Autor Wątek: [Tucson] jakie wycieraczki?  (Przeczytany 17461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bartekzg

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« dnia: 22 Październik 2012, 17:39:03 »
Jak w temacie, zastanawiam się nad wymianą wycieraczek i tak - można kupić za ok 100zł komplet Bosch (płaskie) lub za ok 35 zł komplet Bosch (tradycyjne).  W Auchan jest promocja.

I tu się rodzi pytanie, czy warto kupić płaskie - poza wyglądem czy w czymś są lepsze?

wald

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2012, 11:53:10 »
Nie kombinuj z promocjami. Zamów na allegro komplet do Tucsona, który ma określony profil, do tyłu jest cała (ok.120zł) i nie śmierdzą jak te z różnych marketów.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2012, 12:18:01 »
najlepiej dla każdego pasażera osobną, i aby ją za każdym razem trzepał przy wysiadaniu z auta :shock:  :shock:
a w weekendy trzeba znaleźć kogoś do odkurzenia całego wnętrza :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik 2012, 17:00:02 »
Może autorowi postu chodzi o wycieraczki do szyb ? ;-)

Offline gangster

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Październik 2012, 15:44:40 »
cze , ja kupiłem komplet do Tucsona na allegro dałem 85zł - Bosch i naprawdę polecam  :->

bartekzg

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Październik 2012, 17:10:06 »
hej, dokładnie - chodzi o wycieraczki do szyb :) pewnie nie było by z tym kłopotu ale administracja usunęła linki prowadzące do wycieraczek o których pisałem.

Wracając do tematu. Dziś zaryzykowałem i kupiłem wycieraczki płaskie po 6zł za sztukę! Niby wiadomo, że to szajs - ale pomyślałem że się przekonam. Ryzyko żadne.
Wycieraczki są na miejscu po najbliższych opadach dam znać jak się spisały.

Docelowo myślę,że kupie tradycyjne - te po 6zł są płaskie i wcale nie wyglądają jakoś lepiej na Tucsonie.

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Październik 2012, 17:35:21 »
Po poprzedniku mam jeszcze większą płaską, a mniejszą klasyczną wycieraczkę. Na razie obie są dobre. Pewnie wymienię je po zimie. Pomiędzy nimi nie widzę jakiejś szczególnej różnicy poza wyglądem, no i może płaska jest chyba lepiej dociskana podczas szybkiej jazdy.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik 2012, 08:20:29 »
Nie istotne ile kosztują, ważne aby dobrze zbierały wodę. Różnica może być tylko taka że guma się szybciej zestarzeje i zaczną na wiosnę słabiej ścierać wodę z szyby....... :-/

bartekzg

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Październik 2012, 16:47:31 »
pierwsze odpady i wynik jak najbardziej pozytywny.
Zobaczymy co będzie dalej.
Jeżeli przetrwają do wiosny to na zimę (śnieg, sól, lód) idealne. Wymiana zajmuje kilka sekund.

Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Październik 2012, 00:54:46 »
Dobór wycieraczek wbrew pozorom nie jest taki prosty. Dużo zależy od siły nacisku ramienia na szybę. U mnie ten nacisk wydaje mi się, że jest zbyt duży - za silna sprężyna (w porównaniu do np. poprzedniego auta). Pierwsze wycieraczki kupiłem jakieś najtańsze, nawet nie pamiętam ich nazwy i szybko musiałem je zdjąć - hałasowały niemiłosiernie i poruszały się skokowo. Następne kupiłem już 4xdroższe, takie "pół"markowe, czyli Valeo produkowane dla Norauto i pod ich nazwą sprzedawane -> te okazały się z kolei za miękkie - piórko aż kładło się prawie na bok ( pewnie dobre będą na duże mrozy, jak nieco stwardnieją). Teraz kupiłem taniutkie Alca (umiarkowanie zachwalane na innych forach) i na razie jest ok, tylko ciekawe na jak długo  ;-) ?

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Październik 2012, 09:18:20 »
Aż z ciekawości sprawdzę jakie ja mam zamontowane.

bartekzg

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Grudzień 2012, 06:56:03 »
Cytat: "bartekzg"
Jeżeli przetrwają do wiosny to na zimę (śnieg, sól, lód) idealne. Wymiana zajmuje kilka sekund.


no i jedna już nie przetrwała - przy skorbaniu szyb jedna z nich dostała skrąbką i pękł plasikowy element a wcieraczka przestała się trzymać.

Przytomnie zachowałem poprzednią więc miałem co założyć w zamian.


Ale co tam dzisiaj kupie sobie nową - 6 zł stać mnie  :lol:
po za tym zdażeniem nie można na nie nażekać
Wczoraj wieczorem niechciało przykryć mi się szyby i mam za swoje:)

Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Grudzień 2012, 20:51:29 »
Sporo osób na noc odciąga ramiona wycieraczek, stawiając je na sztorc, by nie przymarzły do szyby, ale nie wiem, czy to na dobre wychodzi sprężynom.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Grudzień 2012, 09:12:14 »
ale po co podnosić skoro jest ogrzewanie wycieraczek ?
chyba że nie we wszystkich modelach ?

bartekzg

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Grudzień 2012, 10:28:47 »
Cytat: "llcoolm"
ale po co podnosić skoro jest ogrzewanie wycieraczek ?
chyba że nie we wszystkich modelach ?


ja mam ogrzewanie i powiem szczerze ze nie chce mi sie czekac az odmarzną od szyby, poza tm nie mam na to czasu, wsiadam do samochodu odpalam i ruszam.

a odkąd na noc szybę przykrywam rano jest sucha - a wycieraczki nie przymarznięte.
Dodatkowo jak sie odpali diesla na zimnym silniku i nie jedzie tylko stoi na wolnych obrotach to silnik dostaje w ..... (brak smarowania)

jednym słowem to ogrzewanie jest średnio przydatne, chyba ze podczas marznącego deszczu lub mokrego sniegu w czasie jazdy, wtedy jak najbardziej TAK

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-12-15, 14:26 ]
Pozwoliłem sobie na małą korektę jednego wyrazu