Autor Wątek: [ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?  (Przeczytany 52196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kauczuk

  • Gość
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Grudzień 2014, 22:12:01 »
Cytat: "Baca"
Cytat: "Gabriel"
U mnie zasięg ok 700 km, spalanie 6,5 - 7 litrów a co do rezerwy ok 80km
świeci kontrolka ok 40 km migająca silnik 1.6 PB


Rozumiem że ten swój zasięg wpisaleś w związku z 1 kwietnia?


Ja akurat wierze w te liczby. Mój ojciec też potrafi zejść ze spalaniem do 6,5 litra. Tylko, że jazda to 90km/h max :-)

cruel

  • Gość
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Grudzień 2014, 15:25:27 »
Także potwierdzam takie spalanie w 1.6gdi. Jazda bez szaleństw, max 100km/h w niezabudowanym i spalanie średnie max 7l/100km. Tyle, że nie jeżdżone po mieście w zasadzie, odcinki po 40km.

elciapek

  • Gość
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Grudzień 2014, 17:10:49 »
1.6 GDI
średnie spalanie wychodzi mi 9, ale jeżdżę jak kapelusz - do 2500-3000rpm, więc raczej kiepsko z oszczędnością w tym aucie wychodzi.
Jakbym chciał pojeździć normalnie to pewnie średnia byłaby bliżej 11l/100km.
Ostatnio trasa autostradą WAW-GD było 8.2 i 8.9 jadąc tylko 110-120km/h - bardzo spokojnie,jednostajnie,można powiedzieć, że byłem zawalidrogą. Niestety wynik udało mi się pobić osiągając 10.78l na tej samej trasie z tym samym stylem jazdy. Jedyna różnica to tylko to, że troszkę bardziej wiało, także jak dla mnie porażka. Auto jest mułowate, ale apetytu na paliwo mu nie brakuje

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Grudzień 2014, 17:57:46 »
Cytat: "elciapek"
1.6 GDI
średnie spalanie wychodzi mi 9, ale jeżdżę jak kapelusz - do 2500-3000rpm, więc raczej kiepsko z oszczędnością w tym aucie wychodzi.
Jakbym chciał pojeździć normalnie to pewnie średnia byłaby bliżej 11l/100km.
Ostatnio trasa autostradą WAW-GD było 8.2 i 8.9 jadąc tylko 110-120km/h - bardzo spokojnie,jednostajnie,można powiedzieć, że byłem zawalidrogą. Niestety wynik udało mi się pobić osiągając 10.78l na tej samej trasie z tym samym stylem jazdy. Jedyna różnica to tylko to, że troszkę bardziej wiało, także jak dla mnie porażka. Auto jest mułowate, ale apetytu na paliwo mu nie brakuje


ta sama droga, silnik 2.0 CRDi, 4WD, manual, w jedną stronę 8, w drugą 7, różnica wynika z pory dnia i paliwa - mniej pali ON BP Ultima.

gregori

  • Gość
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Styczeń 2015, 15:46:51 »
Swoim Hultajem zrobiłem 680km na 1 baku, niestety więcej szczegółów nie mam, bo potem nie zalewałem pod korek. Taka ciekawostka odnosnie spalania. W weekend wybrałem się z kumplem do Czech na Czarną Górę, zrobiliśmy niecałe 900km (w tę i z powrotem), komputer pokazywał średnie spalanie tego odcinka równe 7,0l/100, co ciekawe wcale Hultaja nie oszczędzaliśmy, na powrocie od Lubina do Świebodzina 130/140 km/h nie schodziło z zegara. Do Czech jak i z powrotem przeprawa przez góry więc trochę się pomęczył na wzniesieniach. Spalanie uważam za niskie :)

PS. 1.6 GDI.

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Styczeń 2015, 22:43:15 »
pewno wiatr miałeś w kufer :)) ja jadąc kiedyś do poznania zabrałem i20 żony - bo będzie taniej... jakie było moje zdziwienie gdy spalanie w jedną storne było 8l.100 a w drugą 5.7 :) w obie storny jechałem non stop 130km/h :)) wiatr może niezłe wiry w baku zrobić..

