Autor Wątek: Zakup Santa Fe  (Przeczytany 570951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gulbi

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Styczeń 2013, 23:01:37 »
Witam chłopaki przywitam sie poraz kolejny bo chyba wypada;_))))

Mam kilka pytań generalnie bez konkretnych ogłoszeń bo szukam rozgladam sie kilka fajnych modeli było na alle. i szybko poszło czyli pewnie byly dobre.

Generalnie chciałbym kilka rad.

Przedewszystkim szukam Santka

* 2004-2006 rok ( moze byc starszy ale wolałbym polifcie )
* koniecznie Automacik ( na co zwróicć uwagę - te automaty mjaą 4 biegi + 5 półbieg ??
* raczej skóra najładniej wygląda ta biała, ale ładny welur też nie wykluczam. Czy skóra musi byc z podgrzewaniem czy sa inne opcje.
* generalnie napęd na 4 ( zastanawiam sie czy wszystkie w tych rocznikach które pisałem maja rozłaczany napęd ) jeżeli tak jest to powinny mieć z lewej storny przełącznik a te które nie maja oznacza napęd stały.
* byłem nastawion na benzyniaka bo mniej problemów silnik 2,7   strasznie mało ich jest , ale nie powiem nie jak bedzie dobry diesel ( czy jakieś konkretne uwagi , moze opcja 125 KM )
*Jak ze spalaniem dieselka, byc moze wyjdzie podobnie co benz + gaz
* Fajnie gdyby miał orurowanie te boczne ( czy sa jakieś przeciwskazania, ewentualne uwagi)
* Na co warto zwróić uwagę, wiem ze dobrze jest pojechać i zobaczyć ale wierze ze jesteście wstanie wskazać jakieś szczegóły na które warto spojrzeć.

AUto chcę kupic dopiero na wiosnę moze ktoś ma na sprzedaż taki wymarzony egzemplarz. Co do kwoty to generalnie ok 24 tys.

Naprawde bede wdzięczny za pomoc. Staram sie obserwować aukcje wczesniej tak zeby nie kupic czegoś co stoi juz 1 rok na alle.. i nie idzie ;_)))))))

* CZY mozę lepiej coś zaciągnać z DE.

* Ktoś przed zakupem sprawdzał na stacji Hyundaia ( ja tak robiłem kupujac Merca )

jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #46 dnia: 08 Styczeń 2013, 09:06:35 »
Cytat: "gulbi"

* 2004-2006 rok ( moze byc starszy ale wolałbym polifcie )

Ja bym wolał przed liftem ze względu na stały napęd... moim zdaniem wersja po lifcie oprócz wyglądu, dołączanego napędu (duży minus) i pasów środkowego pasażera z dachu nie różni się niczym.

Cytat: "gulbi"

* koniecznie Automacik ( na co zwróicć uwagę - te automaty mjaą 4 biegi + 5 półbieg ??

Te automaty mają 4 biegi i koniec. zobacz czy wszystkie biegi wchodzą płynnie zarówno w górę jak i w dół.

Cytat: "gulbi"

* raczej skóra najładniej wygląda ta biała, ale ładny welur też nie wykluczam. Czy skóra musi byc z podgrzewaniem czy sa inne opcje.

Rynek Santków jest mały więc nie nastawiaj się na to, że dostaniesz wszystko co chcesz. jak będzie szara skóra to nie wybrzydzaj:) Podgrzewanie to opcja.

Cytat: "gulbi"

* generalnie napęd na 4 ( zastanawiam sie czy wszystkie w tych rocznikach które pisałem maja rozłaczany napęd ) jeżeli tak jest to powinny mieć z lewej storny przełącznik a te które nie maja oznacza napęd stały.

Przed liftem stały napęd, po lifcie dołaczany. Chyba że handlarzyna włożył deskę od starszego co też może się zdarzyć.

Cytat: "gulbi"

* byłem nastawion na benzyniaka bo mniej problemów silnik 2,7   strasznie mało ich jest , ale nie powiem nie jak bedzie dobry diesel ( czy jakieś konkretne uwagi , moze opcja 125 KM )

2.7 jest mniej bo to były raczej wersje lux. plusem jest to, że są przeważnie bardziej zadbane ale z tym też różnie bywa.

