Autor Wątek: [ix35 EL] Rdza na przednich słupkach  (Przeczytany 23721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mariuszgd

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Grudzień 2012, 17:49:50 »
Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum.
Kilka słów o moim aucie
Zakupiony w listopadzie 2010 roku przebieg obecny 34000
zaliczyłem w tym czasie kilka akcji serwisowych między innymi
stukające zawieszenie przód
wymiana liczników
wymiana chłodnicy klimatyzacji
2x wymiana łączników stabilizatora
no i najlepsze na ostatnim przeglądzie Panowie z serwisu zauważyli 2 ogniska korozji na masce z przodu
Jednym słowem mówiąc masakra aby auto za 120000 zł tak się sypało

Pozdrawiam zadowolonych użytkowników  ix-a

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Grudzień 2012, 07:21:44 »
Wszystkie opisane problemy już znamy. Nie możesz pisać że akcje serwisowe to sypanie się samochodu. Ja mam też auto z tego rocznika i nic się nie dzieje (poza akcjami serwisowymi). Nakręciłem już prawie 50 000 i wszystko jest ok (odpukać.... :mrgreen: )

mariuszgd

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Grudzień 2012, 11:29:30 »
Jeżeli twoim zdaniem jest wszystko w porządku bo to tylko akcje serwisowe to jesteś wielkim optymistą. Jest to moje 9 auto salonowe i nigdy nie miałem takich przygód. Jak może 2 letnie auto podobno "podwójnie ocynkowane" rdzewieć przy przebiegu 35000 km dla mnie to wielka porażka. Nie długo  będzie kawał o użytkownikach ix-a jak o użytkownikach Alfa Romeo dlaczego nie mówią sobie dzień dobry popołudniu? Bo rano widzieli się na aukcji serwisowej.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Grudzień 2012, 12:16:12 »
Skoro swój wybór zakupu widzisz jako wielką porażkę - to tylko współczuję. Ciekawe co skłoniło Cię wcześniej do nabycia tego auta....... :-/

mariuszgd

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Grudzień 2012, 17:55:35 »
Nie uważam swojego wyboru za porażkę tylko jakość samochodu jest do d..y.
Kupując samochód za 120000 zł oczekujesz od niego że chociaż 3 lata pojeździ bez zarzutu a tu po 2 latach rdza, ale skoro uważasz to kiepski auto za fenomen motoryzacji to współczuje.

B.Wojcieszak

  • Gość
[ix35 EL] Rdza na przednich słupkach
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Grudzień 2012, 18:32:22 »
Zdecydowanie cena w stosunku do jakości musi być adekwatna. W Twoim przypadku nie jest to zdrowy stosunek. Na pewno. Może trafiłeś po prostu na taki egzemplarz - w żadnym wypadku nie chcę tutaj bronić niezawodności ogółu modelu. Może tak ma więcej aut z 2010r., albo cały model lub nawet marka? Może ognisko na masce jest spowodowane jakimś kamyczkiem większym z auta przed?

Jeśli to jest problem większej liczby aut, to rzeczywiście jakość blach można uznać, że jest do d..y. Nie ma co zakrzywiać rzeczywistości, że jest super tylko dlatego, że się to auto posiada.

To samo tyczy się akcji serwisowych. Wiadomo, że późniejsze egzemplarze, tj. młodsze mają niektóre błędy wyeliminowane. Mówię o błędach już poznanych, a jeszcze są nieznane przed nami, do których mogą być akcje.

Nie wiem, każdy ma inny egzemplarz. Dużo jest egzemplarzy na świecie przecież. Ahhh, ch@#$ wie.