Autor Wątek: Zakup Santa Fe  (Przeczytany 570950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #60 dnia: 12 Styczeń 2013, 04:41:01 »
"ZAPIS TEN ZOSTAŁ ZAWARTY ZE WZGLĘDU NA MOŻLIWOŚĆ DROBNYCH LUDZKICH POMYŁEK"
dlaczego te handlarzyny jakoś tak nienaturalnie często się mylą?

teraz samochód:
z wierzch nie ma się do czego przyczepić bo zdjęcia są specjalnie tak robione, żeby pokazać niby dużo a tak naprawdę nie pokazać nic.
Dowiedz się o ilość kluczyków

Coś mi nie pasuje z ceną.
Za takiego niemca trzeba zapłacić min. 4500-5000 eurosów. A on dał pewnie jakieś 3000. Osobiście to bym się starał dowiedzieć jak najwięcej ale nie liczyłbym ba dobry stan mechaniczny biorąc pod uwagę cenę i hak.
Jak masz czas to pojedź.... może sam sobie przywieziesz coś zza Odry? Blisko masz :-D

kuki

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #61 dnia: 12 Styczeń 2013, 12:11:43 »
dzięki, a tak w ogole to jako 2005 rocznik nie powinien mieć już tych swiatel po lifcie z tylu?

może i bym pojechal, ale ja się z Niemcem nie dogadam, pozatym nie mam pojęcia jak i gdzie cokolwiek zalatwic po zakupie (tablice wyjazdowe, papiery itd.) - wiem ze było by lepiej ale trzeba umieć sietam znaleźć  ;-)

jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #62 dnia: 12 Styczeń 2013, 12:52:27 »
Z tymi światłami to różnie bywa:) widziałem oryginał z 2005 ze starymi światłami więc chyba reguły na to nie ma i montowali w 2005 dwie wersje. Może ktoś się bardziej orientuje i pomoże?:)

gulbi

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #63 dnia: 12 Styczeń 2013, 22:46:59 »
Kuki to mozę polecimy na niemcy razem. Ja juz sprowadzalem sobie kiedyś autko. Niemiecki to nie jakichś problem. Formalności tez . TYletylko zę ja na wiosne chcę sie ogranać z tematem. Na razie szukam w polsce od uczciwego sprzedawcy. Nie handlarza bo jak chłopaki słusznie piszą oni raczej nie są uczciwi a coraz to bardziej przebiegli :_)))))

Chociaz po kilkumiesiecznej obserwacji widze że każdy kombinuje żeby auto sprzedać i albo wali cenę zaporową i się meczy albo za niską  ( też ma problem ) a takie które są w sam raz to ida na prędce :))).

[ Dodano: 2013-01-12, 22:48 ]
a tak przy okazji fajna sprawa do sprawdzenia wartości danego samochodu moze się komus przyda. Wiem ze w polsce to fikcja ale może http://www2.hestia.pl/sigeh/servlet/www.EuroTaxExtEdit

kuki

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #64 dnia: 13 Styczeń 2013, 22:47:29 »
sorki panowie za taki maly offtopic, ale jeszcze się zastanawiam nad wersją po licie - wiem jak zbudowany jest i jak działa wersja pierwotna, a jak to jest z tym odłączanym napedem w poliftingowej wersji?

probowalem znaleźć wytlumaczenie na forum, ale nigdzie nie mogę, a pomeczylem wyszukiwarke  :-/

[ Dodano: 2013-01-13, 22:48 ]
ps. gulbi, zobaczymy jak to się potoczy, nie ukrywam że auto jest mi dość pilnie potrzebne  :-(

gulbi

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Styczeń 2013, 23:10:31 »
kuki spoko to tylko propozycja :_)))

tu masz poliftowy fajny egzemplarz nie od handlarza http://otomoto.pl/hyundai-santa-fe-C27570169.html

ale to moze chłopaki niech sie wypowiedzą. Co prawda zastanawiajace jest ze ludzie wymieniaja wszystko w samchodzie a potem sprzedają. ;_))) Czyżby jakaś grubsza sprawa :_)

kuki

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #66 dnia: 13 Styczeń 2013, 23:43:33 »
a i jeszcze zapomniałem się zapytać, jak poznac (jakies oznaczenia albo co) ze np. ten czy tamten diesel jest 125KM a nie 113KM? jest to gdzies na silniku?

jarzy5

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Luty 2013, 17:01:31 »
Witam Wszystkich :) jestem tutaj nowy i zgłaszam się do Was z pewnym problemem, a mianowicie zamierzam kupić santka benzynę  2.4 w okolicach 2002/2003 r. prod. i moje pytanie czy jest jakiś sposób żeby poznać który model nie ma kola dwumasowego? (oprócz oczywiście modeli z automatyczną skrzynią biegów, co sama konstrukcja wyklucza) proszę o poradę bo chciałbym uniknąć tej kosztownej "przyjemności".

konraddu

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #68 dnia: 11 Luty 2013, 21:55:18 »
Witam,

A ja mam pytanie a propos Santa Fe 4WD w automacie z silnikiem 2.2 crdi 150km (oglądałem akurat model z roku 2008). Czy warto się za to brać, czy może miały dużo wad? Chodzi mi zarówno o silniki, jak i automaty.

