Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?  (Przeczytany 30221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

badzio1977

  • Gość
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Lipiec 2012, 17:31:45 »
a czemu nie, przecież może się zdarzyć że masz nieszczelność i 0 w układzie ;)
Więcej zapłacisz za czynnik tylko, teraz biorą chyba 20 zeta za 100 gram

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Lipiec 2012, 18:41:02 »
Mam prawie pustą klimę - syczy już dość więc tam już czynnik jest zapewne w niewielkiej ilości. Poza tym inaczej nie wymienię osuszacza a powoli zastanawiam się nad jego wymianą wogóle kurcze - tyle roboty.

badzio1977

  • Gość
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Lipiec 2012, 19:42:56 »
Kolega maił pustą i pojechał nabili bez problemu dodatkowo dali środek barwiący - teraz znów ma pusto ;)

[ Dodano: 2012-07-06, 19:43 ]
Cytat: "Złośnik"
Mam prawie pustą klimę - syczy już dość więc tam już czynnik jest zapewne w niewielkiej ilości. Poza tym inaczej nie wymienię osuszacza a powoli zastanawiam się nad jego wymianą wogóle kurcze - tyle roboty.


mi syczała jak miałem 1/3

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Lipiec 2012, 23:23:09 »
nie trzeba właczać silnika i jezeli nie masz gazu to sprężarka się nie uruchomi bo czujnik ciśnienia nie da sygnału do elektromagnesu. Złośnik oddaj im auto bo jak urwią rurke która lubi korodować to chcąc nie chcąc bd musieli ją zrobić a jak urwiesz to bd włosy rwał z głowy. A zderzak powinni ładniutko poskładać

[ Dodano: 2012-07-06, 23:23 ]
co za osły jak jest 0 gazu to wiadomo że wyciek ja sie zastanawiam jak oni robią w nie których miejscach ta klime. tragedia

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Lipiec 2012, 00:27:30 »
Cytat: "NieAmator"
ja sie zastanawiam jak oni robią w nie których miejscach ta klime. tragedia


I Ty mi mówisz - Oddaj im auto ??? :(

No właśnie z mechanikami jest tak że zrobią na odchrzan i będę się męczył jeszcze z pajacami. A sam jak urwę to kupię przewód czy chłodnicę a nie będę tego np. taśmą "łatał.
Druga sprawa że demontaż zderzaka jest specyficzny bardzo i trzeba do tego ściągać halogeny własnej roboty i kilka spinek które zostały zmienione na śruby poprostu.

Kumpel był bo mieli sprzęgiełko wymienić, okazało się że jednak nie - całą sprężarkę wymienią - wymienili a dopiero potem zobaczyli że wiatrak od chłodnicy klimy nie chodzi - wymienili wiatrak i wszystko działa - ale za sprężarkę oraz sprzęgło wydał ponad 800zł - wiatrak był dużo tańszy nawet jakby kupił w samym ASO i pomalował pod kolor auta na metalik.

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Lipiec 2012, 07:14:03 »
złośnik a może zaprowadź auto powiedź co chcą wymienić i do mnie zadzwoń, miałeś mi podesłać zdjęcia;)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Lipiec 2012, 09:17:46 »
Spoko - wyślę napewno. Tam wyżej dałem schemat jak wygląda łączenie osuszacza z chłodnicą. Dzisiaj zrobię bo i chwilę wolnego i ładna pogoda także napewno wyślę.

I jeszcze jedno ważne pytanie: Czy to co tu piszą to prawda ? Osuszaczem należy się interesować głównie gdy były przeprowadzane jakiekolwiek naprawy/ingerencje mechaniczne w układ klimatyzacji związane z jego rozszczelnieniem i nieumiejętnym napełnianiem/obsługą ??? I jeżeli będzie tego wymagał układ - czyli wykryta np. nieszczelność którą należy zlikwidować, wymiana chłodnicy itd. itp. lub nieprawidłowe działanie układu, wartości ciśnień podczas kontroli itp. itd. ???
W innym przypadku można zostawić to w spokoju ?

Sam osuszacz wygląda tak:


Do czego wogóle ta wtyczka ???

