Autor Wątek: CHECK Elantra 1,6  (Przeczytany 1867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jaśw

  • Gość
CHECK Elantra 1,6
« dnia: 11 Grudzień 2008, 18:47:33 »
Witam. W Elantrze 1,6 pb włąłył się żóły napis,,CHECK" z rysunkiem silnika i wzrosło spalanie, mechanik twierdzi że to sonda lambda, czy moze być cos innego jeszcze.

jaśw

  • Gość
CHECK Elantra 1,6
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2008, 19:13:36 »
Witam. Chciałem zamontować zamienniki naszej produkcji, nic z tego problemy dalej, dopiero zamienniki japońskie pomogły. Nie opłaca się montować tańsze zamienniki. Komputer zacząłpokazywać spalanie na poziomie 7,2 do 7,8 litra. Nie wiem teraz czy nie pokombinowane jest coś w komputerze :-) . Mam pytanie czy przed uruchomieniem pojawia się u kogoś napis CHeck i po odpaleniu znika. Bo się pogubiłem czy wcześniej był. POzdrawiam

Tajniaczek

  • Gość
CHECK Elantra 1,6
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2008, 21:41:01 »
Cytat: "jaśw"
Mam pytanie czy przed uruchomieniem pojawia się u kogoś napis CHeck i po odpaleniu znika. Bo się pogubiłem czy wcześniej był

W naszej eli zapala się kontrolka Check i po odpaleniu znika moim zdaniem norma 8-)

wlad

  • Gość
CHECK Elantra 1,6
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2008, 22:12:04 »
Cytat: "jaśw"
Mam pytanie czy przed uruchomieniem pojawia się u kogoś napis CHeck i po odpaleniu znika.

przed zapaleniem zapalaja sie kontrolki check,airbagu,abs,itp-systemy sie samodiagnozuja.

nas elantra 1.6

  • Gość
CHECK Elantra 1,6
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudzień 2008, 18:18:32 »
witam mam elantre 1.6 iwie ze po zapaleniu kontrolka check powinna swiecic sie ptzed zapaleniem i po zapaleniu jeszcze przez jakies 5 sek okolo :-) u mnie niestety pali sie ciagle i na diagnostyce komputerowiej powiedzieli mi ze mam problemy z wstryskiem jezeli lampka wam sie pali ciagle proponuje zrestartowac komputer zanim pojdziecie do mechanika

Grzesik1

  • Gość
CHECK Elantra 1,6
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Grudzień 2008, 19:32:16 »
Cytat: "nas elantra 1.6"
proponuje zrestartowac komputer zanim pojdziecie do mechanika


najgłupsza rzecz jaką można zrobić :shock:

nas elantra 1.6

  • Gość
CHECK Elantra 1,6
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Grudzień 2008, 20:06:53 »
hmmm dlaczego najglupsza????

siwax

  • Gość
CHECK Elantra 1,6
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj 2009, 14:40:29 »
Cytat: grzesik1
Cytat: "nas elantra 1.6"
proponuje zrestartowac komputer zanim pojdziecie do mechanika


równie dobrze możesz chwilowo odłączyć akumulator, tylko więcej potem zachodu jak ci zresetuje komputer.
A wracając do tematu również miałem z tym doczynienia, byłem w serwisie hyundaya i okazało się że nie dokońca szczelny układ wydechowy {przekroczony limit emisji spalin}

pozdrawiam

Sebek1002

  • Gość
CHECK Elantra 1,6
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Maj 2009, 01:04:54 »
Witam wszystkich, ja tak właśnie wtrące sie do tematu, gdyż w mojej Lantrze w ogóle nie ma CHECK, tzn w liczniku jest miejsce na żaróweczkę ale fabrycznie zaklejone i nigdy tym samym nie świeciła :-> W związku z tym co się dzieje w przypadku ewentualnej awarii któregoś z podzespołów (sondy, wtrysku itp) po czym poznac? Dodam jeszcze że byłem na diagnostyce kompa i owszem pamięc błędów jest ale błedu ani jednego. Czy to normalne że nie ma tej kontrolki w 1.6 16V 96?

e-gen

  • Gość
CHECK Elantra 1,6
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Maj 2009, 17:02:34 »
Sebek1002,
nienormalne ale powszechne