Autor Wątek: Jaki akumulator?  (Przeczytany 14581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krzys311

  • Gość
Jaki akumulator?
« dnia: 12 Czerwiec 2008, 08:52:11 »
Proszę napiszcie mi na jakich akumulatorach jeździcie?
Mam Accenta 1,5 GLS sprowadzanego. Jeżdżę jeszcze na oryginalnym koreańskim akumulatorze ale to już 14 lat. Trochę długo. Chcę zakupić nowy. Napiszcie mi jakie macie swoje doświadczenia.
Mój obecny to 45 Ah 300A.
Krzysiek

WAT

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwiec 2008, 10:44:47 »
W moim jest założony Exide 45Ah i kręci jak wściekły, nie wiem ile ma lat i jak długo jest w moim akcencie......z tym 14 lat na org. aku to nierealne, maksymalny okres użytkowania z jakim się autentycznie spotkałem to był org. oplowski w astrze , który wytrzymał 7 pełnych lat i padł w ostrej zimie w 2005r. ale to był wyjątkowy przypadek, pozdrawiam

IgoReCzeK

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwiec 2008, 12:00:14 »
Witam. Ja swego czasu zakupiłem do Accenta GLS 1.3 akumulator bezobsługowy Bosch Silver o pojemności 50Ah 450A, był trochę dłuższy od oryginalnego, więc odgiąłem 2 krzywki i zakręcił się pewnie do podstawy. Jeździłem z nim 5 lat i sprzedałem z samochodem w ubiegłym roku. Faktycznie jest bezobsługowy. :-) Akumulator wygląda mniej więcej tak:

A tak się prezentował wyżej wymieniony akumulator w moim samochodzie pod maską:

Oto przykładowa oferta znaleziona w internecie TUTAJ, która da Ci przybliżony obraz ewentualnego kosztu zakupu tego typu akumulatora.
1. Bosch SILVER 45AH 4BN cena brutto za sztukę: 283.21 zł
2. Bosch SILVER 45AH 4EN cena brutto za sztukę: 283.21 zł
3. Bosch SILVER 45AH 4KN cena brutto za sztukę: 283.21 zł
4. Bosch SILVER 45AH 4LN cena brutto za sztukę: 283.21 zł
5. Bosch SILVER 45AH 4PN cena brutto za sztukę: 283.21 zł
6. Bosch SILVER 50AH 5KN cena brutto za sztukę: 309.07 zł
7. Bosch SILVER 50AH 5LN cena brutto za sztukę: 310.37 zł

Pozdrawiam Igor.

krzys311

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwiec 2008, 13:06:19 »
Może i 14 to nie prawda. Wiem tylko, że to oryginał z Korei ale wyczytać na nim rok produkcji to nie lada sztuka.
Dzięki za pomoc.

Legro_Sz

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwiec 2008, 15:01:14 »
ALe dlaczeo mowisz ze to niemozliwe zeby aku mial 14 lat skoro twoja stra byla szczgulnym przpadkiem moze i krzys311 ma aku szczegolny przypadek:P - moze ma teki szczescie jak ty:P??

Łukasz

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwiec 2008, 15:51:09 »
Cytat: "WAT"
maksymalny okres użytkowania z jakim się autentycznie spotkałem to był org. oplowski w astrze , który wytrzymał 7 pełnych lat i padł w ostrej zimie w 2005r.


U mnie w Accencie jeszcze oryginalny siedzi i działa jak należy więc może i te 14 lat jest prawdopodobne ;-)

IgoReCzeK

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Czerwiec 2008, 16:26:55 »
Cokolwiek by nie powiedzieć, to u mnie nie wytrzymał. Nie twierdzę, że są odstępstwa od tego, bo jak w każdej serii danego produktu trafiają lepsze i gorsze egzemplarze. To chyba tak celem podsumowania długości pracy danego akumulatora napisałem. ;-)

Vex

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Czerwiec 2008, 18:14:35 »
Przerabialem temat w zime :) Raz nie pojechalem nim do pracy bo bylo "piwo" i obrazil sie nastepnego dnia :>

Bosche teraz podobno produkuja kiepskiej jakosci (fabryki gdzies tam) - opinie kilku niezaleznych osob, ale moze zbieg okolicznosci ze ktos trafil wadliwy.

Ja kupilem Varte, standartowa czarna za chyba 240zl. Oczywiscie polecam tez Centre, tylko nie najtanszy, obslugowy model. Czasami w makro sa promocje na ten topowy model.
No i koniecznie bierz szersza wersje. Ma duzo wiekszy prad rozruchu od cienkich, no ale to tak na logike mozna wywnioskowac. W niektorych japonskich, koreanskich nie miesci sie duzy i musi byc maly a jak mozesz duzy to bierz duzy mowiac prostym jezykiem.

Pamietaj tylko ze na dole musisz miec zabki do przykrecenia blachy (honda np. ich nie ma), no i plus z odpowiedniej strony, sprawdzalem inaczej nie siegnie..

Witek

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwiec 2008, 22:53:31 »
U mnie w Atosie oryginał też wytrzymał 7 lat ;) - tak w ramach ciekawostki dodałem (samochod garazowany)

Accent

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Czerwiec 2008, 11:44:11 »
Swoją drogą ciekawe jakie znaczenie ma prąd rozruchowy w benzyniakach.

Ponoć znaczenie ma tylko w ziemie przy -40 i w dieslach....

Vex

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Czerwiec 2008, 17:56:22 »
Ma i to duze. Chociazby na trwalosc akumulatora. Akumulator sie zuzyje i jego wartosc spadnie o polowe. Jeden bedzie sie nadawal na smietnik, drugi mocniejszy bedzie jeszcze "krecil" - proste
Pozatym zawsze rozrusznik bedzie mial lzej itd. Jak daja to nie ma sie co zastanawiac.

e-gen

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Wrzesień 2008, 14:49:53 »
Wczoraj ako w moim Accencie zakończył żywot - nie pomaga nawet doładowywanie :mrgreen: miał 8 latek... :-P

Czy Point S 45Ah 360A za 220 PLN to dobry wybór?

Vex

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Wrzesień 2008, 01:52:36 »
A co to jest Point S ?  :lol: Polecam Centre albo Varte. Jesli jestes zmuszony zastosowac waski akumulator to taki prad rozruchu pewnie bedzie musial wystarczyc. W standartowym bedziesz mial napewno ponad 400A. Ja za 240zl kupilem Varte w okresie zimowym bezobslugowa. Masz rozne standarty:
- obslugowy
- teoretycznie bezobslugowy
- super bezobslugowy :)

IgoReCzeK

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Wrzesień 2008, 10:23:01 »
Witam. Ja osobiście zdecydował bym się na Vartę. Jak by nie było, to firma wytwarzająca ogniwa elektrochemiczne od wielu lat i ciesząca się lepszą renomą od naszej rodzimej Centry. Sam niespełna 2 tygodnie zakupiłem akumulatora Varty a czas pokarze czy był to tak trafny zakup jak poprzedni (Bosch Silver).  ;-)  Pozdrawiam Igor.

kml

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Wrzesień 2008, 16:30:46 »
Ja kupowałem w zimę norauto i jest git. Poza tym ŻADEN inny nie pasował  :roll: