Autor Wątek: [Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował  (Przeczytany 95328 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #75 dnia: 01 Sierpień 2013, 13:20:33 »
Cytat: "Nix2"
Czy na manetce mają być 4 pozycje tj:
-wyłączony
-postojowe
-mijania
-auto


tak

Cytat: "Nix2"
ale jak to ma dokładnie działać?


zapal światła mijania w nocy i przyłóż zapaloną latarkę do czujnika na dłuższą chwile (5-10 sek) jak zgasną to działa.

Nix2

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #76 dnia: 03 Sierpień 2013, 16:28:21 »
Ów czarny "grzybek" na środku podszybia to jednak nie jest czujnik światła, a klimatyzacji ( mimo że mam klimę manualną).

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #77 dnia: 03 Sierpień 2013, 17:05:51 »

Nix2

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #78 dnia: 04 Sierpień 2013, 12:31:47 »
Z opisu kostki M30 wynika że jest to czujnik podwójny- auto klimatyzacji i światła, tylko że moja klima jest ręczna, a świateł auto nie mam... zatem co kontroluje ten czujnik ? Może to tylko zaślepka ?

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #79 dnia: 05 Sierpień 2013, 14:13:02 »
Cytat: "Nix2"
Z opisu kostki M30 wynika że jest to czujnik podwójny- auto klimatyzacji i światła, tylko że moja klima jest ręczna, a świateł auto nie mam... zatem co kontroluje ten czujnik ? Może to tylko zaślepka ?


zdaje się, że sam sobie odpowiedziałeś.

Nix2

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #80 dnia: 06 Sierpień 2013, 18:19:00 »
To jeszcze poproszę kogoś kto ma taką zaślepkę, że to tylko zaślepka.

Mam kolegę który twierdzi że mimo że klima jest ręczna, to i tak posiada podłączony czujnik... może mieć rację ?

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #81 dnia: 07 Sierpień 2013, 12:34:10 »
Cytat: "Nix2"
To jeszcze poproszę kogoś kto ma taką zaślepkę, że to tylko zaślepka.

Mam kolegę który twierdzi że mimo że klima jest ręczna, to i tak posiada podłączony czujnik... może mieć rację ?


może sprawdź czy tam idą jakieś kabelki :) chętnie się dowiem bo mam tak samo :):)

lukasgo

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #82 dnia: 07 Sierpień 2013, 21:08:42 »
Przy klimie ręcznej w teorii występuje zaślepka. Przy klimie auto jest tylko czujnik nasłonecznienia. Przy klimie auto i czujniku świateł występuje czujnik "podwójny" z zintegrowanym modułem sterującym.

Przerabiałem temat, bo doposażyłem swoje autko właśnie o czujnik świateł - wystarczy mieć manetkę i czujnik. Wszystkie kabelki są na swoich miejscach :]

Jeśli chodzi o fabryczny DRL - występują dwie wersje - europejski i amerykański. Amerykański to ten, których pewnie wszyscy chcielibyśmy mieć - długie na 30% mocy.  Europejski to włączone na stałe światła mijania, przy włączonym zapłonie,  niezaleznie od pozycji manetki.

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #83 dnia: 08 Sierpień 2013, 07:17:27 »
Cytat: "Nix2"
Mam kolegę który twierdzi że mimo że klima jest ręczna, to i tak posiada podłączony czujnik... może mieć rację ?


w tych czasach nie wiadomo - równie dobrze może mieć deskę od innego bo jakiś magik złożył auto z dwóch.

Nix2

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #84 dnia: 08 Sierpień 2013, 18:14:12 »
Cytat: "lukasgo"


Jeśli chodzi o fabryczny DRL - występują dwie wersje - europejski i amerykański. Amerykański to ten, których pewnie wszyscy chcielibyśmy mieć - długie na 30% mocy.  Europejski to włączone na stałe światła mijania, przy włączonym zapłonie,  niezaleznie od pozycji manetki.


No nie wiem czy ten amerykański system jest tak pożądany w EU, bo nie ma na to homologacji- tym samym takie światła DRL są po prostu nielegalne!

