Autor Wątek: Zakup Santa Fe  (Przeczytany 571423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HIP

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #90 dnia: 08 Kwiecień 2013, 22:47:14 »
czy to któryś z tych co tu pokazywałeś ? a v6 fajny silnik tylko rozrząd na 2 paski  a tak to nie wiele wiem o tych silnikach w santkach. Poczytaj na forum.

lukcyb

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #91 dnia: 09 Kwiecień 2013, 20:44:32 »
tak, kupiłem tego drugiego  :-)

JKowalski

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #92 dnia: 09 Kwiecień 2013, 21:02:16 »
No to gratulacje. Niech sie sprawuje dobrze.

HIP

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #93 dnia: 09 Kwiecień 2013, 21:33:11 »
Właśnie miałem Ci pisać żebyś tego 1 nie brał bo wygląda na trochę zapracowanego ale już zdążyłeś kupić :)  A czy dobrze trafiłeś to się przekonasz w najbliższym czasie, ja się dowiedziałem w ciągu 3 tygodni że dwumase mam uwaloną, ale bądźmy dobrej myśli dbaj a będzie służył długo.

lukcyb

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #94 dnia: 10 Kwiecień 2013, 22:01:03 »
byłem na stacji diagnostycznej i amorki przód po 85% a tył po 65%, z lewej strony do wymiany tuleja na wachaczu ( drobiazg), tarcze jak nowe. Lekki liz na kolumnie kierownicy tam gzie są te dwa krzyżaki (nowych nie mogę znaleźć, używka około 100zł), ale jeszcze wykręcę to bo może da się coś z tym zrobić.
PS. miał ktoś taki luz? jak są małe nierówności to słychać.
I jeszcze jeden problem zauważyłem dzisiaj, a mianowicie jak wejdzie 3 bieg i jest tak koło 2000 obr i 60km/godz to zaczyna tak jak by lekko szarpać, jak wrzucę 4 bieg to szarpanie ustępuje ( prędkości nie zmieniam). Co to może być? Skrzynia automat. Tak to biegi zmieniają się bardzo płynnie :-)
A tak to tylko jakieś poprawki lakiernicze no ale 11 letni samochód więc normalne. I mógł mieć małą przygodę z lewej strony, ale kupić teraz samochód bez przygody i trzeba mieć DUŻE DUŻE DUŻE szczęście.

Poza tym wszystko chodzi jak należy :-) tylko muszę uporać z tym co napisałem :-)

Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #95 dnia: 10 Kwiecień 2013, 22:16:18 »
Cytat: "lukcyb"
dwa krzyżaki (nowych nie mogę znaleźć)


Z dużym wahaniem 56400-2600  :mrgreen:


kristofeno

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #96 dnia: 11 Kwiecień 2013, 19:57:20 »
Witam, sorki że się wcinam w waszą konwersacje,ale spodobał mi się Santa fe po 2006r. Celuję w jakąś benzynę,zainteresował mnie silnik 3.3v6, potężna moc,piękne brzmienie ,umiarkowane spalanie.Jak ten silnik sprawdza się w użytkowaniu,rozrząd jest na pasku czy łańcuchu,no i chyba najważniejsze-jak toto znosi Lpg.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #97 dnia: 11 Kwiecień 2013, 21:29:31 »
Cytat: "kristofeno"
rozrząd jest na pasku czy łańcuchu


Nawet na trzech łańcuchach.

 

lukcyb

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #98 dnia: 11 Kwiecień 2013, 21:57:00 »
Dzięki Kosmos2011 :-), al już nie będę potrzebował. Problem rozwiązałem dzisiaj. Wymontowałem tą część i okazało się, że taka obejma co powinna być w miejscu gdzie jeden koniec wchodzi w rurkę, która jest lekko ponacinana, to jest w zupełnie gzie indziej. Więc wystarczyło tylko ją przesunąć na swoje miejsce :-) Ktoś kto wcześniej tam grzebał chyba o tym zapomniał :-)

Pozdrawiam i nadal czekam na odpowiedzi w sprawie tego delikatnego szarpania.

kristofeno

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #99 dnia: 12 Kwiecień 2013, 22:17:37 »
Te dwa dłuższe to pewnie polatają,ale temu krótkiemu to nie wróżę długiej żywotności. Doczytałem się na jakimś zagranicznym forum że były problemy z wyciekiem oleju z pod pokrywy łańcuchów  rozrządu i to przy bardzo małych przebiegach.
Są nawet dwa takie na sprzedaż,ale nie wiadomo czy serwis już to poprawiał czy dopiero trzeba będzie to robić.

jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #100 dnia: 16 Kwiecień 2013, 13:17:21 »
lukcyb długo mnie nie było więc gratuluję zakupu (masz prawie takiego jak ja:)).
Co do skrzyni to sprawdzałeś poziom płynu? może coś z tym jest nie tak?
Dla pewności mógłbyś wymienić cały płyn :) mi na początku też coś tam szarpało trochę (w szczególności po mieście) i też coś około 3. ale znajomy mi powiedział, że "automat musi się nauczyć stylu jazdy" nie wiem ile w tym prawdy ale przestałem na to zwracać uwagę i teraz już nic nie szarpie... więc może coś w tym jest...

michal1142

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #101 dnia: 18 Kwiecień 2013, 13:53:54 »
Pytanie za 100 punktów czy Santa Fe ma regulacje tylnej kanapy? Czy ma tyle miejsca z tyłu co np. ML lub X5.
Wiem, ze to auta z górnej półki i nie na mój portfel, ale rozmiarem zblizone

jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #102 dnia: 18 Kwiecień 2013, 16:01:20 »
Cytat: "michal1142"
Pytanie za 100 punktów czy Santa Fe ma regulacje tylnej kanapy? Czy ma tyle miejsca z tyłu co np. ML lub X5.
Wiem, ze to auta z górnej półki i nie na mój portfel, ale rozmiarem zblizone


Nie wiem ile miejsca ma X5 i ML ale regulację ma.

Skibi

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #103 dnia: 20 Kwiecień 2013, 18:06:43 »
Witam wszystkich. proszę o pomoc w zakupie auta. Potrzebuję samochodu żeby polatać po mieście i po lasach i polnych drogach, wybór padł na Santa Fe I. Do tej pory pomykam Omegą ale parę razy byłem w ekstremalnej sytuacji na polnej drodze, tylny napęd moment i zakopany :evil:
Auto bardzo mi się podoba, żona też zaakceptowała, poczytałem troszkę opinii i to chyba będzie dobry wybór. Namierzyłem takowe autko co możecie o nim powiedzieć?

http://otomoto.pl/hyundai-santa-fe-4x4-skory-klimatronik-C28740505.html

Te konie mechaniczne 136? Dzwoniłem do pana i powiedział że ma tak w dowodzie rejestracyjnym ale nie wie czy ma dobrze. Poza tym sprzedaje bo wyjeżdża za granicę a żona takim dużym nie chce jeździć. Co sądzicie? :?:

int i takie tam. tekla

felkner

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #104 dnia: 21 Kwiecień 2013, 02:31:58 »