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Styczeń 2015, 22:46:02 »
zgadza się, do Gdańska jechałem 100 km/h i wyszło 8 litrów, wracałem 120 i było 7 litrów, a jak wracałem z Zakopanego to śmigałem 140 i wyszło 6 litrów. Ze spalaniem nie dojdziesz, po prostu lej i jedź.

Offline ppawlo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Styczeń 2015, 18:23:18 »
Cytat: "Zibi"
wszystko się zgadza ... Miłek25, nie miałem na myśli jazdy na oparach, ale rezerwa mogłaby sygnalizować 5 litrów, a nie 10 litrów, jednak teraz to trzeba się przyzwyczaić ... dardum, zasięg znika, jakieś 20km po tym jak zaczyna migać ostatnia dioda.


Rezerwa 5 litrów? A jak zapali się tobie na autostradzie w korkach i do zjazdu 100km? Rezerwa musi mieć od 15 do 20% tego co spaliła. Czyli jeżeli pali 5 na sto to powinna mieć 8-10 litrów. Jak ma 8 to odpowiednio więcej.

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #53 dnia: 06 Luty 2015, 09:27:43 »
Odpowiedź jest prosta. W zależności od stylu jazdy, warunków atmosferycznych (wiatr) i czy poruszacie się w kolumnie czy nie.
Z praktyki wartości te są od 5,9 l/100 km do 12 l/100 km więc o czym tu mówić.
Najniższe zużycie jak wyżej na trasie Bydgoszcz - Inowrocław. Najniższe średnie spalanie z komputera po 398 km to 6,70 l a z faktycznego tankowania 6,71 l !!!
Aby to osiągnąć potrzebne jest dziecko do 2 roku życia lub szklanka wody na kokpicie. Zwyczajnie spokojne ruszanie, płynna jazda i spokojne hamowanie. Nie trzeba być przy tym zawalidrogą, a najciężej zmienić przzwyczajenia.
 :shock:

rafiboss

  • Gość
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #54 dnia: 10 Luty 2015, 21:53:28 »
Cytat: "ppawlo"
Cytat: "Zibi"
wszystko się zgadza ... Miłek25, nie miałem na myśli jazdy na oparach, ale rezerwa mogłaby sygnalizować 5 litrów, a nie 10 litrów, jednak teraz to trzeba się przyzwyczaić ... dardum, zasięg znika, jakieś 20km po tym jak zaczyna migać ostatnia dioda.


Rezerwa 5 litrów? A jak zapali się tobie na autostradzie w korkach i do zjazdu 100km? Rezerwa musi mieć od 15 do 20% tego co spaliła. Czyli jeżeli pali 5 na sto to powinna mieć 8-10 litrów. Jak ma 8 to odpowiednio więcej.


Rezerwa to chyba zależy od auta. Ja w Vectrze C jak zapalała się rezerwa to max 50 kilometrów można było przejechać na niej.

linkinlp

  • Gość
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Marzec 2015, 08:39:18 »
Cytat: "Zibi"
Cytat: "wilkq"

Za to przy każdym wybiciu pistoletu dolewam jeszcze i zawsze wejdzie z 6-8 litrów więcej.

jeżdzę już kilkanaście lat, różnymi autami, na różnych stacjach tankowałem i to co wchodzi po odbiciu to jest 2-3 litry, więc te swoje bajki to pannie opowiadaj na dobranoc :)


Zibi nie mija się z prawdą. Tankowałem auto do pierwszego odbicia. Później przejechałem jakieś 60km po mieście (niech spalanie będzie 10-11L) i zalałem ponownie pod sam korek. Weszło mi 17 litrów - sam byłem w szoku. Zapewniam, ze nie jestem bajkopisarzem, a stwierdzam jedynie fakt.

