Autor Wątek: [ix35 EL] Aktualizacja fabarycznej navi  (Przeczytany 7800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

larry

  • Gość
[ix35 EL] Aktualizacja fabarycznej navi
« dnia: 03 Luty 2012, 19:30:51 »
Czy komuś udało się zaktualizować navi fabryczną w serwisie?
I czy zaktualizowali oprogramowanie wraz z mapami  czy bez ?
I na jaką wersje i w którym serwisie udało się to dokonać ?


trochę dużo tych pytań  ;-)  ale ja ciekawy świata jestem  :-D

Christo218

  • Gość
[ix35 EL] Aktualizacja fabarycznej navi
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2012, 16:29:17 »
Hej!! Ja zrobiłem aktualizację w serwisie Motortest w Warszawie. Z wersji 2010 na 2011. Aktualizacja dotyczyła całego sytemu sterującego urządzeniem plus nowe mapy.

Pozdrawiam

wilkq

  • Gość
[ix35 EL] Aktualizacja fabarycznej navi
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2012, 08:19:01 »
Witam!

Ja raz aktualizowałem mapy i cały soft samodzielnie. Cała paczka była do pobrania na :
http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-HyundaiEMEA-Site

teraz widzę na stronie http://tnij.org/ph9g tylko mapy na rok 2011/2012 za 169 EURO.

Ile kosztuje aktualizacja w serwisie? I czy widać zauważalną różnicę w jakości map?

A i czy są to tylko mapy czy cały soft jest zmieniony?

Ja do czasu aktualizacji w 2010 to miałem dosyć częste zwisy navi - teraz śmiga aż miło :)

Offline DiMeteo24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
aktualizacja softu w serwisie
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Luty 2015, 17:49:17 »
Moje gratulacje. Ja w 2014 w grudniu pytałem w Motortest o aktualizacje to zrobili oczy jak ważka. Oni znają się tylko jak wcisnąć klientowi to co nie potrzebuje.

wilkq

  • Gość
Re: aktualizacja softu w serwisie
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2015, 06:22:53 »
Cytat: "DiMeteo24"
Motortest


Nigdy więcej nie pojadę do tych paprochów...
Przy okazji przeglądu poprosiłem o włączenie w komputerze autoblokady drzwi. Włączyli - ale po zmroku okazało się że wyłączyli czujnik zmroku - niejako przy okazji.
Zadzwoniłem i mówią że oczywiście mogło się zdarzyć że się czujnik popsuł. Mogło - pojechałem umówiony.
Po przyjeździe okazało się że nic nie zrobią bo aktualizują swój komputer serwisowy i kazali przyjechać za dwa dni... Po co się umawiali...
Przyjechałem za dwa dni - pan serwisant szybko "poradził sobie" - jakie było moje zaskoczenie jak okazało się że przy okazji wyłączył blokadę drzwi.
Mówie Panie co to jest a oni na to że nie da się... Na kolejną poprawkę do nich nie pojadę już nigdy.

Wracając do aktualizacji softu i map to w wątku wyżej jest sposób aktualizacji map - przez total commandera po ubiciu procesu navi.
Mapę aktualizowałem raz do wersji 212. Na stronie navigon jest sam soft navi.
Ta aktualizacja jest banalnie prosta. Chyba że masz soft poniżej wersji 5.4.3 bodajże - samochody z 2010 taki miały ma pewno.
Wtedy jest kampania w serwisach - polecam na Jerozolimskich salon hyundaia i volvo. Po tym jak wgrają nowszy soft to można sobie samemu podmieniać sam soft navi. Mapy jak pisałem za pośrednictwem total commandera.
Ja narazie najnowsze ściągnąłem ale nie instalowałem - Mumin73 pisał o za dużym pliku. Mapy z wersji 212 nie są najgorsze - a je można wgrać bez problemu. Operacja trwa dość długo i nie rób tego na wyłączonym zapłonie ;) bo pewnie po 10 minutach się wyłączy i będzie navi dead...

Offline DiMeteo24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
Koło dwumasowe
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2015, 19:59:10 »
W Motortest ostatnio powiedzieli że mam dwumasę do wymiany a nawet się nie przejechali. Oceniają na ucho.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[ix35 EL] Aktualizacja fabarycznej navi
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sierpień 2015, 22:26:52 »
Nie trzeba jeździć. Wystarczy posłuchać jak tłucze. Trochę aut przerobiłem i jak zaczyna klepać dwumasa, to nawet nie muszę jeździć.