Autor Wątek: [Tucson] Klimatyzacja manualna  (Przeczytany 4305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TUCSON123

  • Gość
[Tucson] Klimatyzacja manualna
« dnia: 17 Grudzień 2012, 10:01:45 »
Od niedawna posiadam Tucsona i od niedawna jestem na tym forum. Mam pytanie do osób z manualną klimą: U mnie każdorazowo po przekręceniu kluczyka automatycznie zapala się zielona lampka na pokrętle od regulacji temperatury świadcząca o włączonej klimie mogę ją wyłączyć i też zauważyłem że jeśli zmieniam strumień nawiewu np. szyba, szyba+nogi itd. to też się włącza klima. Czy w tym aucie tak ma być? Moim zdaniem nie

y4r3k

  • Gość
[Tucson] Klimatyzacja manualna
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2012, 15:48:47 »
Głupie, ale prawdziwe, tak to już jest. Klima załącza się automatycznie w momencie załączenia zasilania (także przy każdym odpaleniu samochodu lub przy przełączeniu pokrętłem rodzaju nawiewu). Sytuacja występuje dla tych pozycji pokrętła, gdzie mamy nawiew na szybe -> czyli szyba lub szyba+nogi.
Widocznie ktoś pomyślał, że skoro chcemy nawiew na szybe to pewnie przyda sie tez osuszanie powietrza. Jak nie chcemy trzeba zawsze wyłączać ręcznie.

btw...szczerze to ani trochę nie brakuje mi klimy automatycznej.

TUCSON123

  • Gość
[Tucson] Klimatyzacja manualna
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2012, 16:36:47 »
dzięki serdeczne za odpowiedź

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Klimatyzacja manualna
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Grudzień 2012, 07:46:32 »
gdzieś widziałem informację iż należy przycisnąć chyba 5 czy 6 razy przycisk klimy i nie będzie się ona włączać. U mnie to nie działa  :-) ale spróbować można

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Odp: [Tucson] Klimatyzacja manualna
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń 2021, 19:18:43 »
Podłącze się do tematu czy ktoś od tego czasu próbował wyłączyć tę opcję jakimś sposobem by w pozycji szyba-nogi i szyba nie włączała sie klima tylko dzaiłało na naciśnięcie w momencie kiedy potrzebuję?

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Odp: [Tucson] Klimatyzacja manualna
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Styczeń 2021, 20:36:04 »
Potestowałem w swoim aucie i kolega llcoolm ma rację dobrze poczytał z tym że trzeba włączyć zapłon wiatrak na 1 bieg włączyć przyciskiem AC i trzymać 5 sekund i puścić wtedy klima jest aktywna w każdym położeniu pokrętła do zmiany nadmuchu (lewy) ponowne wciśnięcie i przytrzymanie 5 sekund lampka się wyłączy i klima jest aktywna tylko przy szyba-nogi i szyba niestety narazie nie udało mi się nic zrobić by i to wyłączyć ale będę próbował dalej i jak znajdę rozwiązanie to się odezwę.