Forum > Santa Fe SM

[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie

(1/3) > >>

OlafLarry:
No i przyszła pora na wymianę baterii, czytam siedzę patrzę, oglądam i nic wynaleźć nie mogę... Varta, Banner, Bosh, Zap.... jedynie co wiem to to że nie chciałbym mniej od obecnego - 720A i 90ah.
Co macie, co polecacie, a czego raczej byście odradzali?

Arni71:
ja mam jakiegoś Włocha 100Ah - ale znajomy polecał mi  Vartę 90Ah - miałem podejrzenie uszkodzenia aku po awarii alternatora więc też się dopytywałem - ale na szczęście rozeszło się po kościach :)

Złośnik:
Od roku używam Centry Futury 600A 60Ah. 3 lata gwarancji i bezpłatny assistance. Bardzo porządny akumulator. Poza tym akumulator mnie nie zawiódł a przy awarii alternatora zrobiłem przez 2 dni ponad 50km na samym akumulatorze. Bardzo dobra marka. Co do wyboru - napewno coś markowego. Żadnych oszczędności - ja miałem okazję kupić centrę po okazyjnych cenach i natychmiast to zrobiłem ponieważ były o 30% tańsze i za cenę 215 zł dostałem świeżutki akumulator na gwarancji i 2 miesiące wcześniej wyprodukowany w cenie 390zł !!!
W każdym razie Varta też dobra. Co do parametrów - Ja wsadziłem największy jaki podaje producent. Większy parametrowo nie wejdzie ze względu na wymiary niestety.
Pozdrawiam.

Hulltay:
Od prawie roku Bosh Silver o parametrach katalogowych jak dla Sanciaka wg Bosha, jak na razie bez żadnych ale:) i oby tak pozostało.

gacus2004:
Każdy wymieniony powyżej jest dobry,jeśli jest z dość świeżej produkcji. Najbardziej szkodliwy dla baterii jest długi czas składowania bez doładowywania,wtedy ulega zasiarczeniu i traci swoje właściwości.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej