Autor Wątek: [XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg  (Przeczytany 27964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« dnia: 03 Październik 2012, 22:25:27 »
Witam.Potrzebuje jakies zdjecia kolektora xg z zamontowanymi wkretkami od wtryskiwaczy lpg.Montuje sam lpg i zatrzymalem sie w momencie montazu  wtryskiwaczy.Pzdr

kubank

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik 2012, 09:47:55 »
W Tym temacie masz zdjęcia jak to wyglada u mnie

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Październik 2012, 10:45:31 »
Identycznie wygląda to u mnie. Pamiętaj by przewody między wtryskami i elektrozaworami były jak najkrótsze. Jest jeszcze jedna sprawa, zrób sobie baypass i zasil obustronnie listwy rozdzielające (najlepiej jest to zrobić na filtrze fazy lotnej z jednym wejściem i dwoma wyjściami). Dlaczego? Unikniesz zapalania się CE przy wciskaniu gazu do podłogi, kiedy spadek ciśnienia jest tak duży, że do ostatniego cylindra jest wtryskiwana najmniejsza porcja gazu. Życzę powodzenia w montażu i uważaj na opiłki przy gwintowaniu kolektora, by się nie dostały pod zawory.

defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik 2012, 19:58:46 »
Witam.Wtryskiwacze zamontowane zostaly tak jak na zdjeciach.Szczerze mowiac nie wiem co to jest bajpas natomiast domyslam sie ze chodzi ci o to zeby kazda listwa wtryskiwaczy byla zasilana z osobnego przewody lpg.tak tez mam zrobione.Reduktor kme gold posiada 2 wyjscia gazu dalej idzie przez  podwojny filtr lotny i kazda listwa ma swoj waz lpg.Jutro tylko musze podjechac do gaziarza bo mi przy wcisnietym do polowy pedale zaczyna szarpac i przelacza na pb po czym znowu wraca do lpg.Chyba trzeba mapy ustawic.Pzdr

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Październik 2012, 23:56:59 »
Cytat: "defender118"
nie wiem co to jest bajpas natomiast domyslam sie ze chodzi ci o to zeby kazda listwa wtryskiwaczy byla zasilana z osobnego przewody lpg.tak tez mam zrobione.
Chodziło mi właśnie o takie rozwiązanie - Twoje jest lepsze z uwagi na zastosowany reduktor.  ;-) Co do szarpania, to tak jak wspomniałeś, kwestia ustawienia mapy, najlepiej dynamiczne (podczas jazdy samochodem).

defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Październik 2012, 16:23:02 »
Witam.Po wizycie u gaziarza wydaje sie ze instalacja jest wporzadku.Natomiast prawdopodobnie cos skopalem bo auto zarowno na lpg jak i na pb czasem ma mula i przerywa(czasem bardzo mocno).Podlaczylismy go pod tester i oto co wyszlo:
P0220-czujnik polozenia przepustnicy(moja wina bo go odlaczylem podczas pracy silnika
P0100-obwod przeplywomierza(to samo co wyzej)
P1159-cisnienia paliwa?
p1110-zawor regulacji zmiennej dlugosci kolektora
p0120-czujnik polozenia pedalu/przepustnicy(moja wina)
p0201-uszkodzony obwod wtryskiwacza -cylinder 1

Czy moglem cos skopac z wymienionych bledow?
dodam ze auto mialo wyjeta zarowke check engine(szkoda ze podczas kuna sie nie zorientowalem).Jest jakis sposob zeby wykasowac bledy bez podlaczania do komputera??(tester gazownika nie mogl wykasowac bo jakis blad wyskakiwal.Pzdr



grzebalem troche i okazalo sie ze kabel od pierwszego wtryskiwacza byl rozwalony.Naprawilem go i podlaczylem i check juz nie swieci.Auto na benzynie jezdzi wmiare ok.Wolne obroty za to sa tragiczne autem rzuca na boki a jak trzymam go na hamulcu to sie az wyrywa.Ale tu tez jest postep.Jak mu psikne plakiem w okolice dołu kolektora to obroty sie ladnie podwyzszaja i wyrównują-czyli ciagnie lewizne.

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Październik 2012, 00:14:26 »
Może to żadna pomoc, ale proponuję gdzieś w przyzwoitych pieniądzach wykasować błędy i zobaczyć jakie się pojawią po tym fakcie? To da Ci obraz ewentualnych dolegliwości jakie doskwierają obecnie silnikowi. Nie jestem specem w LPG, ale to przynajmniej da bazę do dalsze dyskusji z osobami, którym temat jest bliższy. Miejmy nadzieję, że go podejmą.

KAROL208

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Październik 2012, 11:01:50 »
Opisz jakie masz graty wrzucone do auta. Pokaż fotki co do wkrętek to najlepiej jest je robić w podstawie kolektora ssącego ale tam jest podgrzewanie z obiegu chłodzenia silnika.
Ja mam u siebie wiercone w tej dolnej podstawie tuż obok wtrysku Pb i 3 wtryskiwacze mam schowane pod kolektor ssący. Silnik co prawda trochę inny ale budowa podobna.
Tutaj filmik z przejścia z Pb na LPG  w 5sek zawór lpg puszcza
FILMIK



defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Październik 2012, 15:26:36 »
Zdzieralem wczoraj kolektor.Nowa uszczelka zalozona, krucce  wkrecone na kleju.Wolne obroty juz troche lepsze(okolo 600 i troche faluja+- 20 obr).Nie reaguje na psikanie plakiem w okolice kolektora czyli nieszczelnosc usunieta.Czyli pomijajac nie dokonca dobre wolne obr na pb jest ok.Na lpg masakra.Szarpie przy przyspieszaniu,zamula, wolne obroty od 400 800(szarpie jak go trzymam na D i hamulcu).Graty to Kme gold,hany zielone,stag-6 isa2,faro8.Zdjecia wrzuce jutro ale wtryski sa wkrecone tak jak u kolegi kilka postow wyzej.Na lpg wczesniej lepiej jezdzil.Wszystko sie jakos zaczelo odkad odlaczylem aku na 1h.Brak pradu ma jakis wplyw na staga?.

