Forum > Santa Fe SM

[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie

<< < (3/3)

Kubalessini:
Ja mam u siebie Centrę Futurę  53AH, 540. Skusiła mnie 3 letnia gwarancja, na razie rok bez awarii. Polecam również wartę. Co do ZAP mieliśmy w robocie w koparkach i dawały radę przez całkiem długi czas.

IgoReCzeK:
Używałem w Accencie przez 5 lat Bosh Silver, który był w stanie podnieść się po głębokim rozładowaniu, a teraz korzystam w Sonacie od 3 lat z Varty i złego słowa powiedzieć nie mogę (stoi czasem w garażu przez tydzień i nic). Co do Centry, to podobno (tak pamiętam, nie wiem już skąd) jest robiona na jakiejś licencji, skoro uważanie, że to dobre rozwiązanie, to dobrze. Mojemu ojcu Centra padła w Punto po 3 latach - może nie miał szczęścia? - tego nie wiem (alternator wraz z regulatorem napięcia był sprawny). Ot taka osobista dygresja w temacie.  ;-)

Zbyszek:
Centrę użytkowałem w swoim poprzednim Hyundaiu przez 2,5 roku. Nie wiem ile czasu miał ten akumulator ale jak kupowałem auto to na pewno nowy nie był. Nie był to model "Futura"... jakiś jego poprzednik. Miałem wtedy taki system pracy, że auto stało pod firmą 3- 4 dni i po powrocie z służbowej podróży nawet podczas mrozów w okolicy -20oC wsiadałem i odpalał od tak zwanego "strzała" więc złego słowa powiedzieć nie mogę. Co do mojego obecnego Hyundaia to mam jeszcze oryginał (auto ma 4 lata) ale coś czuję, że tej zimy będę zmuszony do przebrnięcia przez temat akumulatora... Wybiorę albo Centrę Futura albo ze względu na cenę Boscha.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej