Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?  (Przeczytany 30224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Lipiec 2012, 09:55:54 »
Yyyyyy a jak oni to będą wlewać ? Będą musieli odkręcać przewody przy sprężarce ? Czy jakoś sobie to przeliczą i podadzą przez automat ???
Aha jeżeli syf zamiast oleju wyleci to trzeba płukać cały układ ? I jakie wtedy koszty takiej zabawy ? :(

Wogóle to zapomnaiłem - patrzę na każdy z tych osuszaczy i nigdzie nei widzę wtyczki przyłączeniowej - a ten czujnik trzeba zdemontować ze starego osuszacza :(

Najważniejsze jest aby osuszacz miał gwintowane szpilki na nakrętki przyłączeniowe przewodów - takie posiadam:

Do mazdy jak patrzę do osuszacz jest bardzo podobny ale zamiast szpilek ma nagwintowane otwory przyłączeniowe - możliwe że to kwestia tylko zamiast użycia nakrętki - użycia śruby do przyłączenia przewodu.
Bo do Lantry występują też takie - do tego samego modelu co mój:


Do mazdy BJ wygląda podobnie trochę inaczej: (rozmieszczenie otworów)

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Lipiec 2012, 22:37:07 »
w sprężarce olej jest nie martw sie on cały czas smaruje tłoki olej się wlewa do nowiutkiej albo regenerowanej sprężarki. Czyszczenie układu to calutki dzien roboty na bite ostatnio altea XL zabiła 4 sprężarki (nowe) układ płukany 2 razy do dziś sie drapie po głowie co było przyczyną tego, jakaś wada fabryczna klientowi oddalismy 3 tyś co by nie bluźnił na mieście

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Lipiec 2012, 22:45:48 »
Wiem wiem ale jak się spuszcza czynnik i olej i potem nabija, to też się dodaje czynnika jak za mało i oleju również chyba - a ile go dodać jak to podane jest w cm3 ?

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Lipiec 2012, 08:04:15 »
wjak masz układ o pojemności 700g gazu i 50g oleju to automat ściąga gaz i 0olej (olej jest mieszany z czynnikiem barwiącym) przypuśćmy że zużyłeś 200 g gazu wiec automat ściąga 500g i olej po czym nabija tyle ile być powinno czyli 700g gazu i 50 oleju ze sprężarki nie rusza oleju

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Lipiec 2012, 17:09:53 »
Ale zmieniają olej tak samo jak silnikowy czy tłoczą spowrotem ten sam ???

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Lipiec 2012, 06:19:54 »
olej sie dolewa przez specjalny korek lub przez otwór przewodu na ssaniu

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Lipiec 2012, 18:38:56 »
Wiem wiem ale nie o to chodzi - chodzi o to czy wogóle go wymieniają bo czynnik ściągają, oczyszczają i tłoczą spowrotem i ile brakuje to uzupełniają, a olej ? Sciągają i też oczyszczają czy nowy tłoczą ?

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Lipiec 2012, 23:28:14 »
stary zostaje w sprężarce.