Autor Wątek: [Tucson] Zagadkowe hałasy z rozrządu  (Przeczytany 6609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kostia

  • Gość
[Tucson] Zagadkowe hałasy z rozrządu
« dnia: 17 Czerwiec 2012, 11:20:15 »
Mój Tucson (2006 4WD 2.0 diesel) wydaje rytmiczne, metaliczne hałasy-uderzenia przy około 1800 obrotów. Im większy wysiłek układu napędowego tym są głośniejsze. Słychać je wrażanie na zewnątrz, wewnątrz auta prawie nic, na podnośniku w ogóle. Wymieniłem już "skrzynkę rozrządu", a potem skrzynie biegów.
Mechanicy z autoryzowanego serwisu są bezradni. Wykluczyli wał napędowy i  zawieszenie.
Czy ktoś ma jakieś pomysły co to może być?

tekla edit: ort w tytule

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[Tucson] Zagadkowe hałasy z rozrządu
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwiec 2012, 11:25:46 »
Nie bardzo można zrozumieć Twój opis. Skrzynka rozrządu? co to jest, i jak to się ma do skrzyni biegów. Musisz się bardziej określić po "fachowemu" :shock:   :shock:

kostia

  • Gość
[Tucson] Zagadkowe hałasy z rozrządu
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lipiec 2012, 06:32:47 »
"skrzynia rozrządu" tak nazywana przez mechanika, to skrzynka przyległa do skrzyni biegów odpowiedzialna za rozdział napędu na 4 koła.
Zauważyłem jeszcze jedną dolegliwość mojego Tucsona, przy skrajnym skręceniu kierownicy i napędzie na 4 koła, auto prawie nie chce jechać. Gdy wyłączam 4WD opór odpuszcza.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Zagadkowe hałasy z rozrządu
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lipiec 2012, 09:41:38 »
[quote="kostia] Zauważyłem jeszcze jedną dolegliwość mojego Tucsona, przy skrajnym skręceniu kierownicy i napędzie na 4 koła, auto prawie nie chce jechać. Gdy wyłączam 4WD opór odpuszcza.[/quote]

Wydaje mi się, że jest to prawidłowy objaw spięcia wszystkich kół.

Offline BartBartez

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 317
[Tucson] Zagadkowe hałasy z rozrządu
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lipiec 2012, 15:53:31 »
Cytat: "kostia"
przy skrajnym skręceniu kierownicy i napędzie na 4 koła, auto prawie nie chce jechać. Gdy wyłączam 4WD opór odpuszcza.

Jazda po utwardzonej nawierzchni z włączonym 4WD to bardzo dobry sposób na zniszczenie napędów.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Tucson] Zagadkowe hałasy z rozrządu
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Lipiec 2012, 23:26:05 »
Cytat: "BartBartez"

Jazda po utwardzonej nawierzchni z włączonym 4WD to bardzo dobry sposób na zniszczenie napędów.


A Ty wiesz, jaki napęd ma Tucson?

stefan811

  • Gość
[Tucson] Zagadkowe hałasy z rozrządu
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marzec 2013, 23:47:29 »
Witam,
Bardzo proszę o poradę mam bardzo podobne objawy w swoim Tucsonie jak, Pan się uporał z tą dolegliwością co było przyczyną?
Pozdrawiam