Autor Wątek: nowa elantra czy ix35?  (Przeczytany 31312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

radark

  • Gość
nowa elantra czy ix35?
« dnia: 29 Grudzień 2011, 10:21:16 »
witam wszystkich
mam dylemat które auto wybrać, proszę o poradę uzytkowników tych aut lub znawców tematu, miałem jazde próbną jednym i drugim chociaż suv był diesel a ja jeslibym kupował to w benzynie 1,6, myslę oczywiście o samochodzie nowym, obydwa auta podobają mi sie tak samo, bedę jeździł z rodzina 2+1, codziennie w miescie troche w korku i 2 razy na miesiąc trasa ok 300 km. W suvie obawiam sie trochę spalania że może być sporo większe niż w elantrze, nie wiem jak te samochody spisują sie w trasie, z góry dzięki za rady

NieAmator

  • Gość
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień 2011, 10:43:10 »
elantra kolego elantra diesiel dłużej sie grzeje ceny ropy są wyższe niz benzyny więc sądzę że elantra a wyboru to raaczej nie masz bo elantra w PL ma tylko silnik 1.6

radark

  • Gość
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2011, 10:55:17 »
Cytat: NieAmator
elantra kolego elantra diesiel dłużej sie grzeje ceny ropy są wyższe niz benzyny więc sądzę że elantra a wyboru to raaczej nie masz bo elantra w PL ma tylko silnik 1.6


ix35 gdybym kupował to w tylko w benzynie 1,6 ale nie wiem czy ten silnik nie jest zbyt mułowaty, i czy za dużo to auto nie pali

Kurako

  • Gość
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2011, 12:09:23 »
ja podobnie jak NieAmator wybrałbym elantre :)

radark

  • Gość
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień 2011, 13:15:13 »
a jakieś uzasadnienie? plusy i minusy aut waszym zdaniem?

NieAmator

  • Gość
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień 2011, 14:11:43 »
ix bedzie w ciul mułowaty i będzie więcej palił popatrz na gabaryty auta, a elantra sobie super radzi po za tym na starym forum czytałem dużo na temat awari elektryki w ix35

radark

  • Gość
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień 2011, 14:49:09 »
tego się własnie w ix35 obawiam, chociaż w środku jest full miejsca co przy małych dzieciach jest bardzo na plus a i bagażnik  na maksa pakowny, to przemawia za tym autem, z drugiej strony elantra na pewno bardziej dynamiczna, zwinna, mniej paląca chociaż auto też maleństwem nie jest no i to sportowe zacięcie w wyglądzie, zastanawiam sie tylko czy pakowanie malucha z fotelikiem nie będzie w elantrze troche trudne z racji wysokości auta? , bagażnik ma niby spory chociaz te zawiasy niestety troche miejsca zabierają, i nie wiem czy z widocznością nie jest kiepsko bo szyby małe?ciężko sie zdecydować

Łukasz

  • Gość
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudzień 2011, 15:04:44 »
ix35 z silnikiem 1.6 pewnie będzie mułowaty - nie jeździłem takim ale w cuda nie wierzę ;)
Elantra powinna być bardziej dynamiczna przy silniku o podobnej mocy. Wyposażenie Elantry za podobną cenę też nie będzie gorsze z pewnymi wyjątkami - w Elantrze np. nie ma BT a w ix35 to jest chyba w standardzie. Poza tym jednak szczegółem ogólnie relacja ceny do wyposażenia w Elantrze będzie lepsza.

Rybka&Wieprz

  • Gość
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudzień 2011, 16:52:07 »
Witam,
Nie doradze co wybrac, ale moge powiedziec cos o spalaniu ix35 w wersji benzyna 2,0 automat.
Srednie spalanie na trasie Wawa-Gdynia 10.1L/100.
Po miescie 13/100.
Na poligonie wojskowym w jezdzie 4x4 20/100 ;-) .
Na autostradzie A1 jechalem 170.. moglem wiecej ale troche wialo i podczas wyprzedzania nie bylo juz frajdy.
Przyspiesza bardzo dobrze, ale skoro myslisz nad silniiem 1,6 to nie bede odbiegal od tematu.
No i jak zlozysz tylne siedzenia to masz duuuzo miejsca...
Zycze udanego wyboru

Szacun dla moderaora.. Bowiem nie mam polskich znakow ;-)

[ Komentarz dodany przez: IgoReCzeK: 2011-12-29, 17:48 ]
Jak się siedzi pod Oslo i to jeszcze na norweskimWindowsie, to raczej trudno o polską czcionkę.  :-P

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Grudzień 2011, 17:43:48 »
Jeśli chcesz bardziej dynamiczne auto, to jednak celuj w Elantrę. W ubiegłym roku podczas jednego ze zlotów we Wrocławiu miałem okazję przejechania się ix35 z benzynowym silnikiem 2.0 w automacie. Powiem tyle: moja Sonata w porównaniu z tym ix35 to rakieta!

Rybka&Wieprz

  • Gość
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Grudzień 2011, 17:56:58 »
Witam ponownie,
dopelniajac przedmowce nie nadmienilem, ze nasz ix jezdzi takze czesto po "umiarkowanych", nadbuzanskich bezdrozach:) i to byl wlasnie glowny powod wyboru takiego oto autka...
Pozdrowki

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Styczeń 2012, 11:20:19 »
zaczynam powoli również ten temat rozeznawać i interesuje mnie różnica w spalaniu pomiędzy automatem, a manual'em  :roll: rozważam 2 litrowego benzyniaka  :roll: i czy jest sens decydować się na 4x4 jeśli poza jednym wyjazdem w góry rocznie auto porusza się tylko w po asfaltach  :roll:   :?:

NieAmator

  • Gość
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Styczeń 2012, 11:36:12 »
ja bym wziął 4x4 a automat zawsze litr dwa będzie więcej palił po za tym niech nawali to nawet nie na hol auta nie weźmiesz

Rybka&Wieprz

  • Gość
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Styczeń 2012, 14:08:10 »
Nie zgadzam sie z Nieamatorem...
Zakladanie, ze jak sie automat popsuje to jest problem z holowaniem... smiechu warte!!! Przynajmiej silnika nie przeciagniesz;))hehe...
Na amerykanskim forum bylby to post roku!!!
Mialem juz dwa auta w automacie i wszystko sie potrafilo popsuc ale uwierzcie ze nie automat!!!
Pozatym wszystkie sprzedawane wPolsce modele maja asistance wazny w calej Europie, wiec holowanie nie zaboli;)
Zastanowia mnie bardziej slusznosc wybierania 4x4, jesli z auta korzysta sie glownie na drogach asfaltowych.
pozdrawiam:)

Łukasz

  • Gość
nowa elantra czy ix35?
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Styczeń 2012, 23:01:19 »
Cytat: "NieAmator"
automat zawsze litr dwa będzie więcej palił po za tym niech nawali to nawet nie na hol auta nie weźmiesz


Jak automat będzie 6-biegowy i manual 6-biegowy to jeżeli będzie jakaś różnica w spalaniu to raczej nieznaczna. Myślę, że twierdzenie, że każdy automat zawsze będzie spalał litr czy dwa więcej mija się sprawdą i dotyczy głównie przestarzałych konstrukcji.

Inna sprawa, że Hyundai potrafi takie przestarzałe automaty montować w nowych autach. Nie wiem jak jest w ix35 - ile przełożeń ma automat?