Autor Wątek: [Getz] Problemy z ładowaniem  (Przeczytany 3403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Sierpień 2023, 19:17:34 »
U mnie też podczas jazdy wiać, że jak nagrzeje się i jest gorąco to słabiej ładuje. Więc jeśli akumulator jest dołądowany to nie ma co się przejmować. W nowszych masz inteligentne ładowanie i jadąc możesz mieć i 12,6v bo w dobie eco odcina się alternator dla zmniejszenia oporów.

piejar

  • Gość
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Sierpień 2023, 08:51:34 »
Ostatnio sprawdziłem temp alternatora w kijance i nie mogłem utrzymać ręki czyli spoko ponad 60 stopni. Tak więc czy owe 80 stopni to wynik nagrzewania się alternatora czy wynik ogrzewania się od strony silnika - to wymagałoby dalszych testów  tzn (chyba) niepotrzebnej roboty

Offline Robi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Sierpień 2023, 09:49:50 »
No to jak widzę z Waszych wpisów, żadnych anomalii u mnie nie ma i jak na razie nie ma co drążyć tematu, szukać "dziury w całym", bo to mogą być normalne zjawiska zależne m.in. od temperatury na zewnątrz. Myślę, że niewielu użytkowników nie tylko Getzów, ale i innych marek samochodów nie zwraca na to uwagi i nie monitoruje tych parametrów (temperatura, napięcie ładowania). Ja tak mam, że lubię mieć takie rzeczy pod kontrolą, aby szczególnie przy dalszych wyjazdach nie mieć niespodzianki, choć zawsze coś nagle może wyskoczyć. Dziękuję Wam wszystkim za wypowiedzi w temacie oraz cenne uwagi i spostrzeżenia.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Sierpień 2023, 17:25:03 »
Jak masz światła dzienne jak ja nie ma co płakać nad mniejszym ładowaniem. Ja jadąc nad morze bałem się tylko o pasek klinowy alternatora by nie pękł. Wykupiłem OC z asistance na rankomacie w razie czego plus dostałem zwrot 120zł.Pasek niewymieniany od x lat wytrzymał . Hyundai jak zawsze nie stanął na drodze ale trzeba myśleć nad czymś nowszym.

Offline Robi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Grudzień 2023, 06:11:13 »
Witam ponownie. Było wszystko ok z ładowaniem, aż do dnia wczorajszego. Jadąc z pracy, pękł mi pasek napędu alternatora. Holowanie. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy ten pasek można wymienić bez kanału (od strony komory silnika)? Rozumiem, że trzeba poluzować pasek napędu pompy wspomagania i go zdjąć, ale czy potem dostanę się do śruby mocującej alternator? Jak to zrobić krok po kroku?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Grudzień 2023, 10:52:04 »
Nie wiem jak jest w 1,1 alew 1.3 luzuje się alternator i pasek schodzi. Gorzej jest z tym, że wspomaganie jest przed alternatorem i też go trzeba zdjąć. U mnie jest słabo bo pompa w 1.3 jest z tyłu silnika i dostęp słaby.
U mnie pasek jest chyba jeszcze oryginał i tak jeżdżę z duszą na ramieniu. Zrób zdjęcie jak jest w 1.1czy też pompa tak słabo dostępna?

Offline Robi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Grudzień 2023, 11:08:35 »
Dzięki za odzew. Sprawa załatwiona, pasek wymieniony. Faktyczne, zanim można założyć pasek alternatora, trzeba poluzować pompę wspomagania i zdjąć pasek ją napędzający, potem założyć pasek alternatora i pompy chłodzącej i dopiero później założyć pasek wspomagania. Trochę roboty, bo dostęp taki sobie (musiałem nawet docinać klucz, aby naciągnąć pasek alternatora). Ale ogarnięte. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt i bogatego Mikołaja.