Autor Wątek: Jaki akumulator?  (Przeczytany 14580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foyle

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Styczeń 2009, 11:40:44 »
jak zabieram aku do domu to mus , ale czasem podładowuję w pracy przez 2-3 h i wtedy nie odpinam , a mam oryginalnego z 98 roku i nie mam z nim problemu . ( ale to już jego ostatnia zima )
Ładuję tylko w zimie , raz w miesiącu , choć jeżdżę większość km w mieście .

kml

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Styczeń 2009, 17:23:24 »
Cytat: "foyle"
le czasem podładowuję w pracy przez 2-3 h i wtedy nie odpinam


 :-? :?: :-/

Vex

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Styczeń 2009, 20:26:41 »
Jak trzeba wyjmowac akumulator to znaczy ze jest trupem. Poza tym ciagle odlaczanie zasilania dla ECU nic dobrego to nie znaczy.

Cien

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Lipiec 2009, 11:56:13 »
Cytat: "Vex"
Poza tym ciagle odlaczanie zasilania dla ECU nic dobrego to nie znaczy.

A wystarczy kupić żelowy mały aku, i przed odkręceniem podpinać równolegle.
Wówczas nie tracimy żadnych ustawień, zachodu niewiele a korzyść jaka ;)

kml

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Lipiec 2009, 19:15:57 »
Cytat: "Hants"
Trzeba zdjac tylną osłonę od wewnątrz, odkrecic dwie sruby, wypiąc 4 zapinki, zdjac oslone zewnetrzna, i wtedy mozna zaczac zabawe z oprawkami.


Nic nie trzeba. Pierwszy raz w zyciu wymieniałem zarówki miesiąc temu i zrobiłem tak jak napisałem czyli wszystko z zewnątrz. Nic nie ruszałem od środka i nie rozumiem czemu masz aż takie problemy z tym.

Cytat: "Hants"
Wnioski - konstrukcyjnie to sie niby Hyundai rozwija, ale ja juz podziekuje za eksperymentowanie, bo co nowsze auto, to ..bardziej jednorazowe.


Mówisz o "rozwoju" sprzed 10 lat więc ja bym nie oczekiwał zbyt wiele. Accent to miał być tani i popularny samochód więc technologia w dół a dopiero za nią cena. Ja sie ciesze, ze mój nie rdzewieje i się nie psuje i to mi wystarczy. Z sympatii dla tego samochodu mówie o nim, że jest PROSTY a ze ma jakieś swoje wady - każdy samochód ma :)

Powidz lepiej jak Ci z rurkami poszło :)

kml

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Lipiec 2009, 21:53:20 »
Cytat: "Hants"
Bez zadnego problemu - pocwiczylem formowanie koncówek moze z 5 minut i było gitara.

W poniedziałek retest MOT i moze w koncu sobie odetchnę (włascicielka tez)


A robiłeś jeden kawałek czy łączyłeś?

BartBartez

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Lipiec 2009, 00:07:55 »
Cytat: "Hants"

Skoro juz jestesmy przy wahaczu - co za imbecyl wymyslil , aby wykrecona w 50% nakretka na trzpieniu wahacza - łamała zabki ABS (o nie - spoko nie polamalem..)??

Hants to nie tylko Hyundai. 90% aut z przednim napędem tak ma. Należy odkręcić przegub i cofnąć półoś do skrzyni - ale na pewno na to wpadłeś.

kml

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Lipiec 2009, 13:59:56 »
Cytat: "Hants"
Najdłuższe łączyłem - jest po prostu wygodniej i w sumie zgodnie z tym co fabryka zrobiła.:-)


A jak łączyłeś? Normalnie "lutowałeś" pastą?

kml

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Lipiec 2009, 07:57:09 »
Cytat: "Hants"
Bardziej sie martw o ręce - strasznie swędzą po dłuzszym kontakcie :-)
Rdza na rurach pojawia sie w miejscu gdzie ma dostep do tlenu, szczelny uklad jest raczej bezpieczny. (Ale to juz OT - zalozylem wczesniej watek o rurkach...)


