Autor Wątek: Przegrzewania sie samochodu  (Przeczytany 1409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bakus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Przegrzewania sie samochodu
« dnia: 23 Lipiec 2023, 21:19:28 »
Witam moja krótka historia z hyundai i30 1.6 benzyn 126 km po remoncie silnika gora dol szlif.nowe.tloki glowica na nowo robiona nowe walki zawory itd silnik po złożeniu grzeje sie wymieniałem pompę wody chlodnice 3 termostaty korki od chlodnicy nawet została dodana pompa elektryczna w zimę pojeździłem wszystko było git ale z tyłu głowy miałem ze ro zima i jak przyjdzie lato to będzie znowu to samo i sie nie myliłem robilem test na upg 3 krotnie i nic nie wskazuje zeby to było upg ale rozważam ściągnięcie góry i sprawdzenie tej uszczelki czy miał ktoś podobny problem i może się podzielić bo nie wiem czy pchać się w koszta dalej

Offline Dajgung132

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lipiec 2023, 16:11:15 »
Takie koszta mogą być bolesne dla kieszeni. Niestety mój znajomy miał podobny przypadek

piejar

  • Gość
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipiec 2023, 18:11:43 »
No a czy duży obieg się grzeje? Czy silnik oddaje ciepło a płyn się nagrzewa? Chłodnica wymieniona?
Może jakiś paprok tak poczęstował ten silnik silikonem że teraz siedzi w kanałach?
Zanim zacząłbym demontować ten silnik odlaczylbym wszystkie przyłącza/wloty-wyloty płynu chłodzącego i bym próbował odessać/przepłukać/wydmuchać te kanały wodne. Na pewno coś wyleci.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2023, 18:15:41 przez piejar »

Offline Bakus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec 2023, 23:01:59 »
Narazie jestem dogadany z mechanikiem ze nie ma co wymyślać dalej i chce ściągnąć górę bo skoro tyle rzeczy wymienione to co może być innego jak nie uszczelka pod glowica to albo pęknięta glowica mimo ze byla sprawdzana szczelność lub w najgorszym przypadku pekniety blok silnika beż ściągnięcia tego i dobrych oględzin nie m szans zeby sprawdzić co się dzieje a już mam dosyć czarowania ze korek srorek itd
Wydaje mi się że chyba mam rację

Offline Bakus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lipiec 2023, 23:03:46 »
Na dużym obiegu się grzeje i jeszcze zapomniałem dodać ze wywala plun do zbiorniczka przelewowego i bulgocze w wezach

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lipiec 2023, 23:44:27 »
Coś spaprane podczas remontu ale bo może faktycznie UPG. Dlatego niestety remont silnika to nawet większa loteria niż kupowanie drugiego używanego.
Raz znajomy miał seata i woda się gotowała w silniku ale po zdjeciu termostatu samochód jeździł. Podobno była to wymiany uszczelka pod głowicą.

piejar

  • Gość
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lipiec 2023, 05:16:20 »
Strasznie dużo cudów się dzieje w tym silniku. Po czym wnioskujesz że silnik się przegrzewa? Masz jakieś odczyty z czujnika temperatury, z obd, czy dmuchawa się włącza, czy daje radę schłodzić? Wrzuć jakieś przebiegi z obd jak rośnie temperatura silnika.
Testy na upg twierdzisz że nie wykazują CO2 w płynie - OK. A kompresja wszędzie dobra? Jeżeli test nie wykazuje a kompresja dobra to po co to rozbierać?
Płyn będzie Ci wywalać Bo przecież rośnie jego objętość w czasie nagrzewania się silnika (dlatego obieg jest zawsze zamknięty i ciśnieniowy)  poza tym pompa wymusza obieg, no i masz jeszcze elektryczną (?)
Mogę sobie wyobrazić że ktoś włożył inna wersję uszczelki np pod inna wersję silnika, która nie ma otworów tam, gdzie powinny być co w efekcie upośledza przepływ. Są różne wersje tego silnika? Czy widziałeś starą i nową uszczelkę?

Offline Bakus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipiec 2023, 22:03:31 »
Wypierdziela plyn i temperatura skacze ponad 90 na postoju może sobie stać i nic się nie dzieje  ale w czasie jazdy zaczyna się magia temperatura po 15 km zaczyna gwałtownie rosnąć i plyn sie przelewa do zbiorniczka.
Stara uszczelkę mam nowej nie widziałem bo mechanik zamawiał części.
A uzywany silnik juz kupowałem i niestety wtopa przynajmniej koszty zakupu silnika zwrócili No ale za uslge juz musiałem zapłacić.
Nie wiem co jest ale z chęcią bym juz sie dowiedział bo najbardziej mnie wkurza to że nie wiadomo co
Obd było podpięte silnik na wolnych obrotach normalnie pracował i wskazuje temperaturę 90 stopni przy jezdzie nie było sprawdzane.
Może I jakiś kanał jest przytkany.
Albo tak jak piszesz ze może nie taka uszczelka czas pokaże
Sprawdzę to ciśnienie na cylindrach

piejar

  • Gość
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipiec 2023, 22:28:17 »
Temperatura ponad 90 na postoju to żaden problem. W odpowiednim momencie ma się włączyć wentylator, schłodzi I się wyłącza. A potem to samo naokoło. Temperatura pod 100 stopni to żadna sensacja bo teraz płyny mają wyższą temperaturę wrzenia.  Zbiorniczek płynu (ciśnieniowy)  ma być ZAMKNIETY  bo współczesne samochody mają zamknięty (ciśnieniowy) obieg wody. W każdym aucie jak odkrecisz korek (ciśnieniowy) na zbiorniczku to płyn ci wywali. Z tym OBD wcale nie chodzi o błędy ale o rejestrację przebiegu nagrzewania się. Możesz to zrobić najprostszym interfejsem i komórką.
Obstawiam że Twój samochód jest sprawny :-)
Tak wygląda przykładowy przebieg temperatury w sprawnym samochodzie - mojej Megane.
Prawie cały czas jest ponad 90 stopni

https://drive.google.com/file/d/1qbjYSNHpO56geK793Q-7BaBfv7bZeIUX/view?usp=drivesdk
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec 2023, 22:33:34 przez piejar »

Offline Bakus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Lipiec 2023, 15:43:46 »
Zle się wyraziłem podczas to to ja wiem ze tak ma być
Ale jade sobie autem 15 km trasą i nagle jeb temperatura 130

piejar

  • Gość
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lipiec 2023, 17:55:39 »
No ale to się zawsze dzieje czy czasami? Zachęcam do wykonania rejestracji przebiegu temperatury na obd.

Offline Bakus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Lipiec 2023, 17:16:00 »
Zawsze tak samo

piejar

  • Gość
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Lipiec 2023, 09:31:03 »
Z tego co widać masz zbiornik wyrównawczy bezciśnieniowy I korek z zaworkiem na 1,1 bara. Czyli rozumiem ,że ciśnienie rośnie, zaworek puszcza i plyn wraca do zbiornika?
Korek ciśnieniowy na chłodnicy zmieniałes ?
Czy ten wyskok temperatury jest nagły czy ona podchodzi powoli?
Czy dmuchawa elektryczna się włącza?
Zarejestruj to na obd i wrzuć wykres

Offline Bakus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Lipiec 2023, 15:19:36 »
Ten skok temperatury nagły wywali plyn I później zasysa

piejar

  • Gość
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Lipiec 2023, 19:57:59 »
Może masz uszkodzony zawór bezp na korku