KAROL208

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Październik 2012, 17:42:57 »
Wydaje mi się że odległość wtryskiwacza od zaworu może mieć wpływ ale nie aż taki.
Na jakim ciśnieniu pracuje instalacja? Jak masz podłączone podciśnienia lpg i skąd wzięte podciśnienie?. jakie parametry pokazuje stag na wolnych obrotach tzn :map,czas wtrysku, temp gazu i reduktora no i ciśnienie?
Odłączenie aku nie powoduje nic złego poza wykasowaniem mapek.  Ustawienia pozostają bez zmian.
Czy masz włączoną autoadaptacje?

defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Październik 2012, 19:29:12 »
podcisnienie jest wziete z kolektora(wkrecony nowy kruciec).Na reszte pytan moge ci odpowiedziec tylko z pamieci bo na ustawienie instalacji jechalem do gazownika.
cisnienie na reduktorze na wolnych to cos kolo 0,9 a temperatura kolo 75
wiecej nie pamietam  na ten moment ale na pewno gazownik mowil mi ze wszystko jest ok.Jutro podjade jeszcze sie podlaczyc na komputer i wtedy zapisze jakie sa wartosci.

KAROL208

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Październik 2012, 21:21:51 »
Cytat: "defender118"
podcisnienie jest wziete z kolektora(wkrecony nowy kruciec).

Musi być wzięte z sumy wszystkich podciśnień kolektora a nie z jednego czyli tuż przy przepustnicy.
Szkoda że tak daleko mieszkasz podłączył bym ci autko i sprawdził co i jak.
Jeżeli gazownik mówi że ok nie wykonując próby drogowej to już bym tam drugi raz nie pojechał. najlepiej poproś go żeby nagrał ci plik OSC i go podeślesz do mnie.

Co do ciśnienia na wolnych obrotach to sądzę że ok bo zielona hana musi na niższym chodzić przy tym silniku.
Porób fotki jak masz czym i zresetuj ecu benzyny bo mogła się rozjechać mapa Pb.

defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Październik 2012, 15:22:59 »
Czasy wtryskow benzyny wachaja sie od 2,8 do 3,0 na kazdym wtrysku.Wtryski gazu 3,5
tempoeratura reduktora 81,cisnienie reduktora 1 bar cisnienie map sensora 0,4.
Gazownik twierdzi ze wszystkie parametry w programie sa ok i ze trzeba sprawdzic swiece,kable,cewki i podlaczyc sie pod komputer silnik zeby sprawdzic czy nie ma bledow.Odnosnie komputera benzyny to bylem juz w 3 zakladach i zaden nie moze sie podlaczyc.
http://w120.wrzuta.pl/obraz/5T7p7Y5Wiaz/snc00032
http://w120.wrzuta.pl/obraz/9vPlsq3NIuX/snc00033
http://w120.wrzuta.pl/obraz/aDU3P6bz8bR/snc00031

z tego co widze to xg ma 3 cewki.czy jesli w programie ustawione sa 2 cewki to moze byc to problemem?
bylem sie przejechac przed chwila.Na benzynie zaczal szarpac a na lpg przy wcisnieciu gazu w podloge cos zaczyna wybuchac/walic.Dodam ze auto jezdzilo dobrze na benzynie przed podlaczeniem staga.Nie wiem juz co robic bo gazownik ktory podlaczal mi staga umwya rece(reszte robilem sam).

KAROL208

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Październik 2012, 23:03:01 »
Podciśnienie wzięte z 1/6 kolektora ssącego może następować tzw pulsacja czyżby gazownik tego nie zauważył? ma byc tuż za przepustnicą z sumy wszystkich  podciśnień.
Jeżeli stag zlicza ci dobrze obroty to daruj sobie ustawienia cewki służy to tylko do określenia prędkości obrotowej silnika obieranej dla staga.
Czujnik temp gazu i ciśnienie nie pomiędzy reduktorem a filtrem  tylko pomiędzy filtrem a rozdzielaczem wtrysków i zrobić kompensacje listew należało by dla świętego spokoju mimo iż masz 2 wyjścia z golda.
Sprawdź czy nie pomieszałeś wtryskiwaczy PB:LPG

defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Październik 2012, 19:07:24 »
Witam.Podcisnienie zrobione.NA forum lpg Panowie zmieszali mnie z blotem za sposob montazu wkretek od wtryskiwaczy.Zalecili demontaz calkowietego kolektora.Poszedlem za ich radami i demontowalem caly kolektor lecz na jego dolnej czesci- tej pod wtryskiwaczami benzyny zostala mi sruba od strony rozrzadu ktora trzyma mi ten kawalek kolektora.Zdejmowal ktos caly kolektor i wie czy ta srube da sie odkrecic bez zdejmwowanie oslony rozrzadu?