Cytat: "gulbi"

* Na co warto zwróić uwagę, wiem ze dobrze jest pojechać i zobaczyć ale wierze ze jesteście wstanie wskazać jakieś szczegóły na które warto spojrzeć.

Na wszystko... nie ma rzeczy, na którą trzeba specjalnie patrzeć lub specjalnie niepatrzeć bo każdy samochód ma inaczej.

Cytat: "gulbi"

Naprawde bede wdzięczny za pomoc. Staram sie obserwować aukcje wczesniej tak zeby nie kupic czegoś co stoi juz 1 rok na alle.. i nie idzie ;_)))))))

A takich jest sporo... tylko cena się zmienia:)

Cytat: "gulbi"

* CZY mozę lepiej coś zaciągnać z DE.

Lepiej ściągnij sam. poszukaj na forum... kiedyś już taki temat był co do Santka i kupowania w PL albo sciągania z zagranicy.

Cytat: "gulbi"

* Ktoś przed zakupem sprawdzał na stacji Hyundaia ( ja tak robiłem kupujac Merca )


Jak masz dobrą stację to warto... u mnie partacze, którzy Santka z mojego rocznika z silnikiem 2.7 widzieli chyba tylko na zdjęciu.

gulbi

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #47 dnia: 08 Styczeń 2013, 10:57:03 »
super dizeki za konkrety jaclwapl :_)).

WIdze że masz 2,7 wiec o dieselku ciężko coś pisać może ktoś coś opowie ciekawego. Słyszałem ze jedyna fajna opcja to 2.0 te 125 konne. Bo mniejsza moc to za mało dla Santy :_))

zeeb

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Styczeń 2013, 11:07:17 »
Z dieselkiem jest tak ze jak dbasz to masz ;)
Z mojego trzyletniego doświadczenia powiem ze nie jest źle. Gorzej sprawa ma się z diagnozowaniem usterek przez autoryzowany serwis hyundaia :(
W moim przypadku 2 lata temu była zgaduj-zgadula począwszy od czujnika ciśnienia, poprzez kolejne czujniki skończywszy na pompie paliwa :(
A wystarczyło zrobić próbę przelewową wtrysków.
Tak naprawdę jak popatrzysz na ilość santków na drodze to problemy z dieslami myślę że są sporadyczne i dotyczą tych samych rzeczy. W moim przypadku nigdy nie było sytuacji żeby auto stanęło i nie wróciło o własnych siłach do domu z powodu silnika lub jego osprzętu.
Jedyny przypadek to łożysko sprzęgła - przykra niespodzianka bo bez kompletnie żadnych objawów :(
Szczęście w nieszczęściu że 10km od domu :)

Sprawa mocy, 133 koników to faktycznie niewiele ale jak porównuję z mondeo 90 konnym to hyundai wypada zdecydowanie lepiej pomimo swojej masy. Jeśli masz żyłkę rajdowca to zachwycony nie będziesz ale jeśli odzywa się w tobie stateczny ojciec rodziny to jakoś to przeżyjesz :P

Napisz co konkretnie chciałbyś wiedzieć o dieslach to pewnie dostaniesz więcej informacji.

:)

jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Styczeń 2013, 11:16:26 »
zeeb, Fajne rurki masz:)

zeeb

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Styczeń 2013, 13:25:09 »
Też mi się podobają :)
Przynajmniej nie rdzewieją i mają wyprowadzenia pod halogeny.

A przy okazji pytanie do admina z jakiego powodu usunął link do mojego hultaja?????

Nie można linkować do allegro??? Jeśli tak to dziwne bo widziałem już odnośnik w tym temacie i kilku innych również.

Jeśli szanowny admin nie lubi allegro to proszę bardzo jest link do otomoto: ciach, ciach i wyciąłem a co mi tam

no chyba że admin nie lubi mnie.....
tylko dlaczego????


