Autor Wątek: [ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?  (Przeczytany 30194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomp1

  • Gość
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« dnia: 04 Lipiec 2012, 07:56:43 »
Witam wszystkich,

Mam pytanie do znawców tematu i osób kóre mają założone LPG w silniku 1.4 (G4FA)
W artykule AutoŚwiat piszą że te silniki nie za bardzo tolerują gazu. Czy to prawda ? Co to znaczy "Zaleca się modyfikację głowicy" ?
Do tej pory rozważałem założenie gazu ale teraz widzę że chyba szkoda mi silnika.  

PS. Nie moge dodac załącznika wiec podaje link do wspomnianego artykułu (druga tabelka).

http://www.auto-swiat.pl/1-zobacz-ktore-silniki-nie-toleruja-instalacji-lpg/4

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2012, 14:48:36 »
Czy to 1.4 czy 1.6, pomijając kwestie gwarancyjne, chodzi tylko o to nieszczęsne wypalanie gniazd zaworowych (problem wielu ówczesnych aut z ceramiką w silnikach). Problem może wystąpić, ale wcale podobno nie musi. Wszystko zależy od instalacji i tego jak będzie pracować. Jak na ubogo to problem z wypalaniem murowany.
Co to lubryfikacji gniazd lub dotrysku benzyny to zdania są mocno podzielone, a ponieważ temat tych ostatnich zagadnień jest stosunkowo świeży, więc nie ma miarodajnych doświadczeń w tej kwestii.
Po rozejrzeniu się na rynku, jeśli już coś zakładać to bardziej obeznane z tematem ASO sugerują BRC Sequent 24 w najnowszej odsłonie (wersja 24.11) i oferują nawet zabezpieczenie praw gwarancyjnych pod warunkiem serwisowania u nich. Twierdzą, że np. znane im i30 z tymi silnikami po warunkiem prawidłowego serwisu jeżdżą bez problemów, przynajmniej dotychczasowe 40-50 tys. km. Zatem samoregulacja luzów wystarcza przynajmniej na tyle.
Kiedyś Hyundai dawał rekomendacje tej instalacji (a właściwie marce), ale z powodów, których nie udało mi się ustalić się wycofał.
Niezależnie od powodów powyższej decyzji montaż musi być gruntownie przemyślany i wykonany przez odpowiedniego fachowca z wiedzą, doświadczeniem i odpowiednim oprogramowaniem do tego auta. To samo w sobie mocno zawęża krąg potencjalnych wykonawców takiej instalacji.

[ Dodano: 2012-08-29, 11:36 ]
Cytat: "tomp1"
Witam wszystkich,

Mam pytanie do znawców tematu i osób kóre mają założone LPG w silniku 1.4 (G4FA)
W artykule AutoŚwiat piszą że te silniki nie za bardzo tolerują gazu. Czy to prawda ? Co to znaczy "Zaleca się modyfikację głowicy" ?
Do tej pory rozważałem założenie gazu ale teraz widzę że chyba szkoda mi silnika.  

PS. Nie moge dodac załącznika wiec podaje link do wspomnianego artykułu (druga tabelka).

http://www.auto-swiat.pl/1-zobacz-ktore-silniki-nie-toleruja-instalacji-lpg/4


U mnie jest instalacja: AC Stag 300-4 ISA2 + Zavoli Zeta N 150KM + Hana 2000 czerwone + Bormech toroidalny 48l + równie markowe elementy dodatkowe (wielozawór z obudową Tomasetto, węże Parker, filtr Czaja itp.)

Pierwsze kilometry, wszystko w porządku :)
Nie patrząc na wskażnik zawartości gazu nie można się zorientować czy jedzie się na benzynie czy na LPG :) Przełączanie niewyczuwalne.
Zakładam przejechanie przynajmniej 100kkm na gazie przy regularnym serwisie i zdroworozsądkowym podejściu do użytkowania instalacji.

ix20hyundai

  • Gość
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Luty 2013, 19:21:03 »
W Czechach mi oferowali LPG bez utarty gwarancji

Hants

  • Gość
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2013, 11:49:48 »
Cytat: "ph71"
montaż musi być gruntownie przemyślany i wykonany przez odpowiedniego fachowca z wiedzą, doświadczeniem i odpowiednim oprogramowaniem do tego auta.


Podpisuję się pod tym dziesięcioma palcami.