Ręce jak ręce ale na oczy to trzeba naprawdę uważać.

vesoly

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Grudzień 2009, 22:37:37 »
Mimo, że autko ma dopiero 3 lata to akumulator zaczął już szwankować po 48 godzinnej przerwie w jeździe rozrusznik miał wczoraj wyraźne problemy z odpaleniem silnika. Dzisiaj też ze sporymi oporami zapalił.
Fabrycznie mam wstawiony taki jak na zdjęciu:
MULTU - 55Ah 500A
Chcę go zamienić na:
CENTRA Futura CA530 - 53Ah 540A
Mam nadzieję, że to dobry wybór.
Jeżdżę wyłącznie po mieście, non stop w korkach - do pracy w jedną stronę 60-90 minut mimo, że to tylko 18km, klimatyzacja pracuje cały czas więc wydaje mi się, że trzeba brać akumulator do sytuacji ekstremalnych :)
Aktualnie próbuję naładować ten stary akumulator prostownikiem ale już na zapas prosił bym o krótka informację czy warto wybrać tą Centrę jeżeli ten MULTU nie będzie trzymał odpowiednich parametrów.

mihu_24

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Grudzień 2009, 23:43:35 »
Cytat: "kml"
Cytat: "foyle"
le czasem podładowuję w pracy przez 2-3 h i wtedy nie odpinam


 :-? :?: :-/



z lenistwa kupiłbym nowy ;/ ;p <cfaniak>

Nawiasem mówiąc po zakupie Matrixa robiłem przegląd w garażu i korzystałem z lampy podłączonej do gniazd 12v,do tego grało samo radyjko.Następnego dnia niestety usłyszałem jedynie terkot rozrusznika - aku 12,2 v :-? .Nawet nie próbowałem prostować akumulatora tylkko sru do sklepu i teraz -16 'C i pali,a ten fabryczny(2005)już naładowany służy jako dawca napięcia do lampy przenośnej oraz do innych dorażnych działań ;]

kml

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Grudzień 2009, 06:30:29 »
vesoly, bierz ten, który pasuje do mocowanie w samochodzie. Ja z tego powodu kupilem norauto, ciut słabszy niż fabrycznie, ale to byl jedyny mogel który dał się wpiąć. Ostatnie dni odapalem bez problemu jedynie pierwszy obrót silnika był ciężki a po od razu normalna praca. Z racji nazistowskiej pogody wczoraj postawiłem go w ciepłym miejcu do doładowania, na wszelki wypadek.

Co do jakości bateryjki to wszystko wyjdzie w praniu, w razie problemów jest gwarancja. Rzuć okiem na norauto bo cenowo były dużo ciekawsze niż modele znanych firm.

Cien

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Grudzień 2009, 16:57:09 »
Cytat: "vesoly"

Mam nadzieję, że to dobry wybór.
Jeżdżę wyłącznie po mieście, non stop w korkach - do pracy w jedną stronę 60-90 minut mimo, że to tylko 18km, klimatyzacja pracuje cały czas więc wydaje mi się, że trzeba brać akumulator do sytuacji ekstremalnych :)
Aktualnie próbuję naładować ten stary akumulator prostownikiem ale już na zapas prosił bym o krótka informację czy warto wybrać tą Centrę jeżeli ten MULTU nie będzie trzymał odpowiednich parametrów.

Warto bo ...
1) ma technologie Ca/Ca (dłuższy okres przechowywania bez konieczności doładowywania i utraty parametrów) - lepiej znosi ujemne temperatury ;)
2) - 3 lata gwarancji
3) sprawdzona dobra marka
4) spory prad rozruchowy ;)
Na akumulatorze i hamulcach - sie nie oszczedza ;)

foyle

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Grudzień 2009, 14:40:56 »
Ja właśnie kupiłem taką CentręCA530 i mam nadzieję że spisze się co najmniej tak , jak poprzedniczka.
Miałem wcześniej Centrę 6 lat w polonezie i rok w Accencie , głównie krótkie trasy po mieście , samochód pod chmurką i padł dopiero teraz jak przez 3 mroźne dni nie zapalałem .
Tak że polecam .

meler

  • Gość
Jaki akumulator?
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Grudzień 2009, 15:31:19 »
ja rok temu kupiłem Vartę 55Ah i smiga ą zmiło:) za jakies 230zł cos koło tego. Kleś ma w Intercarsie spore zniżki i może dlatego tak tanio