Autor Wątek: [ix35 EL] Rdza na przednich słupkach  (Przeczytany 23740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

k3nio

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« dnia: 24 Maj 2012, 18:22:07 »
Jakiś czas temu zauważyłem ogniska rdzy na przednich słupkach, ale dopiero teraz się zmotywowałem, żeby Wam o tym powiedzieć. Autko dokładnie umyte to kilka zdjęć przy okazji zrobiłem. Chciałbym dodać, że mam je od października 2011r. czyli trochę za szybko jak na rdzę, ale do serwisu podjadę przy okazji pierwszego przeglądu... trochę demotywujące, że już na pierwszym przeglądzie będą usuwać rdzę:(

Te ogniska rdzy (pęcherze lakieru) są na tej samej wysokości, czyli jakaś wada fabryczna.
Spotkał się ktoś z czymś takim !?

A oto dowody..

Zdjecie 1
Zdjecie 2

edycja tytułu - tekla

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Maj 2012, 21:56:56 »
Dziadostwo jak w Polonezie.
To czeski czy słowacki egzemplarz?

S.

chochla

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Maj 2012, 22:08:07 »
Odbieram swojego IX'a w poniedziałek... Mam nadziję,że nie będzie takiej lipy...

Czy te wybrzuszenia masz tylko na słupkach?

k3nio

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Maj 2012, 22:17:45 »
Odebrałem go po pierwszych dostawach z czech. Przez tą przeprowadzkę, czas oczekiwania był masakrycznie długi...
A te wybrzuszenia znalazłem tylko na słupkach ze zdjęć. Tak jak pisałem, są na tej samej wysokości czyli w procesie produkcji musieli dać ciała :/

krzpop

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Maj 2012, 22:41:40 »
Masakra, ale kicha.

Też mam takiego tylko w benzynie, różni się tylko tablicą rejestracyjną i troszeczkę inne stopnie boczne.

Odbierałem w sierpniu 2011 z pierwszej produkcji czeskiej i jestem w szoku. W sobotę będzie prysznic i wszystko dokładnie posprawdzam w swoim.

Tak nawiasem mówiąc te czechy to jakaś lipa. Poprzednio miałem i30 też z produkcji czeskiej i po dwóch latach prawy tylny próg był do malowania. Purchawy wyszły takie same i to w miejscu gdzie woda z zewnątrz nie miała dostępu. W 99,9% jeździłem sam a tylne drzwi były otwierane tylko podczas konserwacji wnętrza. Albo mają dziadowską blachę, albo dziadowskie cynkowanie.

k3nio

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Maj 2012, 22:57:41 »
Najbardziej zastanawia mnie czemu akurat w tym miejscu... Na środku słupka przedniego raczej nie zbiera się woda, a podczas jazdy wiatr szybko wysusza takie miejsca.

Do tego dochodzi strach przed samą naprawą :/ Mam nadzieję, że zrobią to ładnie i nie będę musiał do nich wracać, żeby poprawili swoją robotę... Wolę ja IX stoi u mnie w garażu :)

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maj 2012, 15:10:41 »
Zobacz przy dobrym słońcu słupki tak:
- patrząc od maski w kierunku dachu jak byś strzelał z karabinu czyli oko przyłożone do krawędzi ale obserwuj powierzchnię od strony szyby do krawędzi słupka i zobacz czy w tych miejscach jest minimalny uskok czy też linia słupka jest idealnie prosta.
Dlaczego tak?
Mam wrażenie (patrząc u mnie- egzemplarz jeden z ostatnich ze starej fabryki), że jest tam jakieś wgłębienie -ledwo widoczne. Nie wiem z czego mogłoby to wynikać bo ten element powinien być raczej jedno materiałowy tj.bez łączenia.

No i druga sprawa-reklamacja. Przy naprawie element będzie malowany od początku (przy masce) do tylnego spojlera (czyli nad drzwiami). W tym miejscu jest bardzo mało lakieru.

[ Dodano: 2012-05-25, 15:27 ]
"Struktura karoserii została opracowana z uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa: w wewnętrznych testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez Hyundaia model ix35 uzyskał pięć gwiazdek Euro NCAP zarówno przy zderzeniu czołowym, jak i bocznym.