Podawanie linków do ogłoszeń, na serwisy typu allegro etc jest nie zgodne z regulaminem. Próbujemy z tym walczyć także proszę to poprawić

Dziwna to walka.... jakaś taka wybiórcza... tym bardziej że tylko w tym temacie jest 13 takich odnośników. (o innych tematach nawet nie wspominam ;)
A w zasadzie czemu ma służyć ten zapis w regulaminie???? Bynajmniej nie ułatwieniu rozmów pomiędzy forumowiczami. Jeśli ktoś zamierza kupić samochód to w jaki sposób ma zaprezentować interesujące go auto??? Nie każdy posiada super wiedzę motoryzacyjną i znajomość danego modelu. I po to właśnie moim zdaniem jest forum - żeby ułatwić życie innym, pomóc uniknąć wtopienia własnych ciężko zarobionych pieniędzy kupując np super hiper wypasionej okazji/igiełki od handlarza który złożył auto z 4 innych. Analogiczna sytuacja ma miejsce przy rozmowach o problemach technicznych naszych samochodów i  doborze części. Intencją założycieli jest promowanie sklepów internetowych???

Może prościej byłoby usunąć ten jeden niefortunny punkt w regulaminie niż walczyć z wiatrakami? Albo walczyć skuteczniej z KAŻDYM KTO NIE STOSUJE się do tego zapisu w regulaminie aż do całkowitego uśmiercenia forum.

przymknę oko

gulbi

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Styczeń 2013, 21:27:58 »
zeeb dzieki za info. Co do Dieselków to nie jest tak ze nie mam pojecia bo miałem 2 x diesla wiec wiem co to są wtryski i nne duperele. Niestety miałem okazje mieć Francuskie wynalazki i podziękowałem.

Pytam o spalanie bo moze się podjarałem benzynka w gazie a tu dieselek bedzie równie eco.

Czy te wersje 125konne maja jakieś Turbo?
Ja już raczej rajdowcem nie zostanę chociaż żyłka jak w każdym płynie, bardziej statecznie podchodze do tematu więc nie potrzeba mi wyścigówki ani teś off roadowego auta. Wydaje mi sie ze taki santek to wypośrodkowanie. Przede wszystkim chcę dużo miejsca bo nie jestem niskim chłopem 200 cm:_)))

2 dzieci, żona i wycieczka do chorwacji lub w europe :_)))) Czy santek zawiedzie ??? ;_)))

Jeszcze pytanie  odnośnie napedu, na pewno 4x4 tylko cały czas słysze ze lepiej stały bo stały lepszy i trutru :_))) a mi się bardziej podobaja poliftowe wersje wiem to tylko szczegóły ale ja bardzo zwracam na to uwagę. Czy w poliftach napęd był tylko rozłączany czy wystepował też stały. Chodzi mi o roczniki 2005

zeeb

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Styczeń 2013, 08:02:27 »
Co do zużycia paliwa to u mnie zakres pomiędzy 7 - 10l/100km. W typowej polskiej trasie (wakacyjne wyjazdy) 5 osób na pokładzie załadowany bagażnik i rowery na haku średnie zużycie 7,3. W mieście średnio 8,5 maksymalnie 10 ale to w zimie przy sporych mrozach, więc tak naprawdę ciągle na ssaniu jeżdząc tylko i wyłącznie do pracy ok 3km. Przypuszczam że stosując jakiś ecodriving lub wlokąc się 90-100 jest szansa na zejście poniżej 7l/100 :)
Porównując do mondeo wychodzi litr więcej ale jazda hultajem i jego możliwości zwłaszcza w zimie dają sporą przyjemność. :D

Co do napędów 4x4 to podobno faktycznie pierwsze roczniki miały najbardziej skuteczny.