_________________
Ostatnia już, sekswencyjna Sonata 2.0 na naszym forum. Cwierć miliona km z gazem za mną. 134.539 km w tejże.    :lol:  :lol:  :lol:

eljoter

  • Gość
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marzec 2013, 16:29:57 »
Mam założony STAG 300 premium jak na razie to super chodzi ,  zbiornik 48l  wchodzi ok 40 litrow gazu zrobiłem na tym ponad 450 km na trasie i jeżdząc po Wa-wie .Jak się wszystko dotrze to zobacze czy dobrze wybralem

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Marzec 2013, 09:10:15 »
No to jest nas już dwóch  :mrgreen:  Gratuluję odwagi (bo przecież gwarancja itd.) i decyzji.
Mam już ze 12 tys. na gazie i nie żałuję decyzji. Po pierwszym przeglądzie dodatkowo dopieszczono instalkę i jest jeszcze lepiej.

czarmar

  • Gość
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lipiec 2013, 11:40:46 »
Dla innych użytkowników forum, może kilka miesięcy później ale ja równiez wyrażę swoją opinię w tym temacie.

Witam ja równiez w i30 z tym samym silnikiem mam stag 300 isa2 +rc01 + wtryskiwacze hana, zakładałem w firmowym warsztacie firmy ac w białymstoku gdzie produkują sterowniki i inne elementy jak sterowniki stag.
Maja dobrze dopracowane szczegóły bo duzo mieli w swojej firmie hyundai i duzo eksportują, więc maja przygotowane przynajmniej do i30 gotowe elementy, zestawy wraz z wiązakami.

Dlatego polecam, wychodzi taniej i dobrze sie jeździ.

lukeswirus

  • Gość
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Styczeń 2014, 08:27:06 »
Witam. Ja mam AG Centrum Zenith Pro EOBD i przejechałem już 40tyś km. Jak na razie nie mam odpukać żadnej usterki. Świece wymieniam profilaktycznie co 20tyś

lotug

  • Gość
Re: [ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Styczeń 2014, 11:24:44 »
Zalozylem niespelna 2 tygodnie temu BRC Sequent w i30. Wrazeniami za jakis czas sie podziele. Na razie wszystko OK.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] LPG dedytkowane ix20
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Wrzesień 2015, 22:53:16 »
Po zapytaniu sie w Czechach jaką sie zaleca instalacje LPG do ix20 1.6 .Odpowiedziano mi żę Tartarini Auto Evo 01. Wysłałem zapytanie do przedstawicielstwa i dostałem odpowiedz :


- Do tego samochodu polecamy ( zaleca )włoską instalację Tartarini Auto Evo 01w cenie 3200zł (zbiornik w miejscu koła zapasowego, pokrowiec na koło zapasowe, wlew pod klapką wlewu paliwa, ozdobna podstawka pod przełącznik).
Stosując tę instalację nie ma konieczności montażu dodatkowej lubryfikacji ponieważ instalacja współpracuje z OBD pojazdu i po przekroczeniu obciążenia silnika powyżej 90% automatycznie przełącza się na benzynę celem chronienia zaworów i gniazd zaworowych.

Nie ma możliwości wykupienia gwarancji na silnik, jednak firma nasza posiada ubezpieczenie na wypadek gdyby z winy instalacji silnik uległ uszkodzeniu.

wojbur

  • Gość
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Wrzesień 2015, 13:38:36 »
Rozumiem, że ta cena dotyczy montażu w ASO, a praktycznie zapewne za pośrednictwem ASO? Tzn. tak jak robi Skoda, wstawiamy auto do ASO (albo zamawiamy LPG przy zamówieniu auta), ASO wiezie to lawetą do współpracującego warsztatu a klient rozlicza się z ASO? (które zapewne pobiera prowizję)

Nie bardzo rozumiem tematu "ubezpieczenia silnika". Jeśli zamontuję za ich pośrednictwem LPG i w okresie gwarancji nastąpi usterka zawiniona przez LPG to usuną ją bezpłatnie czy na koszt użytkownika?

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Wrzesień 2015, 16:18:18 »
Nie w aso tylko tam gdzie montuja lpg

[ Dodano: 2015-09-29, 16:20 ]
http://www.czakram.pl/wagas.html z tego kożystają

wojbur

  • Gość
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Wrzesień 2015, 19:58:00 »
Ok, dzięki, czytałem o tej ofercie czakramu już jakiś czas temu, ale nie skojarzyłem teraz że o to chodzi.

Offline mirekm3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Listopad 2016, 17:01:43 »
Koledzy widzę że jest mało na forum IX20 zasilanych gazem,ja własnie przymierzam sie do montażu LPG i stąd moje pytanie do użytkowników zagazowanych IX20 jaką instalację wybrać-co polecacie.Biorę pod uwagę dwie instalacje -co o tym sądzicie?
TARTARINI EVO 01 lub BRC SEQUENT 32
proszę o opinie.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Listopad 2016, 21:49:17 »
Może nie doradze co do silnika czy on wytrzyma gaz bo wszędzie mówią że te silniki nie lubią go wcale. Ale trzymaj się z daleka od brc. Jak już zakładaj staga w dobrym zakładzie. BRC to wymysł w hyundaiu i wszelkie części i naprawy w cenach z kosmosu. Sam ma ten szajs bo kupiłem z fabryczną instalką i gdyby nie szkoda kasy to wywalił bym te brc 24 a wstawił staga.