka
albo jakeś inne pomysły

http://allegro.pl/lampa-robocza-led-cofania-szperacz-halogen-diodowy-i5487815760.html

Jureq

  • Gość
Re: lampa robocza
« Odpowiedź #99 dnia: 19 Grudzień 2015, 11:40:09 »
- nie ma homologacji drogowej
- światła daje tyle co lampki dzienne

piter1777

  • Gość
lampa robocza
« Odpowiedź #100 dnia: 20 Grudzień 2015, 10:18:22 »
 

Dodano: 2015-12-20, 10:18
To jakeś do jazdy dziennej co mają homologacje

Jureq

  • Gość
Re: lampa robocza
« Odpowiedź #101 dnia: 20 Grudzień 2015, 10:33:05 »
jak znajdziesz takie do jazdy dziennej z homologacja AR a nie RL :)

potrzebujesz je w jakimś konkretnym celu czy tak tylko dla fantazji ?

piter1777

  • Gość
lampa robocza
« Odpowiedź #102 dnia: 21 Grudzień 2015, 07:45:22 »
Aby doświetlić manewr cofania bo mi kobieta marudzi przy cofaniu

Offline ANIOŁ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55

piter1777

  • Gość
lampa robocza
« Odpowiedź #104 dnia: 21 Grudzień 2015, 11:14:57 »
Jak taką kasę mam wywalić to bym się skłaniał do tego i wszyscy zadowoleni
http://orllo.pl/lx-40-dual-wideorejestrator.html