Autor Wątek: [ix20] Łuszcząca się kierownica  (Przeczytany 26547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« dnia: 09 Lipiec 2012, 18:07:55 »
Witam
Zauważyłem ostatnimi czasy, że kierownica zaczyna się łuszczyć. Wygląda teraz tak, jakby auto miało przejechane 200 tys. km, a ma przejechane raptem 10 tys. km.
Bałem się jechać do serwisu, ponieważ znając Hyundaia to wszytko zrobi żeby to zwalić na mnie.
Zanim pojechałem, pogrzebałem w internecie i znalazłem kilka przypadków ix20, w tym testowany przez auto-świat, gdzie im się podobna sytuacja zdarzyła przy 14 tys.km .
Pojechałem dzisiaj do Hyundai Auto Kopex i ku mym zdziwieniu od razu stwierdzono, że koło kierownicze do wymiany bez dyskusji. Czas czekania do 8 tygodni bo nie ma na stanie w Polsce i reszcie krajów UE. Będzie to zrobione na gwarancji.
Czy macie takie same przypadki?

Oto artykuł
http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/test-hyundaia-ix20-sprawdzilismy-czy-warto-go-kupic

Ed. Jak widać. Tekla

I moja kierownica

beazee

  • Gość
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2012, 20:55:00 »
Nie w takim stopniu.
Delikatne przytarcia na linii łączenia powyżej wytłoczeń na dłonie (za 10 druga).

A powodem są "szorstkie łapy" :)

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipiec 2012, 20:58:09 »
bardzo śmieszne
I kolejny raz zostałem oszukany przez importera, miała być to skóra a nie materiał skóropodobny itd.

Ed. Ort. Tekla

Offline Yaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1007
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipiec 2012, 21:06:59 »
Cytat: "lukasz.zst"
bardzo śmieszne
I kolny raz zostałem oszukany przez importera , miała być to skóra anie materiał skóro podobno , itd .

Podobną sytuacje miałem w Fusionie kierownicę obszyłem skórą ale już prawdziwą  ;-)

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lipiec 2012, 15:15:48 »
miałem wymienianą na gwarancji w zeszłym roku też sie złuszczyła czekałem tydzień teraz na razie jest ok.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lipiec 2012, 17:34:03 »
A zaczęło sie od dziwnych plamek co widać na fotkach

[ Dodano: 2012-07-18, 21:12 ]
Witam
Przyszła kierownica ale w komplecie z aribagiem.
Wymienili mi wszytko na nowe.
Ale jest małe Ale :
Widać kierownica jest z dobrego materiału innego niż przedtem , problem polega na tym że skora jest kolor szarego ,ciemny popiel a dźwignia skrzy biegów jest koloru czarnego taki kolor jaka była poprzednia kierownica ,strasznie sie to rzuca w oczy

[ Dodano: 2012-07-21, 15:13 ]
Jak pisałem  wcześniej kierownica jest nowa, widać że jest z lepszej skóry, jest grubsza i niema wyciec na palce jak miała poprzednia.
Tylko problem sie zrobił bo kierownica jest innego koloru nisz drążek zmiany biegów  , będę to reklamował

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lipiec 2012, 15:51:13 »
To chyba będzie im lepiej wymienić skórę na drążku niż ponownie całą kierownicę.

Geronimo

  • Gość
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lipiec 2012, 11:49:20 »
Cześć. Widząc ile masz kłopotów ze swoim autem i dealerami, obawiam się, ze moga Cie za przeproszeniem "spławić". W końcu w specyfikacji masz zapewne podane, że "kierownica i drążek zmiany biegów obszyte sa skórą", ale nie znajdziesz tam informacji, że w tym samym kolorze.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lipiec 2012, 09:00:56 »
O jasna...... skórzana. Cieszyłem się, że mnie ten problem nie dotyczy, aż tu dzisiaj rano jadę do pracy - wzrok mi się zatrzymał na świecącym miejscu na kierownicy - kurcze także zaczyna się łuszczyć i u mnie.  :cry:
Na razie zobaczyłem tylko w jednym miejscu - na łączeniu się skór, ale wydaje mi się, że to kwestia czasu aby ta zaraza rozlazła się  po całej kierownicy.

jack55

  • Gość
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Sierpień 2012, 22:37:05 »
Ja odbierałem swojego Hultaja na początku lutego  i z kierownicą jest wszystko ok.Przebieg prawie 8 tys.km ;-)

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Sierpień 2012, 14:24:31 »
U mnie po 14 tysiącach też w porządku, jakkolwiek skórą bym tego nie nazwał.
To raczej materiał plastiko-skóropodobny..., chyba, że skóra ma obecnie nową definicję  :mrgreen:

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Sierpień 2012, 18:22:25 »
Oczywiście udałem się do serwisu aby przygotować grunt do reklamacji. Facet stwierdził, "że nigdy nie mieli tego typu zgłoszeń :shock: , ale jestem drugi w tym tygodniu." :mrgreen:   Strasznie skomplikowana ta wypowiedź, nie mniej jednak uznał, że gdy tylko uznam, że należy się reklamacja oni od razu do takiej czynności przystępują.
Chciałem jeszcze odczekać aby bardziej się wytarła, ale chyba nie będę na to czekał. Zgłaszam i już. Zobaczymy jak pójdzie.

[ Dodano: 2012-08-12, 08:19 ]
Reklamacja zgłoszona - zobaczymy na dalszy postęp prac serwisu.

[ Dodano: 2012-08-27, 18:41 ]
Kierownica wymieniona - czas naprawy - około 30 minut. Odcień kierownicy (skóry) jest trochę inny. Mam wrażenie, ba raczej tak jest na pewno, że obie kierownice różnią się między sobą. Stara była jakaś tak bardziej elastyczna, jakby pod skórą była jeszcze jakaś gąbka. Nowa jest twarda i mam nadzieję, że jest to skóra.
Obsługa w moim serwisie - wzorowa. Według Auto Świata jest to jeden chyba z 15-stu, który zdobył max 200 pkt-ów za obsługę klienta.

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Maj 2013, 21:09:00 »
i znowu to samo łuszcząca się kierownica a już miałem wymienianą w 2011 r .
Mam nadzieje że na gwarancji mi wymienią wybieram się do serwisu napisze jaki efekt w serwisie.

beazee

  • Gość
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Maj 2013, 21:36:40 »
25500 i widzę, że jest wyślizgana na godzinie 2, bo tam zawsze trzymam rękę. Druga spoczywa na lewarku skrzyni biegów. Poczekam do przeglądu w lipcu i wtedy mam zamiar zgłosić.

paradoks1

  • Gość
[ix20] Łuszcząca się kierownica
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Maj 2013, 10:54:06 »
W i30new też występuje ten problem. Na szczęście kierownica i gałka zmiany biegów została obszyta " podobno" skórą a nie wymieniona na nową,  bo po roku pewno znów by się *** bo faktycznie obszyta jest szmatą z gumą. Co za  czasy .... każdy koncern tylko kombinuje jak tu coś zaoszczędzić i kupującego w.y.c.i.u.l.a.ć