Autor Wątek: [XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg  (Przeczytany 27961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KAROL208

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Październik 2012, 23:09:24 »
Nie dziwie się że zjechali cię za ocenę instalacji. Zima jeszcze da ci we znaki co do reduktora bo przy dużym bucie może mu brakować wydajności a i też KME lubi przymarzać  (słaby termicznie).
Śruba faktycznie tam jest. Osłone możesz zdjęć nic się nie zepsuje.
Wkrętki nawiercaj tuż obok wtrysków Pb i z takim samym kątem jak wtryski Pb.
U mnie w sonacie wiercili bez ściągania kolektora z czego nie byłem zadowolony no ale przynajmniej  w pobliżu wtrysków Pb.
Czytałem o patencie wiercenia  wkrętek z wiertłem nasmarowanym smarem wtedy wióry się czepiają. Ale wiercenie na własne ryzyko zresztą już kilka dziur bez ściągania kolektora miałeś wywiercone.
Sprawdź podłączenie  wiązek elektrycznych czy wtrysk za wtrysk jest podłączony.
Jakie masz ustawienia w stagu wtrysku bo do wyboru masz sekwencja, półsekwencja, fullgroup?
Musisz zaopatrzyć se w interfejs za 30zł i jakiegoś kompa bo za każdym razem do gaziarza latać będzie ciężko.
Pozakładaj też opaski na wężyki przy wtryskach i wszędzie gdzie występuje ciśnienie.

Co jest pod wkrętką na twoim zdjęciu chyba że źle widzę. Jakaś dysza???

defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Październik 2012, 07:30:55 »
nie jest to dysza.Jest to zaslepienie po poprzedniej dziurze wywierconej za nisko.Wiercone mialem  bez sciagania ale jedna osoba trzymala waz od kompresora w przepustnicy a druga wiercila i podobno cisnienie powietrza wypychalo opilki.

KAROL208

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Październik 2012, 19:41:49 »
Czyli masz już 12 niepotrzebnych dziur w kolektorze. A jak z połączeniami elektryki coś sprawdzałeś?

defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Październik 2012, 22:44:58 »
Dzis skladalem to mechanicznie i jeszcze nie skonczylem bo zabraklo mi kawalka wezyka zeby zrobic kompensacje.jutro planuje to skonczyc.Zlutowane powinno byc ok bo program widzial wszystkie wtryski podczas proby drogowej nawet podczas szarpania.Sprawdze tylko czy sa dobrze sparowane wtryski lpg z pb tylko schemat zgubilem...

13 niepotrzebnych dziur bo jedna od podcisninia.

Aha bo tej sruby od strony rozrzadu nie wkrecilem bo mnie denerwowala.Trzyma ona cos waznego czy tylko utrudnia zycie przy demontazu kolektora?

KAROL208

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Październik 2012, 00:27:28 »
Żeby ci lewuchy nie ciągnęło przez brak tej śruby.
Co do nowych wkrętek to 100x lepiej niż było ale mogłeś  zgodniej z kątem wtrysków Pb czyli bardziej pionowo.
Kompensacje zrób na listwach bo widzę że brakuję.
Wtryski jakoś umocuj albo owiń bo będą ci dzwonić podczas pracy silnika.
No i powodzenia przy składaniu i ustawieniu. Znajdź kumatego chłopaka z okolic ew.na forum LPG na pewno się trafi jakiś pomocny człowiek

defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Październik 2012, 10:06:52 »
Znalazlem urwany kabel z przywieszka z napisem ''p/c switch''- od czego to jest.Dodam ze kabel jest umiejscowiony z lewej strony na gorze komory silnika obok tego czegos co steruje przepustnica(linka jest na to nawinieta)

KAROL208

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Październik 2012, 11:03:51 »
Możliwe że ktoś uwalił wtyczke i został sam kabelek a najprawdopodobniej jest to złącze do testu pompy paliwa ,,pump check switch" u mnie jest przewód luźny zakończony kostką przewód koloru bodajże zielono biały.

defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Październik 2012, 11:32:05 »
Jak zwyke nie obylo sie bez komplikacji.Auto nie odpalilo za pierwszym razem.Ale to jeszcze do zrozumienia bo listwa wtryskowa byla pusta i trzebabylo ja napelnic.Ale jak juz odpalilo to silnik zaczol tak walic jak w starym traktorze.Pewnie jakies smieci polecialy na zawory.Po okolo minucie pracy silnika stojac przy drzwiach juz nie slyszalem stukow.Natomiast chyba krzywo zalozylem obudowe rozrzadu i cos tam obciera.nie jestem pewny ale chyba tak bo nie moglem odkrecic jednej sruby bo zardzewiuala i przez to wykrecalem ta srube od kolektora na uchylonej obudowie.Teraz musze ta srube jakos rozwalic bo nie idzie jej wykrecic.

KAROL208

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Październik 2012, 13:40:04 »
Osłonę popraw bo zniszczy ci pasek. Co do stukania to dziwne chyba że samoregulatory tak waliły zanim oleju dostały. Zassanie najmniejszego śmiecia do cylindra może spowodować poważne uszkodzenia silnika jak trafi pomiędzy tłok a gładź cylindra. Może masz rozrząd przestawiony??

defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Październik 2012, 14:03:19 »
Witam.okazalo sie ze to nie ta obudowa tylko lozysko alternatora sie konczy.A co do stukania to juz nie wystepuje.Silnik chodzi ok.Zrobilem 15 km na benzynie i przy pierwszym kilometrze 2 razy szarpnal ale przez nastepne 15 km chodzil elegancko.Na lpg jeszcze nie probowalem bo musze sprawdzic szczelnosc polaczen.

KAROL208

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Październik 2012, 18:45:41 »
Pewnie po zmianie wkretek 100x lepiej niż było. Zdaj relacje co i jak.

defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Październik 2012, 19:58:35 »
Wiec tak - silnikowi nic sie nie stalo chodzi jak miesiac temu.Na benzynie jezdzi elegancko.Na gazie jezdzi na 90%.Czasem czuc pojedyncze szarpniecie podczas mocniejszego przyspieszania.jechalem na lpg 150 km/h i bylo elegancko(pomimo ze czasem cos tam szarpnie(ale to dosc zadko).Wczesniej nie moglem sie do 70 na lpg rozpedzic bo tak szarpalo.Teraz pozostalo chyba tylko dogranie na komputerze?

KAROL208

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Październik 2012, 20:30:05 »
Szarpanie może też być spowodowane ,,szpilkami" przebicie w instalacji WN czyli świece cewki i kable.
U siebie w daihatsu mam czasami szpile i nie wiem czym to jest spowodowane  bo świece są nowe a mam cewko-fajki a wygląda to tak

defender118

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Październik 2012, 13:36:58 »
Witam.Prawdopodobnie znalazlem przyczyne szarpania na lpg.Jest to dziwny kabel w wtyczka wychodzacy z wiazki do cewek.Opieral sie o kabel wn i przeskakiwaly z niego iskierki.Do czego jest ten kabel?


kolejne pytanie to jakie podcisnienie powinno byc w xg w kolektorze.Ja na wolnych mam kolo 0,43 i podobno jest za wysokie.

KAROL208

  • Gość
[XG] Umiejscowienie wkrętek wtryskiwaczy od lpg
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Październik 2012, 22:13:15 »
Edit z LPG forum
Taka wtyczka może być do kondensatora. U mnie w podobnym silniku tak jest nawet kolory grają.
Lewizne może ci zasysać przez zbiorniczek sterowania podciśnieniami (auto ma zapewne reg nawiewów pneumatyczne), ew. egr.
U mnie podciśnienie na wolnych 0,3 a max czasy wtrysków Pb ok 16-17ms.