Co do modelu EU to masz na myśli włączone na stałe światła mijania przy włączonym zapłonie czy włączonym silniku ???

Bo ja mam Tucsona z Danii, który nie ma czujnika zmierzchowego, a automatycznie włącza światła mijania przy włączonym silniku( nie zapłonie) przez rezystory... właśnie walczę z tym ustrojstwem, bo nie mogę założyć ledowych DRL bez odłączenia owego "automatu"...

Tak naprawdę to nie jestem pewien nawet czy dwa urządzonka pod maską, połączone wężykiem z podcisnieniem są właśnie rezystorami DRL, ale na to wygląda... Wiesz może jak wygląda taki rezystor ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #85 dnia: 08 Sierpień 2013, 19:58:28 »
Cytat: "Nix2"
Tak naprawdę to nie jestem pewien nawet czy dwa urządzonka pod maską, połączone wężykiem z podcisnieniem są właśnie rezystorami DRL, ale na to wygląda...  jak wygląda taki rezystor ?



Nix2

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #86 dnia: 18 Sierpień 2013, 12:14:41 »
Na fotce to właściwie nic nie widać, a w szczególności rezystora... niestety lepszej fotki także nie znalazłem. Ale czy możliwe jest załączanie rezystorów podciśnieniem?

lukasgo

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #87 dnia: 18 Sierpień 2013, 12:27:29 »
Nix2,  Sorki, rzeczywiście chodziło mi o światła mijania włączane tylko gdy silnik pracuje.

Niestety nie wiem, jak mógłby wyglądać taki rezystor. Poszperam w dokumentacji technicznej, ale wydaje mi się, że wystarczy odłączyć moduł DRL od masy, by całość przestała działać.

EDIT - schemat modułu DRL http://autokacik.pl/files/285084955-L2JF958A.pdf  

Wtyczka G19, pin 5 - Mission: zlokalizowac w dokumentacji technicznej i  odłączyć przewód. DRL powinien przestać działać :-)

Offline kerad

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #88 dnia: 02 Styczeń 2015, 20:37:50 »
Odświeżę trochę temat, żeby nie zakładać nowego i nie zaśmiecić forum.
Chce w spotrage II czyli bliźniaku Tucson'a dołożyć moduł wcześniej wspomniany w tym wątku jako amerykański, czyli światła drogowe na 30% mocy, mam takie w innych autach i nikt sie nie czepia, ale do rzeczy, zauważyłem że w tych autach bezpieczniki a raczej bezpiecznik od świateł drogowych jest w skrzynce w komorze silnika, wolałbym moduł zamontować jednak w kabinie z uwagi na lepsze warunki a niżeli pod maską, czy możecie mnie naprowadzić czy w kabinie znajdę gdzieś przewód od świateł długich pod który muszę podłączyć moduł, a jeżeli jedyne miejsce jest w komorze silnika przy skrzynce z bezpiecznikami, to ewentualnie w którym miejscu najlepiej jest przejść z przewodami z komory silnika do kabiny, gdzieś musi być przelotka na wiązkę elektryczną, ale od góry jej nie znalazłem.
z gory dziękuje za wskazówki.
Nadmienię iż w skrzynce bezpieczników jest wsadzony bezpiecznik zabezpieczający obwód DRL ale w tym aucie nie ma świateł dziennych jak w Waszych Hyundaiach, widać rękę księgowych.
Temat poruszyłem na forum Sportagę ale nikt tam nie zna sie na elektryce, więc z ratunkiem zwracam sie do Was.

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #89 dnia: 02 Styczeń 2015, 20:46:16 »
Nie chcialbym by mnie za "hejtera" uznano. Budzi mi sie jednak pytanie: po co?
Swiatla Tucsona czy Sportage swieca jakos brzydko? Wg mnie nie ma korzysci estetycznej a na pewno nie ma finansowej. Po co wiec ta przerobka?

Rezygnacja z pomocnych czesto swiatel przeciwmgielnych tez wydaje sie zaskakujaca. Wczoraj zrobilem 800km w 1/3 we mgle a ta pojawia sie prawie zawsze jesienia i zima w poblizu duzych zbiornikow wodnych i rzek.