Autor Wątek: [Santa Fe SM] Przeguby  (Przeczytany 7484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

?OWCZY

  • Gość
[Santa Fe SM] Przeguby
« dnia: 30 Maj 2012, 14:42:51 »
Koledzy powoli w moim santku zaczyna najprawdopodbniej stukać przgub. Objawia się to tym, że nie raz przy ruszaniu słysze delikatne puknięcie i tak samo przy cofaniu w szczególności jak skręcam. Co dziwne nie ma tego za każdym razem.
Pytanie moje jest takie: ile kosztuje przgub i ile jego wymiana??

---------
Brt: Edit tytułu

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Przeguby
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2012, 15:01:14 »
Ale słyszysz czy bardziej czujesz na kierownicy?

?OWCZY

  • Gość
[Santa Fe SM] Przeguby
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2012, 15:13:52 »
Czuje na kierownicy.

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Przeguby
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2012, 15:21:03 »
No to podpinam się do tematu bo też tak mam:) czasami występuje a czasami nie...
Najczęściej czuć na rondzie i ruszaniu:) Delikatne puknięcie w kierownicy, coś jakbym na kamyczek najechał.
Patrzyłem na części ale są różnych producentów i ceny też różne... może ktoś to już robił i powie ile coś takiego kosztuje i jakie części są dobre...

?OWCZY

  • Gość
[Santa Fe SM] Przeguby
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj 2012, 15:29:15 »
Dokładnie mam takie same objawy jak u Kolegi jaclwapl.

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] Przeguby
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Maj 2012, 17:02:51 »
Ja mam podobnie z tym że u mnie dodatkowo czuję na kierownicy jak dodaję i puszczam gaz. Czasami jednak jest ok i nie mogę zdiagnozować co to jest. Jeśli ktoś rozwiąże problem to proszę o opis usterki

?OWCZY

  • Gość
[Santa Fe SM] Przeguby
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lipiec 2012, 09:08:47 »
Widze Koledzy, że u Was przeguby chyba są w porządku. Bo u mnie coraz częściej czuć te pukania na kierownicy, w szczególności jak skręcam w lewo.
Może jednak ktoś z Was wie dokładnie co to jest i ewentualnie zna koszty naprawy.

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] Przeguby
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Lipiec 2012, 21:51:25 »
Ciekawi mnie kto rozwiąże ten problem i da podpowiedź. U mnie jest to też przy jeździe na wprost co może poddawać w wątpliwość że to przeguby. Myślałem wcześniej o poduszkach silnika i ich dokręceniu, ale co możliwe sprawdziłem i też nic nie znalazłem. Mocowanie tłumika też ok. Zawieszenie ok. Może i problem z przegubami skoro występuje to częściej w tym modelu. Stukanie mnie irytuje, ale wymiana przegubów bez pewności, że to one to zbyt drogi koszt. Można by je zamienić miejscami i by się okazało czy to one, ale to też koszty. Na razie jeżdżę i  próbuję znaleść rozwiązanie.

?OWCZY

  • Gość
[Santa Fe SM] Przeguby
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lipiec 2012, 11:04:04 »
Kolego zkit, byłem wczoraj u mechanika. Sparwdził przeguby i stwierdził, że są w jak najlepszym porządku. Z tego co powiedział najparwdopodobniej jest to delilatny luz na maglownicy. Kiedy spytałem co mam z tym zrobić i czy już regenerować, on powiedział, żebym się w cale nie przejmował tylko dalej jeździł. Według niego jest to minimalny luz, który w niczym nie przeszkadza.

wojtek

  • Gość
[Santa Fe SM] Przeguby
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Lipiec 2012, 10:26:14 »
Też miałem delikatny luz na maglownicy. Moje objawy to delikatne-głuche stuki przenoszone na kierownice (wszystko ledwie odczuwalne ale ja jestem uczulony na takie historie) przy dołkach na drodze czy też płytach jakie mam przy dojeździe do garażu. Regeneracja załatwiła problem. Koszt 550 zł + nie pamiętam dokładnie ale chyba 50 mechanik.

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] Przeguby
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lipiec 2012, 20:59:44 »
Brałe to pod uwagę, mechanik mój dorobił klucz i kasował luz na przekładni. Dokręcił na tyle, że zaczęła ciężej chodzić kierownica, ale stuki nie zniknęły i powróciliśmy do fabrycznych ustawień. Jedna takie kasowanie luzu to nie to samo co regeneracja, ale powinna być różnica. Może problem tkwi w drążku kierowniczym od strony maglownicy. Muszę to sprawdzić czy tam nie ma luzu.
U mnie nie ma stuków przy przejeżdżaniu przez nierówności, tylko gdy dodaję i puszczam gaz.

zuberek778

  • Gość
uderzenie w kierownice
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Czerwiec 2014, 13:18:04 »
witam, mam coś podobnego.
u mnie wysteuja stuki, ktore sa wyczuwalne w kierownicy,
dzieje sie to tylko przy ostym ruszeniu lub przy jakiejs dziurze.
moze ktos wie co to takiego?