Co do zasięgu na jednym baku to moim zdaniem dużą rolę odgrywa paliwo. Zrobiłem mały eksperyment i zatankowałem raz na stacji sieci Auchan w Szczecinie, oczywiście skusiła mnie cena (ON - 4,14zł). Przejechałem jedynie 498km - jazda tylko po mieście. Widać wynik nie powala. Zatankowałem na Shell (zwykły ON) i przejechałem ok 580km - taka sama jazda po mieście jak poprzednio. Wnioski wyciągnijcie sami.
Dodam, iż poprzednie auto (BMW 1, 2.0 benzyna, 150KM) również robiło średnio ok 100km mniej na paliwie z Auchan niż np z Orlenu. Mało tego silnik wachlował obrotami, aż w końcu podczas włączania się do ruchu w ruchliwą ulicę, jadąc z górki, auto mi zgasło. Nie muszę pisać, ze padło wspomaganie i mało brakowało, a spowodowałbym kolizję. Wtedy pożegnałem się z super tanim paliwem z Auchan w Szczecinie.

torrent2

  • Gość
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Marzec 2015, 17:56:53 »
Cytuj
Ponad połowa skontrolowanych w Łodzi dystrybutorów zawyżała ilość wlanego paliwa - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli, która razem z inspekcją handlową przeprowadziła niezapowiedzianą kontrolę stacji. - Prawie nikt nie sprawdza, czy stacje nie oszukują klientów - ustaliła Izba.....




.....Z raportu NIK wynika też, że na terenie dwóch kontrolowanych województw nie było prawie w ogóle nadzoru nad dystrybutorami mierzącymi ilość sprzedawanego gazu...


info




Miałem u siebie na jednej z niby „renomowanej” stacji paliw i tankowania gazu przypadek, gdzie żona zatankowała gaz i okazało się, że do baku weszło więcej niż mieści sama butla, nie wspominając o tym, że do butli gazowej wchodzi około 10% mniej od jej pojemności!!!
Jak to kobieta, niezorientowana ile może pomieścić butla (była pusta – tankowanie do pełna), zapłaciła a paragon wyrzuciła.
Bez paragonu nic nie mogłem zrobić.
Jedyne co, to przestałem tam tankować!
Nie podaję nazwy stacji, aby niemieć jakiś problemów o podawanie nieprawdziwych informacji.

Offline kicek83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Czerwiec 2015, 13:12:30 »
na baku przejechałem 696km zatankowałem do pierwszego odbicia prawie 54L spalanie z komputera i faktyczne 7,7L(mieszane). Dystans jaki mogłem przejechać zniknął po 50km i przejechałem 46km nie chciałem dalej ryzykować wiec komputer pokazuje wszystko dobrze. Spalanie na komputerze jest pokazywane chyba do pierwszego odbicia podczas tankowania bo do tych moich 54L mógłbym jeszcze śmiało dolać. Zawsze tankuje do pierwszego odbicia. I tankowane na stacji "PIEPRZYK"

Acher

  • Gość
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Czerwiec 2015, 09:56:19 »
Przejechałem już trochę kilometrów moim IXem i mogę teraz się wypowiedzieć co do spalania i zasięgu.

Zawsze tankuję do 1-go odbicia i zasięg jest bardzo różny - to chyba specyfika dystrybutorów (jeden odbija wcześniej, inny później).

Jeżeli chodzi o spalanie to mam 9,1L/100 km przy czym 70% jazdy po mieście.
Pomiar spalania przez aplikację Fuelio - zapisywane przy każdym tankowawniu przebieg i ile wlałem.

Dodam, że mam 2.0 CRDi automat (184KM) i raczej lubię wcisnąć gaz mocniej przy przyspieszaniu. Pewnie w trybie ekonomicznym i przy innym charakterze kierowcy spalanie by było ok. 8-8.5.

lukaszsk

  • Gość
[ix35 EL] Ile km przejedziecie na zbiorniku w swoim ix35?
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Lipiec 2015, 21:53:13 »
Przejechałem samochodem dopiero 2000km tankowałem już 4 razy i średnia z tych tankowań to 10,47 l/100km - jeżeli chodzi o dystans to na baku ok 500 - 570km. Silnik 2.0 166KM
Dla zainteresowanych zapraszam:
https://www.spritmonitor.de/en/detail/699027.html

P.S. Ostatnie tankowanie po korek i weszło 65litrów :-)