Autor Wątek: Przegrzewania sie samochodu  (Przeczytany 1410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bakus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Lipiec 2023, 21:51:51 »
3 korki wymieniłem

Offline marcin sos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Październik 2023, 13:51:28 »
rozwiązałeś problem ? Ja też jestem po wymianie uszczelki i reklamacji na uszczelkę jeszcze. Kilka dni temu w korku nagle wskazówka temperatury rosła do przed ostatniej kreski. Silnik gorący ale płyn ok, olej czysty. Odholowałem na wszelki wypadek. W sobotę pojechałem do mechanika i wskazówka po drodze wskoczyła do poziomu normalnego 90 stopni i tak się utrzymywała - jakby nie było problemu ale na wszelki wypadek jestem umówiony na sprawdzenie - mówi że to może być zapchany jakiś przewód.
Jedyne co mnie zmartwiło to że przy tym jak rosła temperatura silnik stracił moc: na czwórce ledwo 40km/h i zero mocy - normalne to jest przy czymś takim ??

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
Odp: Przegrzewania sie samochodu
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Listopad 2023, 13:48:03 »
Posiadałem 5 lat Peugeot 207 . Co 1,5 roku padała uszczelka pod głowicą. Objaw, temperatura 130 - napis STOP. Po wymianie był spokój przez parę miesięcy i od nowa to samo. Oczywiście głowica planowana, nowe uszczelki, firmy renomowane. Wymieniłem, pompę wody, termostaty, chłodnicę, czujnik temp chłodnicy i inne części. Jednak nadal dolewałem litrami płyn chłodniczy. Po 5 latach któryś mechanik z rzędu, stwierdził, że coś jest opadnięte w silniku (nie pamiętam dokładnie co, czy szklanka czy coś innego, bo już byłem taki wkur ....). Dałem sobie z nim spokój, chodź go bardzo lubiłem. Mały , zwinny, stan techniczny idealny. zero rdzy (konserwację robiłem od razu po zakupie). Zainwestowałem duże pieniądze w niego i wszystko poszło w błoto. Dlatego szczerze współczuję.