Autor Wątek: Zastapienie modulu centralnego zamka  (Przeczytany 1784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yolmen

  • Gość
Zastapienie modulu centralnego zamka
« dnia: 12 Grudzień 2008, 03:49:59 »
witam

 moj centralny zamek szwankuje , mianowicie jak otwieram czy to z kluczyka czy z rygla drzwi to pozostale sie nie otworza ale czasem sie zamkna. Nie mam pilota, bylem u elektryka i powiedzieli ze to modul , w tym przypadku ETAC. Zaproponowali mi Centralny zamek Viper z pilotami, ale ze chcieli drogo to zrezygnowalem. postanowilem samemu kupic taki zestaw i zamontowac. Kupilem cos takiego http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170276741703&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT&viewitem= jednak nie wiem czy to sie nada bo system ten wykozystuje modul samochodu do otweirania i zamykania ,a ten jest uszkodzony :/ czy moze sie myle ? w ktore kable mam sie wpiac w sensie te wpiete w etac czy na przekazniku ? Dzieki

BartBartez

  • Gość
Zastapienie modulu centralnego zamka
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2008, 09:34:19 »
Poszukaj na forum. Było coś podobnego

yolmen

  • Gość
Zastapienie modulu centralnego zamka
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2008, 12:45:21 »
no wiec przejzalem forum i co najwyzej znalazlem zae jest to wykonalne ale jak juz nie bardzo :)

BartBartez

  • Gość
Zastapienie modulu centralnego zamka
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2008, 13:59:55 »
Prawdopodobnie będziesz musiał nabyć uniwersalny sterownik centralnego zamka.
Tylko pytanie czy Elantra ma siłownik w drzwiach kierowcy czy tylko czujnik przekręcenia kluczyka. Jeśli tylko czujnik to musisz także zakupić siłownik master.
Bardzo prawdopodobne jest to iż ten właśnie czujnik jest przyczyną Twoich problemów

yolmen

  • Gość
Zastapienie modulu centralnego zamka
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudzień 2008, 21:25:58 »
z 2 stron ? drzwi pasazera tak samo sie zachowuja. Najgorsze ze wytlumilem drzwi :-? silownik mial 4 przewody takze mysle ze to master od strony pasazera tak samo

BartBartez

  • Gość
Zastapienie modulu centralnego zamka
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudzień 2008, 10:06:01 »
Cytat: "yolmen"
ilownik mial 4 przewody takze mysle ze to master od strony pasazera tak samo

skoro był siłownik to znaczy, że nie ma tego czujnika, o którym pisałem

yolmen

  • Gość
Zastapienie modulu centralnego zamka
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudzień 2008, 21:56:34 »
ile przewodow ma ten czujnik ? bo w sumie nie wiem dokladnie jako to wyglada , wiem ze s 4 przewody a jak od strony pasazera porobuje zamknac to u kierowcy sie nie zamykaja wiec mozliwe ze mam tylko czujnik , czy zeby zainstalowac uniwersalny centralny zamek wystarczy dorzucic universlany silownik master w drzwi kierowcy ? dzieki

valdii

  • Gość
Zastapienie modulu centralnego zamka
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Grudzień 2008, 09:31:56 »
Jeśli jest możliwość (to znaczy była :-) ) sterowania zamkiem z obydwu przednich drzwi to nie masz czujnika tylko siłowniki master w tych drzwiach. Czy przy przekręceniu kluczyka w drzwiach pasażera tylne siłowniki się zamykają i otwierają a tylko od kierowcy nie działa?Jeśli tak to winny jest master w drzwiach kierowcy lub któryś z przewodów dochodzących do niego jest uszkodzony - sprawdź styki na złączkach i czy przewody nie przetarły się na przelotce między drzwiami a kabiną.

BartBartez

  • Gość
Zastapienie modulu centralnego zamka
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Grudzień 2008, 09:32:23 »
Cytuj
ile przewodów ma ten czujnik ?

Tego to nie wiem. Ale czujnik to czujnik taki mały pstryczek czy coś koło tego, a siłownik jest dużo większy więc chyba odróżnisz.

yolmen

  • Gość
Zastapienie modulu centralnego zamka
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Grudzień 2008, 22:54:22 »
dobra okazuje sie ze to przekaznik , mozna go ominac dokladajac alarm ?

IgoReCzeK

  • Gość
Zastapienie modulu centralnego zamka
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Grudzień 2008, 22:57:36 »
Cytat: "yolmen"
okazuje się ze to przekaźnik

Witam. Najlepiej dopadnij używany, a alarm póki co sobie odpuść, no chyba, że chcesz zamontować alarm podwyższając zabezpieczenie przed kradzieżą samego samochodu. Pozdrawiam Igor.

skubiak

  • Gość
Zastapienie modulu centralnego zamka
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Grudzień 2008, 13:29:25 »
Witam
mam pytanko czy da się podpiąć sam sterownik pilota pod czujnik czy trzeba dać siłownik master i jak dokładnie to podpiąć idzie o przewody