Autor Wątek: [Coupe GK] Kratka nawiewu  (Przeczytany 6026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tidol

  • Gość
[Coupe GK] Kratka nawiewu
« dnia: 10 Styczeń 2016, 13:26:34 »
Witam serdecznie. Jestem tu nowy i niekoniecznie wiem jak tu sie poruszać. Mam problem z hyundaiem coupe tiburon z 2006 r. Chodzi o demontaż kratki nawiewu lewego obok kierownicy. Czy ktos sie orientuje w problemie prosze o pomoc jak to cholerstwo wyciagnac. Przepraszam jesli post w nieodpowiednim miejscu. Pozdro.

ed. dodanie tagu tematu. tekla

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Coupe GK] Kratka nawiewu
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2016, 19:00:40 »
Tak wygląda kratka od środka jest montowana czterema wkrętami.



Spróbuj zdemontować elementy zaznaczone czerwonymi strzałkami.





Dodaj tag tematu [Coupe GK] wg poniższej instrukcji.

Trzeba kliknąć po prawej stronie postu na „EDYTUJ” i następnie:


Tidol

  • Gość
[Coupe GK] Kratka nawiewu
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2016, 16:20:12 »
Witam. Bardzo dziekuje za odpowiedz :) nie pozostaje nic innego jak tylko zabrac sie do pracy :) jeszcze raz wielkie dzieki i pozdrawiam.

[ Dodano: 2016-01-11, 18:16 ]
No niestety, zdemontowałem wszystkie elementy ale dostęp jest fatalny (swoja droga ma mistrza ten co tak to zaprojektowal) wyjac to jeszcze by szło na sile łamiac zaczepy ale montaz nowej to juz raczej jest niemozliwy niestety. Mam cala kratke polamana i chcialem ja wymienic na nowa, myslalem ze to chwila roboty. W serwisie zawołali 800 zł :) chyba bede jezdzil z polamana :/ jakby ktos mial pomysl bede wdzieczny pozdro.

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Coupe GK] Kratka nawiewu
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2016, 20:19:43 »
Wymiana kratki nawiewu nigdy chwilą nie jest i zazwyczaj wymaga rozmontowania całego kokpitu... Nie dziwię się, że ktoś chce za to sporo pieniędzy, ale nie dałabym tyle.

Np wymiana kratki w Elantrze wyglądała tak: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=73667#73667

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Coupe GK] Kratka nawiewu
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2016, 23:12:16 »
No tak Tekla, ale u Ciebie kratka jest zamontowana do nakładki "drewnianej" wchodzącej zatrzaskami w deskę. U kolegi jeśli nie ma takiej nakładki to trzeba całą deskę zdemontować i dopiero od wewnątrz deski odkręcić wkręty mocujące. Nie jest to straszny wyczyn - jednak trzeba to zrobić porządnie i możliwe, że trzeba będzie wiele elementów zdemontować wcześniej.
Te 800zł to za robotę ale w jakim stanie dostaniesz plastiki z powrotem ? Porysowane, powyginane ? Zapewne - jeśli już masz zamiar to robić to tylko SAMEMU. Sam będziesz się starał zrobić to najdelikatniej jak się da - w warsztacie nie będą się cackać - wierz mi.