Szczególnie wiele uwagi poświęcono zwiększeniu sztywności przednich podłużnic, które dodatkowo wydłużono i wyprostowano. Środkowe słupki służą teraz jako kotwice nowej struktury pierścieniowej, która poprawia sztywność bocznych części nadwozia przy jednoczesnym zapewnieniu większej ilości miejsca na podłokietniki drzwiowe i siedzenia.

Cała karoseria jest sztywniejsza i lżejsza dzięki zastosowaniu stali o dużej wytrzymałości na rozciąganie, która stanowi 68,9 procent konstrukcji karoserii (w porównaniu z 57,3 procent w przypadku poprzedniego modelu).

Kluczowe złącza nadwozia spawane są z wykorzystaniem elementów o różnych grubościach, tzw. Tailor Welded Blanks (TWB). Zespoły TWB zawierają różne gatunki stali o odmiennej grubości, które połączono ze sobą w procesie zaawansowanego laserowego spawania i tłoczenia, co pozwoliło osiągnąć optymalny stosunek sztywności do wagi.

Technologia TWB pozwala więc ograniczyć masę całkowitą konstrukcji i zwiększyć wydajność pochłaniania energii zderzenia."

żródło: http://www.samar.pl/__/3/3.a/56171?locale=pl_PL

[ Dodano: 2012-05-25, 16:07 ]
Tu jest struktura IX45 ale podejrzewam że 35 ma podobną:
http://www.hyundainews.com/media/images/Low/35699_1_1.aspx

[ Dodano: 2012-05-25, 16:13 ]
Tu są zdjęcia, które szukałem ale nie mam większych:
http://boronextrication.com/files/2012/02/2012_Hyundai_Tucson_Airbag_Body_Structure-Seat.jpg
http://boronextrication.com/files/2012/02/2012-Hyundai-Tucson_body_structure_Airbag.jpg

Źródło: zdjęcia ze strony dla strażaków, gdzie należy ciąć samochód aby uwolnić ludzi:
http://boronextrication.com/tag/hyundai/

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Maj 2012, 01:13:23 »
Wyrazy współczucia - MASAKRA :shock:
Szczerze mówiąc to mi to trochę wygląda na jakieś "przygody transportowe" i ich nieudolne naprawianie  :-/

Właśnie umyłem auto - więc z ciekawości poprzyglądam się w blasku słońca moim przednim słupkom...

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Maj 2012, 11:01:42 »
Mamy forumowiczów w każdym zakresie rocznikowym produkcji i nie uznałbym tego jako wadę ogólną. Coś tam musieli "grzebać" albo poprawiać.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Maj 2012, 12:56:49 »
A u mnie nic na słupkach nie widać, a auto mam z 2010r :shock:  :shock:

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Czerwiec 2012, 01:03:59 »
Obejrzałem słupki przednie w moim aucie - też nic nie ma, żadnych ognisk rdzy.

Skoro to na tej samej wysokości masz na obu słupkach, to tak jakby coś poziomego uderzyło (spadło?) np.poprzeczka jakaś. Być może szyba też ucierpiała i była wymieniona, a słupki pomalowane. W transportach aut różne rzeczy się zdarzają...i trzeba to "jakoś naprawić"... Nie raz było o tym i w TURBO-KAMERZE i w tygodnikach motoryzacyjnych :-/

popek38

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Sierpień 2012, 13:18:38 »
Nie czekałbym do przeglądu, jedź jak najszybciej niech Ci to wyczyszczą i dobrze zabezpieczą.
Notabene sprawdźcie swoje słupki z tyłu. IX35 ma wadę konstrukcyjną i plastykowy element montowany na klapie tuż nad miejscem na tablicę rejestracyjną obciera lekko podczas jazdy o słupki od wewnętrznej strony ścierając lakier. Byłem jakiś miesiąc temu na poprawkach lakierniczych. Gorzej jest z zabezpieczeniem tego na przyszłość, w tej chwili mam dwie naklejki gumowe.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sierpień 2012, 14:01:29 »
Trochę jaśniejszy opis by się przydał, bo szukam u siebie otarć i nic nie mogę znaleźć

rybkin

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Sierpień 2012, 15:07:09 »
A najlepiej ,fotkę elementu :mrgreen:

popek38

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Sierpień 2012, 22:15:37 »
Jutro zrobię fotkę

[ Dodano: 2012-08-31, 14:13 ]
i obiecane zdjęcie, w miejscu w którym widać czarną kropkę (naklejka gumowana) było przetarcie.