Autor Wątek: [Santa Fe SM] Wymiana haka  (Przeczytany 2179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana haka
« dnia: 09 Czerwiec 2014, 22:04:39 »
Witam

Posiadam obecnie hak na belce, o taki:
https://lh6.googleusercontent.com/-tT7iaM3FCaE/UI1VlJ-Q_eI/AAAAAAAABTM/WAXBUGQ8YhQ/s912/20121022_141711.jpg
Chciałbym go zmienić na zamocowany centralnie. Czy ktoś to przerabiał w modeku 2WD czy centralnie mocowany hak tylko w AWD da się założyć przykręcając do ramy.
Czy wgrę wchodzi hak zdejmowany lub chowany?

Pozdrawiam

Offline javelin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
[Santa Fe SM] Wymiana haka
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwiec 2014, 09:04:14 »
Być może się mylę ale każdy chyba hak jest zamocowany do takiej belki. Mój przynajmniej na pewno, w Xantii i w Espace też taką belkę miałem , ale za każdym razem belka schowana była pod zderzakiem. Tak że spod zderzaka wystawał tylko hak i gniazdo.

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana haka
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwiec 2014, 09:14:22 »
To moj pierwszy wóz z hakiem więc się nie znam.
Wychodzi więc ze to kwestia schowania belki pod zderzak i docięcia samego zderzaka aby sam hak wystawał.

santa claus

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana haka
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwiec 2014, 11:26:40 »
Ja mam taki chowany pod zderzak - wystaje tylko hak. Trzeba było podcinać lekko zderzak aby hak nie zawadzał. Mój jest przykręcany na śruby i teoretycznie zdejmowany- praktycznie cały czas z nim jeżdżę.

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
[Santa Fe SM] Wymiana haka
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Czerwiec 2014, 17:13:27 »
Ja mam u siebie hak mocowany do ramy, firmy STEINHOF czy jakoś tak. Sam mocowałem, parę śrub, lekkie podcięcie zderzaka ( z zewnątrz nic nie widać że podcinane) i tyle. Śruby mocujące weszły w otwory po odkręconym uchwycie holowniczym. Całość wygląda o wiele estetyczniej niż  na zaprezentowanym zdjęciu. :-D