Autor Wątek: [Santa Fe SM] wymiana sprzęgła  (Przeczytany 75129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PaHal

  • Gość
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Kwiecień 2012, 17:11:49 »
Wojtek napisz o wymianie dwumasy w santku 92kW. Jak się jeździ na zwykłym? jak rozwiązałeś sprawę docisku o którym piszesz.
Przyda się dla wielu. Dwumasa droooga.

wojtek

  • Gość
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Kwiecień 2012, 17:39:07 »
Nie wiem czy to komuś pomoże. Moje auto miało 83KW gdy sprowadziłem je z zatartym silnikiem. Kupiłem sam silnik 92KW (z wtryskami i turbiną), przełożyłem osprzęt i złożyłem na zwykłym sprzęgle jednomasowym które było wcześniej założone (skrzynia biegów oczywiście pozostała od 83KW). Niestety to sprzęgło nie wytrzymywało momentu obrotowego. Długo męczyłem się z tematem, jeszcze na starym forum dość obszernie opisywałem ten przypadek i ktoś pokierował mnie do pana Radzikowskiego. Wzmocnienie sprzęgła kosztowało mnie 1100 zł. Obawiałem się że pedał będzie ciężko pracował ale na szczęście minimalna jest różnica. Nie mam porównania co do jakości pracy bo nie jeździłem na dwumasie. Z tego co pamiętam to 92KW mają inaczej rozwiązane wysprzęglanie - temat do kolejnych eksperymentów.

blink

  • Gość
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Czerwiec 2012, 19:04:58 »
Czy zwykłe sprzęgło da radę z silnikiem D4EA 83KW? Właśnie rozpadła mi się dwumasa i szukam alternatywy.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Czerwiec 2012, 20:01:40 »
Śmiało montuj zwykłe, serwis Hyundaia tak robił w tych wersjach z "urzędu". Ja nie mam dwumasy i jest OK

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Wrzesień 2012, 20:36:12 »
Witam...
Witam wszystkich, właśnie jestem po wymianie sprzęgła (cały zestaw z Valeo)...pytanie do osób, które wymieniały sprzęgło jak się wam jeżdzi po wymianie. U mnie pedał sprzęgła miękki jakbyś deptał pluszaka, szybko się przyzwyczaiłem ale tak jakbym jeżdził nie swoim autem, no i 3 bieg troszkę inaczej się wrzuca (teraz lewarkiem bardziej w prawo i jest ok )prosiłem żeby przejechała się żona - na początku zgasł jej 2 razy...też twierdzi jakby jechała innym samochodem...
Po wymianie zrobiłem jakieś 25-30 km.....czy po przejechaniu np. 1000km coś się zmieni mam na myśli pedał sprzęgła...
Dziękuję za wasze uwagi...

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Wrzesień 2012, 19:41:10 »
Też jestem ciekaw jak to jest z nowym sprzęgłem - czeka mnie wymiana w najbliższym czasie i dobrze wiedzieć na co zwrócić uwagę  po wymianie :)

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Listopad 2012, 07:18:01 »

zeeb

  • Gość
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Grudzień 2012, 08:53:38 »
Ha, też właśnie wymieniałem sprzęgło i mam tak samo z pedałem - chodzi tak leciutko jakbym machał nogą w powietrzu - mechanik stwierdził że to dlatego iż łożysko jest ciągnione :)
Co do cen to okazuje się że do dwumasy komplet jest tańszy niż do zwykłego. Jeśli macie upusty to w interkarsie skompletowanie dwumasy kosztuje 220 zł (łożysko NGK, tarcza i docisk oryginał Hyundai) komplet Valeo do zwykłego 370 zł. W AP przy tych samych upustach do zwykłego 17 zł drożej. Dwumasy nie sprawdzałem.

Waldemar

  • Gość
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Sierpień 2013, 16:17:45 »
Witam
Kończy mi się sprzęgło i będę wymieniał i mam kilka pytań ,chcę wyrzucić koło dwumasowe ale żeby to zrobić prawdo podobnie muszę dokupić koło zamachowe  tak mi powiedział mechanik bardzo proszę o odpowiedz kolegów co wymieniali czy faktycznie tak trzeba.Patrzyłem na ceny to takie koło trochu kosztuje porównywalne do dwumasy .

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Sierpień 2013, 21:20:57 »
Dwumasa a koło zamachowe to jest to samo ustrojstwo tylko ma inną konstrukcję, więc jeśli wyrzucasz dwumasę to musisz w to miejsce kupić pełne koło zamachowe :)
Pytanie tylko czy w wypadku Twojej wersji silnika jest to zalecane ( nie mam na myśli - niemożliwe), w wersjach 113KM nie ma z tym problemu ale  w przypadku 125KM to już nie wiem.

Waldemar

  • Gość
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Sierpień 2013, 21:36:08 »
Arni ja mam 113 kucyków tylko mam żle wpisane czyli koło zamachowe pełne muszę kupić
Dzięki śliczne

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Wrzesień 2013, 08:32:14 »
Odstawiam dzisiaj Santka do mechanika - wymiana sprzęgła - już zaczynało na 2 biegu ślizgać na wyższych obrotach a to już przestało być zabawne.
Zobaczymy jak mi po kieszeni pociągnie - dobrze że bez dwumasy.

Offline dziki1971

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 78
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Wrzesień 2013, 18:26:24 »
Witam ja już po wymianie miałem koło zamachowe,komplet Veleo tarcza docisk i łożysko 399zł,w Fox Rzeszow komplet z kołem zamachowym 950zł.Sprzegło leciutko chodzi jakby na "pusto" pozdrawiam

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Wrzesień 2013, 09:47:19 »
Cytat: "dziki1971"
Witam ja już po wymianie miałem koło zamachowe,komplet Veleo tarcza docisk i łożysko 399zł,w Fox Rzeszow komplet z kołem zamachowym 950zł.Sprzegło leciutko chodzi jakby na "pusto" pozdrawiam


To tanio - ja zapłaciłem za komplet sprzęgła Valeo bez koła 580zł.
Moje pytanie - tarcze masz z tłumikami?? Tylko taka tarcza może być stosowana jeśli nie ma dwumasy - faktem jest że produkuje je tylko Valeo.
Dwumasa, tzn jej konstrukcja powoduje że tarcza może być sztywna w przeciwnym wypadku zastosowanie do zwykłego koła zamachowego sztywnej tarczy spowoduje jej szybsze zużycie.

Człowiek całe życie się uczy - też chciałem kupować zestaw za ok 400zł i dobrze że zostawiłem ten temat mechanikowi - spisał numer ze zdemontowanego zestawu.

Offline dziki1971

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 78
[Santa Fe SM] wymiana sprzęgła
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Wrzesień 2013, 18:15:53 »
Kupiłem tu http://www.sprzegla24.pl/pl_PL/p/Sprzeglo-Hyundai-Santa-Fe-2000.11-2006.03-2.0-CRDi-113KM-D4EA-VALEO-nr-826824/6332 ,ale widze ze cena już poszła w góre, i przesyłke miałem free za te 399 zł.