Za chwilę zdjęcia.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Lipiec 2012, 18:21:52 »
Dobra. Może nie jest tak źle i nie trzeba demontować zderzaka.
Wgląda to tak:

Po zdjęciu zaślepki między zderzakiem a pasem przednim jest dostęp do chłodnicy:

W środku skoro udało mi się luźno wsadzić aparat to jest też miejsce na klucze do odkręcenia dwóch nakrętek przewodów i nakrętki obejmy:
Tak wiem ta wtyczka ma być podłączona - odpiąłem na chwilę bo chciałem zobaczyć czy wogóle coś to daje - bez tego klima nie działa tylko dmucha wilgotne ciepłe powietrze a więc klima nie chłodzi. Możliwe że to czujnik przepełnienia osuszacza.

A przez kratki zderzaka tak to wygląda:


OEMów nie ma osuszaczy a więc kolego NieAmator jakich firm zamienniki byś polecił ? Co warto a czego nie warto ???

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Lipiec 2012, 07:51:07 »
jest to czujnik cięsnienia gazu w układzie bardzo często psują się w golfach ogólnie w VW wymiana jest kosztowna jeżeli sie uksy klima nie bd działać bo niby nie będzie gazu. osuszacz to nic innego jak filtr który zatrzymuje wszystkie śmieci w układzie jeśli go wyjąleś to jaki miałeś kolor oleju bo napewno sie z niego wylało troche jeśli zielonkawy wpadający w lekki brąz to ok jeśli czarny z paprochami to kapa. Jeśli chodzi o osuszacz to jest firma bez znaczenia w sumie ale jeśli to lantry znajdzie się valeo to napewno valeo bym brał

[ Dodano: 2012-07-08, 07:52 ]
ps. oringów z rurek nie pogób

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Lipiec 2012, 09:09:23 »
Hmm ok zwrócę na to uwagę ale póki co nie demontowałem go jeszcze bo mam ciśnienie w układzie a chyba nie będę pozbywał się go w taki sposób ?

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Lipiec 2012, 09:13:07 »
no nie polecam ciśnienie tam jest ok 5-6 atmosfer podczas pracy dochodzi do 22 -25 zalezy od auta wiesz jakie to bum? Ostatnio na wąż na placu eksplodował bo pseudo mechanik skręcił go na opaske  :evil:

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Lipiec 2012, 09:18:56 »
Bum mniej więcej takie:



No właśnie. Sprawa wygląda tak - jaki będzie koszt spuszczenia wszystkiego z układu ? Czy mogę się z zakładem umówić - czy praktykują wogóle coś takiego że po spuszczeniu czynnika (bo ponoć oni go maszyną spuszczają z układu - regenerują i nabijają spowrotem i ewentualnie dobijają  ubytki nowym) ja zabieram auto i przywożę z zamontowanym nowym osuszaczem i niech sprawdzą szczelność i napełnią układ ?
Czy lepiej poświęcić te 50zł czy ile więcej i niech sami wymienią osuszacz ?
Mówisz że to koszt ogólny ok. 300-400zł ?

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Lipiec 2012, 09:32:15 »
u mnie nabicie kosztuje 150 zł ze sprawdzeniem szczelności nie sprawdzamy jeśli jest ciśnienie w układzie bo wtedy jest jasne ze układ szczelny automat ściąga np 500 gram gazu i 50 oleju później przy napełnianiu jeśli twój układ ma 700 gram to wbija nowy gaz i nowy olej. jak zmienisz sam to zapłacisz ok 100-150 zł za nabicie bo i tak ci starego gazu nie odliczą. chyba że tak sie z nimi ugadasz ze ci coś opuszczą.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Lipiec 2012, 09:39:47 »
650-725g czynnika
170-190 cm3
A za spuszczenie gazu ? Wymianę osuszacza ? Jakie to kwoty ?

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Gdzie znajduje się osuszacz klimatyzacji ?
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Lipiec 2012, 09:42:00 »
centymetry sześcienne tyle wlewasz strzykawką centralnie do sprężarki. Zobacz 160 cc to spore obciazenie dla silnika;p Więc już wiesz czemu tyle mocy zabiera

[ Dodano: 2012-07-08, 09:43 ]
na pewno za taką usługe policzą 300 400 zł w zależności od zakładu i miejsca zamieszkania

[ Dodano: 2012-07-08, 09:50 ]
a tak na marginesie to sie zastanawiam czy taki sam osuszacz nie idzie do mazdy 323 BJ