Autor Wątek: Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy  (Przeczytany 10975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dyzio48

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Grudzień 2009, 19:19:18 »
stary..masz całkowita rację jeśli chodzi o temat świateł dziennych..napisałem przecież ze to producent tak je nazywa...i nie ma zadnej róznicy pomiędzy światłami mijania a dziennymi w i30 oprócz tego ze nie podswietla sie deska..a jaki z tego wniosek..to nie są światla do jazdy dziennej...i dlatego zgadzam sie z Toba..a jak ty byś robił w samochodach to byś wiedział ze HISCAN to oryginalny sprzet-tester Hyundai'a i ...niestety w nim nie ma funkcji programownia światel..Nowy tester GDS w postaci laptopa i modułu VCI który być moze ma taka funkcę... ale sprawdzę to i dam znać..niemniej jednak oryginalny tester Hiscan PRO nie posiada funkcji programowania swiateł...bo takiej opcji nie ma i 30!!! a jak masz problem ze swoim Hyundai'em to zapraszam podłaczę Ci za free...hyundai'a robie w całości oprócz i30 2009 bo to tylko GDS bierze..ale ja tez sobie dam rade!!!! słuze pomoca...i literatura..

Carexpert

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Grudzień 2009, 21:39:51 »
To w takim razie co wlacza te swiatla?

sopel

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Grudzień 2009, 21:30:27 »
a nie jest domontowany specjalny modul uruchamiajacy swiatla ? takie cos montuja w roznych samochodach, wiec moze i w i30 takie pomontowali.

jerzy62

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Grudzień 2009, 22:25:46 »
Cytat: "dyzio48"
temat świateł dziennych..napisałem przecież ze to producent tak je nazywa...i

bo rzeczywiście mogą być używane tylko w dzień, gdyż w nocy nie widać kontrolek,
ale u mnie zapalają się po różnych czasach od zapalenia silnika - jak zauważyłem zależnie chyba od stopnia nagrzania silnika, bo po zapaleniu zimnego trzeba odczekać kilkanaście sek, a przy gorącym prawie od razu po zapaleniu .To tyle w tym temacie !

dyzio48

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Grudzień 2009, 19:04:05 »
sprawdziłem dzisiaj...poczytałem schematy i myślę że można przetłumaczyc to tak.. "moduł sterujący światłami do jazdy dziennej stanowi integralną część modułu BCM".bo to właśnie moduł BCM według schematów włącza światła dzienne nazywane przez hyundai'a DLR.A jesli c hodzi o zapalanie po kilkunastu sekundach to mysle ze odpowiedz znajdziecie tutaj...

Warunki działania
 Moduł DRL włączony
– Podawany jest sygnał alternatora (ALT L) i sygnał włącznika zapłonu
 
Działanie modułu DRL
– Włączony jest alternator (ALT L).
– Włączony jest przekaźnik reflektorów i przekaźnik świateł tylnych.

Gdyby coś to słuze pomoca lub zapraszam na priv

Carexpert

  • Gość
Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Grudzień 2009, 21:50:32 »
Czyli BCM czyli komputer zalacza...