Nigdy nie miałem SUVa, także nie wiem na co zwracać uwagę itp.  Santa Fe wydaje się fajny na polskie drogi, a ja też nie szukam typowej offroadowej terenówki.

Traktuję ewentualny zakup tego typu auta jako fajną alternatywę dla kombiaka, którym jeżdżę (za kombi też się m.in. rozglądam). Automat jest podstą w wyborze, dlatego też opinie ludzi jeżdżących z tą skrzynią (to chyba jest 5 biegowa) mile widziane.

tibadu

  • Gość
Santa Fe 2007 benzyna - jadę kupić, proszę o opinie auta
« Odpowiedź #69 dnia: 24 Luty 2013, 20:13:48 »
Witam serdecznie wszystkich,
Zamierzam zakupić Santa Fe roczek ok. 2007. Wpadły mi w oko dwa modele:

http://otomoto.pl/hyundai-santa-fe-lpg-sekwencja-fv-vat-23-C27901680.html
http://allegro.pl/hyundai-santa-fe-4x4-automat-wersja-limited-i3039634289.html

Pierwszy wydaje się być atrakcyjny cenowo, ale podejrzany ze względu na zakup w zeszłym roku, w tym roku gaz i od razu do sprzedania. Drugi natomiast trochę ubogo wyposażony, ale za to sprzedający twierdzi, że bardzo dba o auto i wszystko robił zgodnie z zaleceniami mechanika.

Proszę zatem Was drodzy forumowicze o opinię nt. tych dwóch modeli. Może akurat je kojarzycie?
Ewentualnie znacie jakieś miejsca w Swarzędzu i Starachowicach, gdzie można uczciewie przebadać samochód? Z góry dzięki za każdy komentarz.

---
Edit:
Jadę na dniach obejrzeć i pewnie zakupić auto z drugiego linka. Jak ktoś ma coś do napisania to proszę zbyt długo nie zwlekać :)

Edit2:
Jeszcze taki egzemplarz biorę pod uwagę:
http://otomoto.pl/hyundai-santa-fe-zamiana-C27507243.html
Również proszę o komentarze.

1tasiorex

  • Gość
Santa fe 2007 + opinia
« Odpowiedź #70 dnia: 28 Luty 2013, 12:43:42 »
Witam

Szukam do siebie autka i nawet spodobal mi sie Santa Fe po 2007
Chce 2.7 bene i przerobic na gaz lub kupic z gazem. Prawdopodobnie 4WD i
na pewno bedzie to automat.
Na co zwrocic uwage kupujac takiego santka i jakie sa koszty utrzymania takeigo wozu  (paski rozrzadu itp.)
jak mocny jest silnik z gazem tzn czy mozna zrobic z 150 tkm bez remontu czy siadaja panewki itd.
Dzieki za odp pozdrawiam

barzuc

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Marzec 2013, 09:20:21 »
Cytat: "tibadu"
Ewentualnie znacie jakieś miejsca w Swarzędzu i Starachowicach, gdzie można uczciewie przebadać samochód?


W Poznaniu i okolicach - grisbi-tre na ul. 28 czerwca - zdają się być najsensowniejsi (z rozmowy tel.).
Koszt 200zł  (mechanika+blacharka+komp) - osobiście nie sprawdzałem, ale sam szukałem ASO w Poznaniu jak swoje auto niedawno kupowałem. Pozostałe ASO - w ogóle nie mogłem się dodzwonić... albo obsługa jakby im nie zależało... albo ceny z kosmosu.

michal1142

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #72 dnia: 14 Marzec 2013, 06:03:37 »
Szukam rzetelnej informacji na temat spalania wersji 2.4. Czy możecie szczerze napisać jak plasuje się spalanie wersji 2.0 do 2.4. Znajduje w necie skrajne opinie.

jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #73 dnia: 14 Marzec 2013, 08:33:25 »
Mogę Ci napisać o 2.7 - różnica mała a na gaz przerobisz to będziesz jeździł taniej niż dieslem:)
spalanie min. 10 - max zależy od jazdy. na gazie bardzo podobnie w granicach błędu. mi pali 11-14 gazu po mieście więc nie jest źle. cenowo wychodzi jak w silniku 1.4:)

michal1142

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #74 dnia: 14 Marzec 2013, 10:10:12 »
Słyszę wiele skrajnych opinii. Kolega kupił 2.0 2WD na LPG i chwali sobie. Szukam realnego porównania spalania 2.4 do 2.0 kontra 2.0 CRDI. Z opinii internautów nie wyłania się konkretna odpowiedź. Wiele ocen wskazuje, że diesel pali raptem o litr mniej!!!