Autor Wątek: [ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?  (Przeczytany 30193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Listopad 2016, 08:57:52 »
Polecam odpowiedzi merytoryczne a emocje odstawiac na bok. Ja w przeciwienstwie do przedmowcy mam dokladnie odwrotne wrazenia z instalacja BRC. Praktycznie bezobslugowa zadnych check engine wymiana filtrow co 15 tys i ponad 70tys przebiegu bez jakichkolwiek problemow z instalacja. Sprawdz sobie ceny czesci eksploatacyjnych (ja kupuje w phjacus) znajdz dobrego gazownika
i zacznij oszczedzac :)
Z doswiadczenia wiem ze 100% sukcesu zalezy od wiedzy instalatora i jego uczciwoaci w dobraniu podzespolow, to jest juz moje 4 auto na LPG  i kolejne pewnie tez przerobie chyba ze przyjdzie juz czas na silnik elektryczny :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Listopad 2016, 13:24:05 »
Robik zbliża (czy raczej przy LPG już powinna być dokonana) kontrola i ewentualna regulacja luzów zaworowych.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Listopad 2016, 14:00:38 »
Bylem na kontroli w warsztacie  ssace idealne, wydechowe w gornych granicach tolerancji, koszt pomiaru z wymiana uszczelki 250zl. Ewentualna regulacja po kolejnym pomiarze za okolo 25 -30tys mechanik zasugerowal zeby nasluchiwac pracy silnika. Niestety w silnikach G4KD w gre wchodzi regulacja plytkami co nie jest tanie ale jak sie jezdzi to trzeba to w bilansie uwzgledniac :)


Offline mirekm3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[ix20 JC] LPG
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Styczeń 2018, 21:08:19 »
Witam dzisiaj zagazowałem mojego ixa
 Elpigaz Stella OBD Exclusive 2-3-4 cyl,ciekawy jestem jak długo będę zadowolony z tej decyzji ,może ktoś ma jakieś doświadczenia odnośnie tej instalacji?

Offline yunior81

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Luty 2018, 17:05:52 »
Myślałem, że robi się odwrotnie. Najpierw pyta a potem zakłada.  
Wrzuć zdjęcia....
Zaglądałeś na lpg-forum.pl ?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
[ix20 JC] LPG w silnikach 1.4 (G4FA) ?
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Luty 2018, 17:37:45 »
A ile był oto tańsze od najpopularniejszego jakiegoś ze stajni staga?
Tu wyrywek wypowiedzi z lpg-forum:

"a bo to nie najlepszy wybór . Sam sterownik jest znany od wielu lat,dziwaczny i archaiczny juz algorytm programowania teraz wzbogacona o łącze OBD. Jest to klon sterownika AEB sprzedawanego również pod szyldami omvl,romano, zavoli i kilku innych. Algorytm i sposób programowania mało przyjazny i skomplikowany. Poza autokonfiguracją , wszelkie dopieszczenia są mało przejrzyste. Samo łącze OBD jest nowowścią i nie wiadomo na ile skutecznie potrafi dopieścić wyniki autokonfiguracji.
Ogólnie nie polecam bo mało jest prawdziwych fachowców, którzy potrafią obsłuzyć cokolwiek poza podstawową konfiguracją - w przypadku najmniejszych problemów - padaka. Pomijam już kwestie proponowanych do tego sterownika reduktorów i wtrysków bo to już różnie bywa.
Dużo lepszy jest stag300 obd/can, doskonale udokumentowany , bardzo popularny równiez na tym forum, ale ma i forum producenta ... soft i doskonała instrukcja dostępna na stronie producenta też jest argumentem za bo inni jakoś niechętnie chwalą się takimi szczegółami.
Do Twojego mondeo wystarczy w zupełności stag300plus z reduktorem scorpion st i wtryskami magic jet. Tanio , solidnie, niezwodnie. Zadzwoń do SebstianaS z tego forum."