Autor Wątek: [Tucson] jakie wycieraczki?  (Przeczytany 17460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Grudzień 2012, 12:35:09 »
szkoda ze nie zrobili ogrzewania całej szyby. Ciekawe jak się dołożyło kilka nowych zwojów grzejących czy przynajmniej połowa szyby by odmarzła ??

bartekzg

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Grudzień 2012, 19:13:51 »
takie rozwiązanie ma ford i sprawdza się super - cała przednia szyba jest podgrzewana i rozmraża się w kilka chwil. Ale co najlepsze to fakt ze jak ruszysz to nie ma mowy żeby parowała. Szkoda że Tucosna nie wyposażyli w tą opcje..

y4r3k

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Grudzień 2012, 20:33:52 »
Btw jaką wycieraczkę założyć na tył ? Czy zwykła 30cm bedzie pasować, czy to jakieś specjalne mocowanie ?

bartekzg

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Grudzień 2012, 07:31:29 »
Cytat: "y4r3k"
Btw jaką wycieraczkę założyć na tył ? Czy zwykła 30cm bedzie pasować, czy to jakieś specjalne mocowanie ?

Ja wymienilem sama gumke. Uzylem tej z pelnietej wycieraczki przedniej. Cala zabawa zajela mi moze 10min. Aby wyjac wycieraczke z tej obudowy trzeba mocno pociagnac ja do siebie i wyskoczy. Przynajmnie tak bylo u mnie

danny1976

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Grudzień 2012, 23:03:27 »
kupiłem ze 2 razy płaskie firmy bottari, czy jakoś tak (w marketach, ok. 40-50 zł za komplet), ale chyba nigdy nie wytrzymały pełnego sezonu, bo zaczynały piszczeć, oczyszczanie w domu nie dawało już efektu, tym razem zainwestowałem w płaskie boscha (ok. 100 zł), zobaczymy ile te pociągną

bartekzg

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Styczeń 2013, 17:12:19 »
dziś znowu pękł plastik mocujący wycieraczkę do ramienia. Zatem test zakończony. Pora  kupić coś markowego.

18-06-2013
od kilku tygodni Tucson jeździ z wycieraczkami bosch aerotwin - pracują tak że ich nie zauważam. spełniają swoja funkcję w 100% .

Offline chris18404

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Listopad 2013, 19:49:17 »
Sorki ze odświeżam temat, ale mam pytanie czy uniwersalne wycieraczki kupione np. na allegro będą pasowały do Tucsona???? Jakie jest mocowanie i jakiej długości najlepsze????

 Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Listopad 2013, 19:56:49 »
Kierowca 60cm, pasażer 40cm, tył 30cm.

Offline chris18404

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Listopad 2013, 22:05:06 »
a jaki typ zapięcia?

y4r3k

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Listopad 2013, 08:38:54 »
Przednie wycieraczki są typowe (takie z marketów pasują).

Z tylną trzeba tylko uważać żeby zapięcie było w odpowiednim miejscu bo inaczej nie wejdzie w obudowe - chociaż zapięcie standardowe teoretycznie wchodzi. Ja ostatnio tylko wymieniłem tam pióro.

bartekzg

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Listopad 2013, 14:12:41 »
Cytat: "chris18404"
a jaki typ zapięcia?


tutaj masz wraz z instrukcją zakładania - krócej się to robi jak ogląda ;)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Listopad 2013, 15:36:28 »
Używałem różnych i powiem szczerze, że najgorszy syf to Bosch. Najgorszemu wrogowi bym tego nie polecił. Od samego początku smugi zostawiały, wytrzymały chyba 6 tygodni.
Bardzo dobre są Valeo, zarówno zwykłe jak i płaskie. Cena swoją drogą ale uczciwie na rok wystarczają (lato+zima).
Żadnych cudów nie kupowałem typu bottari ani samych piór nie wymieniałem bo nie stać mnie płacić dwa razy za to samo. Dobre są też wycieraczki Norauto.

Offline valdi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 132
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Listopad 2013, 16:44:53 »
Cytat: "Złośnik"
Używałem różnych i powiem szczerze, że najgorszy syf to Bosch. Najgorszemu wrogowi bym tego nie polecił. Od samego początku smugi zostawiały, wytrzymały chyba 6 tygodni.
Bardzo dobre są Valeo, zarówno zwykłe jak i płaskie.  .



No masz... :mrgreen: A ja uwazam, ze wycieraczki Boscha sa bardzo dobrej jakości, w Elantrze mam już chyba trzeci rok (płaskie), a w Ponym to już nie pamiętam ile lat nawet... (zwykłe) O dziwo, nawet nie są rozklekotane na przegubach i ciągle dobrze spełniaja swoją rolę.
Do Valeo zraziłem się, kiedy podczas śnieżycy na autostradzie, pękł mi plastik, guma się wysunęła i ramię zaczęło mi szorować po szybie. Zatrzymać się? Niemożliwe. Wyłączyć wycieraczki? Też niemożliwe. Jakoś dojechałem do zjazdu i przełożyłem tę od pasażera na moją stronę.
Oczywiście to było zdarzenie losowe, nie generalizuję ;-)

bartekzg

  • Gość
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Grudzień 2013, 08:01:59 »
Cytat: "Złośnik"
Używałem różnych i powiem szczerze, że najgorszy syf to Bosch. Najgorszemu wrogowi bym tego nie polecił. Od samego początku smugi zostawiały, wytrzymały chyba 6 tygodni.
Bardzo dobre są Valeo, zarówno zwykłe jak i płaskie. Cena swoją drogą ale uczciwie na rok wystarczają (lato+zima).
Żadnych cudów nie kupowałem typu bottari ani samych piór nie wymieniałem bo nie stać mnie płacić dwa razy za to samo. Dobre są też wycieraczki Norauto.


używałeś więcej jak jednego kompletu boscha? Może trafiłeś na np. podrabiane lub jakieś stare zleżałe itd.

moim zdaniem twoja opinia, skoro piszesz, że "Żadnych cudów nie kupowałem typu bottari" nie jest zbyt rzetelna.
Valeo zgoda to dobra marka ale jak wystarcza na rok to ja dziękuje.

Offline chris18404

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
[Tucson] jakie wycieraczki?
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Kwiecień 2014, 18:46:05 »
Kupiłem tylne pióro do wycieraczki lecz okazało się ze jest w złym miejscu niż zapięcie...  Czy jest możliwość zamontowaniaz  nowej wycieraczki tylko samej gumki i  zamontowanie do starej?  Jeśli tak to jak to zrobić.  Z góry dzięki za odpowiedź...