Autor Wątek: [ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy  (Przeczytany 59281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« dnia: 26 Maj 2012, 01:41:48 »
Użytkownicy ix35,
przez zupełny przypadek zauważyłem w moim aucie dziwną rzecz.
Mianowicie z lewej strony siedziska kierowcy, mniej więcej na wysokości styku z oparciem mam "dziurę" - kruszy się gąbka. Być może wsiadanie i wysiadanie powoduje jakieś jej odkształcanie i przycinanie (o plastik w konstrukcji fotela?), którego efektem jest kruszenie się gąbki prowadzące do powstania owej dziury. Wyczułem to przypadkiem siedząc w samochodzie "na światłach" i kładąc rękę w tym miejscu podczas poprawiania pozycji siedzącej.

Moja prośba/pytanie - sprawdźcie, czy też tak macie?

Niby to nic wielkiego, ale w nowym kilkumiesięcznym samochodzie jednak daje do myślenia :-(
W poprzednim aucie gąbka na boczku oparcia zaczęła się kruszyć po przetarciu materiału...po 9 latach! :shock:

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2012, 10:59:25 »
Fotel materiał czy "skóra". Zauważyłem, że plastik, który jest z boku od wewnętrznej strony jest jakby ząbkowany i te ząbki są dosyć ostre. Nie wiem czemu tak to wymyślili. Ja zmodyfikowałem swój fotel po dwóch dniach od zakupu - między część miękką a ten plastik wkleiłem podkładkę filcową -  taką z OBI co się pd stołki podkleja, miałem taką do wycinania samemu z klejem, wyciąłem pasek i przykleiłem do plastiku bo przy wsiadaniu słyszałem 'Skrzypienie" no i po dwóch dniach odseparowałem od siebie elementy.
Widocznie przy wsiadaniu mocno tam pracuje od ciebie (twojej wagi) i zwyczajnie się obciera, a że w tym miejscu pracuje jak na ostrzy żyletki to ci normalnie fotel przecięło.
Dla mnie to część fotela to bubel, który można łatwo wyeliminować.

canion

  • Gość
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2012, 19:34:54 »
Gringo, problem kruszącej gąbki siedziska jest znany i naprawiany w ramach gwarancji. Niestety siedzisko a w zasadzie gąbką je wypełniająca "znika w oczach" a okruchy można zaobserwować pod fotelem kierowcy przy okazji odkurzania wnętrza auta.  . Serwisy  Wymieniają całą gąbkę siedziska w momencie gdy rzeczywiście ubytek wypełnienia staje się  zauważalny .

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2012, 23:51:37 »
Canion, dzięki ulżyło mi, bo myślałem, że jestem jakimś odosobnionym przypadkiem.
Zatem gąbka do wymiany.

Skoro to taka powszechna przypadłość, to może w końcu poprawią jakość tej gąbki.
Takie bzdety, a jednak psują humor...

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwiec 2012, 14:42:41 »
Ja mam auto 3 tyg. i dzisiaj również zauważyłem okruchy gąbki. Sama gąbka jest chyba okey, tylko pod siedziskiem wymacałem wystający jakby bolec grubości małego palca na dł. ok 1 cm od wew. strony. I przy wsiadaniu i wysiadaniu bok siedziska zahacza o ten element.
Dzisiaj wieczorem będę odkurzał auto, to wezmę latarkę i się przypatrzę co to jest.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwiec 2012, 11:27:30 »
sprawdzałem u siebie fotel, ale nie bardzo mam się do czego doczepić. Wydaje mi się że wszystko u mnie jest w porządku.....

rybkin

  • Gość
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwiec 2012, 00:31:09 »
U mnie tez na razie nic się nie kruszy,może już mam poprawiona gąbkę na fabryce?



p.s.A jednak  kurz od tego siedziska zaczyna opadać na dywanik pod fotelem,zobaczę za miesiąc co i jak.

królik

  • Gość
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Październik 2012, 18:57:46 »
Witam
Mam wersję z siedzeniem częściowo "skórzanym" i po 30tys km popękala mi tzw skóra ekologiczna na siedzeniu kierowcy od strony zewnętrznej.
Wymieniono mi pokrycie siedziska  w ramach gwarancji. ale niesmak pozostał(30tys km)

Robert

  • Gość
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Październik 2012, 14:19:36 »
Ja tez zauwazyłem drobne okruchy gabki.Ciekawe czy ktos to zgłaszał? Dlaczego dopiero wymiana jak jest widoczny ubytek? Przeciez to jest jakaś wada. Gadac Panowie jak u Was z tym problemem?

dardum

  • Gość
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Październik 2012, 20:39:24 »
witam . Mojego ixa również to spotkało i nie tylko. Zgłosiłem problem w serwisie fiat/hyundai Viamot Kraków.Czas oczekiwania na części ok 2 tygodnie. Wymiana gąbki razem z odpowiednim zagięciem feralnej blaszki oraz naklejeniem na nią jakiejś grubej taśmy to ok 3 godziny. W tym samym czasie inny mechanik wymienił też kierownicę z której zaczęła schodzić skóra. Wszystko bez problemów czy jakiejś próby ściemy( np. że to moja wina). Na razie ok   pozdr.  Darek

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Październik 2012, 20:44:17 »
U mnie raz już wymieniona.  
Teraz czekam na kolejną wymianę.
Jak byłem na przeglądzie sprawdziłem w egzemplarzu wystawionym w salonie - było jeszcze gorzej niż u mnie. To samo w testówce do jazd.
Przy najbliższej wymianie spróbuję jakoś zniwelować tę "wadę konstrukcyjną".

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Październik 2012, 07:45:09 »
U mnie 45 ooo najechanych - kierownica bez zastrzeżeń, pod siedzeniem kierowcy minimalne okruchy gąbki, ale siedzenie nie pęka i wszystko wydaje się być ok :mrgreen:

Jaco

  • Gość
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Kwiecień 2013, 12:01:10 »
a czy ktoś miał problem ze skrzypiącymi elementami oparcia siedzenia kierowcy. na skrzypienie ma wpływ regulacja podparcia lędźwiowego. może ktos ma to samo bo wkurza strasznie :-(
Załatwiony temat :-)

jarekk

  • Gość
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Maj 2013, 15:12:19 »
u mnie też gąbka sie kruszy, po zgłoszeniu w serwisie czekam na tel jak przyjdą części (gąbką  :-)  )

Robert

  • Gość
[ix35 EL] Siedzisko fotela kierowcy
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Maj 2013, 18:49:05 »
Gabka wymieniona w marcu.Dzisiaj zauwazyłem ze znowu ta nowa sie kruszy.Maja robic jeszcze raz.Ciekawe ile razy bedą wymieniać.Bok siedzenia ostry i skrzypi.Nakleiłem filc aby sie nie przecieło. Spalanie w miesci - nie mozna zejsc ponizej 11 litrów krótkie odcinki , korki itd. Zestaw głosnomówiacy - niewyrazny - wole słuchawke na ucho.Tyle .Reszta w miare OK.