W sprawie wersji 125 konnej się nie wypowiem bo nie miałem przyjemności. Ale na starym forum był bardzo obszerny temat chipowania 113 koników w którym rozpisywano się w samych superlatywach na ten temat. Były też linki do boxów za 800 zł przygotowywanych pod nasze sanciaki.

jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Styczeń 2013, 08:36:13 »
Cytat: "gulbi"

2 dzieci, żona i wycieczka do chorwacji lub w europe :_)))) Czy santek zawiedzie ??? ;_)))

spokojnie da rade
Cytat: "gulbi"

Jeszcze pytanie  odnośnie napedu, na pewno 4x4 tylko cały czas słysze ze lepiej stały bo stały lepszy i trutru :_))) a mi się bardziej podobaja poliftowe wersje wiem to tylko szczegóły ale ja bardzo zwracam na to uwagę. Czy w poliftach napęd był tylko rozłączany czy wystepował też stały. Chodzi mi o roczniki 2005


W wersjach po liftingowych napęd stały (po włączeniu) działa tylko do 30-40 km/h (co forumowicz to inaczej podaje). Dalej tylko FWD i przy uślizgu się podłącza tył.

gulbi

  • Gość

jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #55 dnia: 10 Styczeń 2013, 13:57:41 »
Cytat: "gulbi"

tylko widziałem np 2005 rok po lifcie czyli zmieniony rill i lampy z tyłu, a nie miał rozłączania napedu czy to możliwe??? Pytam ze głupio ale widziałem tutaj link


A widziałeś na żywo czy na zdjęciach? generalnie powinien mieć rozłączany bo op 2003 to żaden nie miał stałego.... są 4 możliwości:
1. Może to był 2WD:)
2. Deska od 2WD:)
3. Może nie było widać bo jakoś on specjalnie się nie rzuca w oczy
4. Może modele z 2005 jako ostatnie z SM nie miały już włącznika stałego napędu i tylko dołączany był możliwy?

Nie wiem... ja jestem ze Słupska

gulbi

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #56 dnia: 10 Styczeń 2013, 15:46:58 »
dobra poczekajcie bo mozę czegoś nie kumam. rozłaczany ( przez kierowcę , nie automatycznie) to taki który ma przełacznik z lewej storny na poziomowaniem świateł. TAK ??? A te któe maja stały naped wiadomo nie maja żadnych przełaczników. :_)))

[ Dodano: 2013-01-10, 15:54 ]
moze jakieś małe spostrzeżenia na temat tego brum bruma :_)))

http://otomoto.pl/hyundai-santa-fe-bezwypadek-4x4-C25769300.html

zeeb

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #57 dnia: 10 Styczeń 2013, 16:38:13 »
Obstawiam że to jest 2WD i chyba ktoś mu zaparkował w bagażniku ;)
Poproś handlarza żeby zrobił zdjęcia podwozia bo być może roztrząsasz brak guziczka a należałoby się skupić nad brakiem wału :)

jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Styczeń 2013, 08:54:10 »
Cytat: "gulbi"
[ Dodano: 2013-01-10, 15:54 ]
moze jakieś małe spostrzeżenia na temat tego brum bruma :_)))

http://otomoto.pl/hyundai-santa-fe-bezwypadek-4x4-C25769300.html


"-Niniejsze ogłoszenie jest informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego.
-Opisy pochodzą z samochodów po ich oględzinach i mimo staranności przy ich dodawaniu mogą zawierać błędy. Opisy oraz zdjęcia nie są więc podstawą do roszczeń wobec AUTOKOMFORT. Jeśli zauważysz błąd w opisie prosimy o kontakt.

PROSIMY O POTWIERDZENIE TELEFONICZNIE WYPOSAŻENIA ORAZ STANU AUTA !!!"

i wszystko jasne..... sorry ale od takich przekrętów to z daleka...
Nawet jakby wszystko to co napisali byłoby prawdą to i tak niesmak pozostanie...
Jak dla mnie to są nieuczciwi...

kuki

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #59 dnia: 12 Styczeń 2013, 00:43:32 »
Witajcie Panowie,
jestem tu nowy i jak w temacie również chce mieć takiego santka. Zauważyłęm że służycie radą, wiec mam tu linka - powiedzcie mi co o tym sądzicie

http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-ogloszenia/hyundai-santa-fe-2-0-crd-awd-4x4-zamiana-wadowice/172970425.html?lang=pl&pageNumber=1&tabNumber=1