Autor Wątek: Cieknący układ chłodzenia - Scoupe  (Przeczytany 2334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pyros

  • Gość
Cieknący układ chłodzenia - Scoupe
« dnia: 18 Listopad 2008, 12:47:46 »
Słuchajcie,mam poważny problem z chłodzeniem.
Paradoksalnie ostatnio temperatury zbliżyły się już do ujemnych,a mi zaczęło się gotować auto. Zaskoczony tym faktem stwierdziłem że ubywa mi strasznie szybko płynu chłodniczego, przez co samochód bardzo szybko łapał temperaturę która rosła a wentylator sie nie załączał(z powodu braku płyny w chłodnicy)i przez to raz nawet byłem zmuszony przerwać jazdę. Nie bójcie się uważałem i nie przegrzałem silnika. Na pierwszy strzał poszła chłodnica,lecz żadnego wycieku z niej nie zaobserwowałem. Dopiero gdy zajrzałem pod samochód stwierdziłem kałuże.
Co się okazało? Płyn wycieka mi z rury idącej pod kolektorem wlotowym, która biegnie od pompy wody wzdłuż pokrywy rozrządu i łączy się tam z gumowym przewodem. W warsztacie stwierdzili przegnicie tudzież rozszczelnienie się tego elementu....no i wielki ból właściciela,ponieważ wiążą się z tym duże komplikacjęi odstawienie furki na min tydzień albo i dłużej :-(
I teraz moje pytanie do Was czy przydarzyła się już komuś podobna usterka??? Jak fachowo nazywa się ten element,ponieważ muszę szukać używanej(w Hyundaiu nie mają)albo będzie trzeba spawać i kombinować z dorabianiem rurki.

P.S.Kurczę a miało byc krótko i zwięźle a znowu się rozpisałem jak na maturze :mrgreen:

BartBartez

  • Gość
Cieknący układ chłodzenia - Scoupe
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2008, 13:53:27 »
Cytat: "Pyros"
Jak fachowo nazywa się ten element

Kolektor wodny.
Chyba mam w garażu - jest tylko mały problem - nie wiem gdzie są klucze od garażu :?:

Pyros

  • Gość
Cieknący układ chłodzenia - Scoupe
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopad 2008, 14:24:47 »
BartBartez byłbym ci bardzo wdzięczny gdybyś go znalazł a raczej klucze do garażu :lol: Jest on mi bardzo potrzebny,więc jak by Ci się udało to bym był Twoim dłużnikiem!! Oczywiście nie za darmo go chcę,aby była pełna jasność :-)

BartBartez

  • Gość
Cieknący układ chłodzenia - Scoupe
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopad 2008, 14:36:28 »
Cytat: "Pyros"
Oczywiście nie za darmo go chcę,aby była pełna jasność

Aby była pełna jasność to ja chcę za niego <piwo> . Oczywiście wypić z Tobą na następnym zlocie ogólnopolskim. Tylko te klucze :roll: Postaram się

Pyros

  • Gość
Cieknący układ chłodzenia - Scoupe
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopad 2008, 16:59:06 »
Cytuj
ja chcę za niego <piwo> . Oczywiście wypić z Tobą na następnym zlocie


Hehe myęlę,że da się to zrobić :mrgreen:

BartBartez

  • Gość
Cieknący układ chłodzenia - Scoupe
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopad 2008, 09:42:37 »
Byłem w garażu i znalazłem rurkę. Tylko teraz patrzę w manual i widzę,że znalazłem przednią, a Ty potrzebujesz tylną. Jutro rano poszukam tej tylnej.

Pyros

  • Gość
Cieknący układ chłodzenia - Scoupe
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad 2008, 17:06:17 »
Słuchaj w tobie nadzieja,więc trzymam kciuki abys znalazł odpowiednia. A tak przy okazji skąd wiesz ze to akurat tylnia a nie przednia mi poszła,bo dla mnie rurka jak rurka :lol:



Wiem,że ten rysunek jest dość enigmatyczny i mało pewnie ci mówi ale chodzi mi o ten kawałek zaznaczony czerwoną linią. Oczywiście idzie on poniżej pokrywy zaworów a nie tak jak na rysunku ;-)

BartBartez

  • Gość
Cieknący układ chłodzenia - Scoupe
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad 2008, 23:17:58 »
Cytat: "Pyros"
A tak przy okazji skąd wiesz ze to akurat tylnia a nie przednia mi poszła,bo dla mnie rurka jak rurka


Bo pod kolektorem ssącym??

Pyros

  • Gość
Cieknący układ chłodzenia - Scoupe
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Listopad 2008, 00:13:55 »
Dokładnie,pod kolektorem ssącym.

BartBartez

  • Gość
Cieknący układ chłodzenia - Scoupe
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Listopad 2008, 22:19:09 »
Niestety nie mam tej części. Chyba przypadkowo poszła na złom :oops:

Pyros

  • Gość
Cieknący układ chłodzenia - Scoupe
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Listopad 2008, 18:05:39 »
Słuchajcię o to jak wygląda mój problem. To jest winowajca całego wycieku płynu chłodniczego. Jeśli miałby ktoś taki na zbyciu(oczywiście nie przerdzewiały) to proszę o info.