Forum > Santa Fe SM

[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie

<< < (2/3) > >>

Waldemar:
Ja mam centre futura bezobsługowy  75Ah 5 rok leci i narazie jest wszystko ok nawet nie doładowywuje jej prostownikiem 1 raz jak padł altek i jeżdziłem na akumulatorze

zkit:
Ja jeszcze nie wymieniałem, ale wcześniej w dwóch swoich wymieniałem zawsze na Futurę i nigdy nie było żadnego problemu. Jeśli przyjdzie czas na wymianę to pod uwagę innej marki nie biore. Prąd rozruchu większy od konkurencji, gwarancja 3 lata.

gacus2004:

--- Cytat: "zkit" ---Ja jeszcze nie wymieniałem, ale wcześniej w dwóch swoich wymieniałem zawsze na Futurę i nigdy nie było żadnego problemu. Jeśli przyjdzie czas na wymianę to pod uwagę innej marki nie biore. Prąd rozruchu większy od konkurencji, gwarancja 3 lata.
--- Koniec cytatu ---

I słusznie, wybierajmy polski produkt :-) . Praktyka dowodzi że Centra produkuje jedne z lepszych baterii :-)

ROTHMANS:

--- Cytat: "gacus2004" ---Każdy wymieniony powyżej jest dobry,jeśli jest z dość świeżej produkcji. Najbardziej szkodliwy dla baterii jest długi czas składowania bez doładowywania,wtedy ulega zasiarczeniu i traci swoje właściwości.
--- Koniec cytatu ---

Błagam ale nie Zap... Przez 6 lat pracowałem w Piastowie i jest tam właśnie fabryka Zap, poznałeś kolesia co pracował właśnie w tej fabryce i wiec co tam się wyprawia, zresztą my jako firma kupowaliśmy sporo tam akumulatorów takie podejście szefa, i żaden nie wytrzymał roku użytkowania, oddawaliśmy na gwarancje, badania laboratoryjne etc i zawsze niby była nasza tzn użytkownika wina czyli kasy nie zwracali

Właśnie padła i mi bateria nie miałem za dużego wyboru i czasu na szukanie dzień przed dniem zmarłych i wziąłem  Varte 95ah i 680A w piątek podjadę na pomiary czy aku sam padł z siebie czy coś mu pomogło

gacus2004:
Z ZAP Piastów akurat  nie miałem do czynienia, a i opinii pozytywnych niesłyszałem, natomiast Centra jest bardzo chwalona przez użytkowników i często stosowana  na pierwszy montaż przez producentów aut.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej