Autor Wątek: Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy  (Przeczytany 10974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zbyszek

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« dnia: 06 Listopad 2008, 20:39:16 »
Cześć!

Jestem szczęśliwym posiadaczem i30cw. Wszystko świetnie działa poza tzw "automatyczną blokadą drzwi podczas jazdy". Nawet po przejechaniu 100 km (z max. szybkoscią 120km/h) nie wlaczyla sie ta "automatyka". Czy to jest usterka mojego samochodu (ktorą moge naprawic w ramach gwarancji) czy istnieje jakaś (nie opisana w instrukcji) metoda prostego właczenia tej ważnej funkcji?

Pozdrawiam

Zbyszek

speedmaster

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2008, 20:48:06 »
to nie usterka :) trzeba się w serwisie upomnieć o włączenie tego :roll: miałem ten sam problem ale jak byłem na przeglądzie to kazałem włączyć i teraz po przekroczeniu 20 km/h drzwi się zamykają :>

jordi84

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopad 2009, 18:45:42 »
A w którym momencie się otworzą drzwi?? Czy w momencie zgaśnięcia silnika np. podczas ruszania na skrzyżowania czy jak wyjmę kluczyk??

bob35

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopad 2009, 20:18:03 »
Cytat: "jordi84"
A w którym momencie się otworzą drzwi?? Czy w momencie zgaśnięcia silnika np. podczas ruszania na skrzyżowania czy jak wyjmę kluczyk??

masz przycisk do otwerania w drzwiach kierowcy

jerzy62

  • Gość
Re: Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopad 2009, 20:26:01 »
Cytat: "Zbyszek"
Cześć!

Jestem szczęśliwym posiadaczem i30cw. Wszystko świetnie działa poza tzw "automatyczną blokadą drzwi podczas jazdy". Nawet po przejechaniu 100 km (z max. szybkoscią 120km/h) nie wlaczyla sie ta "automatyka". Czy to jest usterka mojego samochodu (ktorą moge naprawic w ramach gwarancji) czy istnieje jakaś (nie opisana w instrukcji) metoda prostego właczenia tej ważnej funkcji?

Pozdrawiam

Zbyszek


Mam to samo w nowym cw, rozumiem z poprz. posta, że włączyć należy tę funkcję programowo ??
a przycisk na lewych drzwiach chyba ma każdy , ale jak coś ma działać to powinno !!

speedmaster

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Listopad 2009, 23:07:43 »
Cytat: "jordi84"
A w którym momencie się otworzą drzwi?? Czy w momencie zgaśnięcia silnika np. podczas ruszania na skrzyżowania czy jak wyjmę kluczyk??


po wyjęciu kluczyka :roll: oczywiście tak jak wyżej pisali koledzy jest możliwość otwarcia przyciskiem ale jeśli auto jest w ruchu to od razu się zamyka s powrotem :>

Carexpert

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Listopad 2009, 23:03:29 »
Teoretycznie taka funkcje powinienes miec uruchomiona badz nie przy odbieraniu auta z salonu. Te funkcje programowane sa na przegladzie zerowym czyli przez sprzedawce po wywiadzie z nabywca jakie funkcje chce miec zaprogramowane czy wlasnie chcesz miec swiatla automatyczne czy nie czy chcesz ryglowanie drzwi czy nie i przed wydaniem ci auta powinien byc juz zaprogramowany pod twoje dyspozycje. Niestety zazwyczaj nie jest a serwis kase za przeglad zerowy bierze!

waldek_l44

  • Gość
Re: Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Grudzień 2009, 05:48:31 »
Cytat: "Zbyszek"
Cześć!

Jestem szczęśliwym posiadaczem i30cw. Wszystko świetnie działa poza tzw "automatyczną blokadą drzwi podczas jazdy". Nawet po przejechaniu 100 km (z max. szybkoscią 120km/h) nie wlaczyla sie ta "automatyka". Czy to jest usterka mojego samochodu (ktorą moge naprawic w ramach gwarancji) czy istnieje jakaś (nie opisana w instrukcji) metoda prostego właczenia tej ważnej funkcji?

Pozdrawiam

Zbyszek

U mnie włączyli jak podjechałem za kilka dni do serwisu, ponieważ wyczytałem w instrukcji o tej funkcji. Wcześniej nie miałem włączonej funkcji. Poprosiłem, żeby blokada drzwi uruchamiała się przy 20km/h. Ponadto jak wyjmujesz kluczyk, to zamki w drzwiach odblokowują się. Usługa ta jest darmowa. Pozdrawiam

Carexpert

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudzień 2009, 07:19:08 »
Funkcje ta powinien uruchomic ci serwis przed wydaniem ci samochodu. Przy zakupie powinien byc przeprowadzony wywiad z toba czy chcesz taka funkcje miec uruchomiona i przy jakiej predkosci. Zamki moga sie ryglowac po przekroczeniu 20 i 40 km/h w zaleznosci jak sobie zarzyczysz i jak ustawi serwis. Uruchomienie tej funkcji jest darmowe i powinno byc uruchomine od samego poczatku. Niestety serwisy zazwyczaj zapominaja o tym. Musisz podjechac do sprzedawcy i poprosic o jej wlaczenie. Mozna tego dokonac jedynie komputerem serwisowym.

speedmaster

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Grudzień 2009, 09:11:43 »
przeciez kolega napisał, że mu włączyli :roll:

waldek_l44

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Grudzień 2009, 10:26:35 »
Cytat: "speedmaster"
przeciez kolega napisał, że mu włączyli :roll:

o, faktycznie, sorki za babola, nie doczytałem. :)

dyzio48

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Grudzień 2009, 18:48:50 »
ludki...ktos dobrze napisał ,że taka funkcje włacza się w serwisie..ale świateł sie nie programuje w i30..nie ma takiej opcji

Carexpert

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Grudzień 2009, 22:35:34 »
Swiatla jak je serwis nazywa dziennymi czyli automatycznie wlaczajace sie tez programuja w serwisie. I wtedy wlaczaja sie po wlaczeniu zaplonu lub jak sa wylaczone to trzeba samemu wlaczac.

dyzio48

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Grudzień 2009, 16:01:54 »
nie masz racji..w dwóch kwestiach..po pierwsze serwis nazywa światła dziennymi bo tak nazywa to producent...a różnica polega tylko na tym że nie ma podświetlenia deski rozdzielczej..a poza tym żadnej różnicy nie ma.W każdej I30-tce światła niby dzienne załączają sie po uruchomieniu samochodu i to jest fajna sprawa..a po drugie to mam HiSCANA swojego własnego prywatnego i tam nie ma żadnego programowania świateł..no chyba że się mylę i można to zaprogramować tylko GDS-em.

Carexpert

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Grudzień 2009, 17:45:48 »
Swiatla dzienne to nie sa choc je tak nazywaja. Swiatla dzienne maja inne homologacje i inaczej sa montowane. Maja tez inna moc swiecenia. Swiatla dzienne maja moc 21W a nie jak H7 55 dodatkowo swiatla dzienne maja na kloszu symbol takowych czyli RL i norme europejska E20 a na Hyundaiowych lampach sa tylko oznaczenia reflektorow. Dodatkowo od 20 czerwca 2009 w swiatlach dziennych nie wlaczaja sie juz swiatla pozycyjne przednie jak i tylne jak w calej uni i w zwiazku z tym rowniez nie wlacza sie oswietlenie deski rozdzielczej. Jak bys robil w samochodach a nie tylko sie nimi bawil wiedzialbys ze komputery inne niz firmowe maja ograniczone funkcje a o programowaniu mozna juz zapomniec. Komputerkiem z Allegro za 150 zl nie przeprogramujesz komputerow samochodowych. Do tego sa firmowe komputery. Nadal potwierdzam swiatla dzienne jak i zamykanie sie auta sie programuje! Sam przeprowadzalem takie programowania w autoryzowanych serwisach na autoryzowanych komputerach i tylko takie maja pelny dostep do wszystkich funkcji i wszystkich komputerow. Uniwersalne komputery sa jak kleje uniwersalne kleja wszystko tak sobie. Zaden zawodowiec nie kladzie tapet na super glue!