Autor Wątek: wymiana akumulatora  (Przeczytany 1388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryszard12

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
wymiana akumulatora
« dnia: 23 Luty 2021, 10:30:49 »
Witam
U mnie po tych mrozach niestety auto nie odpaliło (2014 r) po podłączeniu kabli udało się uruchomić ,jednak po paru dniach to samo więc akumulator raczej do wymiany ( napięcie na aku 11,6 V) .Ponieważ jeszcze tego nie robiłem w tym aucie mam pytanie : czy po wyjęciu aku resetują się wszystkie ustawienia a głównie chodzi mi o radio gdyż kolega powiedział mi że po tym trzeba wpisywać jakiś klucz bo inaczej radio nie będzie działać .

Offline abrax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Luty 2021, 14:58:03 »
W i30 2018 po wyjęciu akumulatora nie ma problemu. Pamiętał nawet stacje radiowe.

Offline maniek87

  • phpBB HKP
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Luty 2021, 21:05:27 »
Po wymianie akumulatora może być wymagane ponowne ustawienie radia, lub języka w komputerze pokładowym. dodatkowo jeżeli auto jest wyposażone w system start/stop, to po zainstalowaniu nowego akumulatora wg instrukcji auto powinno pozostać nie uruchamiane przez ok 4 godziny w celu zaadaptowania przez sterowniki nowego akumulatora.

Offline Ryszard12

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Luty 2021, 15:32:03 »
systemu star/stop nie ma a aku się właśnie ładuje więc niedługo wszystko będzie wiadomo a tak nawiasem : jak zamknąć tylne drzwi po wyjęciu akumulatora ,z kluczyka tylko zamyka od kierowcy i pasażera a auto stoi na parkingu pod blokiem ?

Offline maniek87

  • phpBB HKP
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2021, 21:43:58 »
proszę screen z instrukcji akurat z polifta, ale pewnie nie ma róznicy w przedlifcie

Offline Ryszard12

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Luty 2021, 12:57:48 »
kolega abrax miał rację w 100% tak więc nie ma żadnego problemu z wyjęciem aku i włożeniem go po naładowaniu a jeśli chodzi o zamknięcie drzwi to faktycznie trzeba częściej czytać instrukcję :-)  ( choć w moim przypadku nie mogę jej odpalić na kompie z powodu braku jakiegos pliku )

Offline daniello1234

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Marzec 2024, 21:18:27 »
Panowie mam pytanko mam u siebie akumulator

AGM70L-DIN 70AH(20HR)  120 RC 12V

720CCA(SAE) 608A (EN)

nie wiem czy jest to akumulator od nowości czy był już zmieniany
ale dwa razy niestety padł raz z mojej winy nie wyłączyłem oświetlenia kabiny stało tak 3 dni
drugi raz nie znam powodu wnioskuję że może po prostu się kończy

1.czy powinienem kupić AGM czy zwykły ołowiowy wystarczy nie mam systemu start stop
2. i jakie parametry powinienem mieć aby było dobrze
3. Jakiej firmy jest ten akumulator i czy da się odczytać datę produkcji z tego akumulatora znalazłem tylko coś takiego
H1099E97



Offline TomekZet

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec 2024, 18:25:47 »
Parametry, które podałeś wskazują na akumulator oryginalny bo jak pamiętam to mój też takie miał. Dobierając akumulator po samochodzie, wychodzi 52ah-54ah do auta bez funkcji start/stop. Pytanie więc czy tej funkcji faktycznie nie ma czy po prostu jest nieaktywne (choćby z powodu złej kondycji akumulatora). Jak masz numer VIN można sprawdzić jaki akumulator jest przewidziany do auta.

Offline daniello1234

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec 2024, 20:09:03 »
TMAD281CAEJ071074

myślę że na 100 procent nie mam start stop

poza tym masz rację akumulator jest z 2015r  potwierdzone zauważyłem że z fabryki wyszedł chyba z innymi parametrami

kolejna sprawa chyba doszedłem co mogło go rozładować drugi raz
tak jak pisałem pierwszy raz stał parę dni z włączonym oświetleniem w środku
drugi raz także z mojego nie dopatrzenia
do tego krótkie przeloty android auto kamera itp i padł

jest w serwisie akumulatorów w poniedziałek będę miał odp czy aku rozładowane czy już szrot
wstępnie gośc bardziej skłonny ku temu że rozładowany ale zobaczymy


dzięi wielkie

Offline TomekZet

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Marzec 2024, 20:59:48 »
No to raczej akumulator był zmieniany. Wg numeru VIN wychodzi zwykły akumulator 54ah

Offline daniello1234

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Marzec 2024, 21:23:22 »
Dziękuję bardzo za bardzo szybką odp.
dokładnie tak mogło być

zastanawiam się jednak pomijając koszta akumulatora AGM

zważywszy na android auto
kamerka wideo rejestrator itp
plus krótkie przeloty czy w razie gdy mój był na wykończeniu czy taka opcja nie jest najlepsza
poczytałem troszkę o specyfice takiego akumulatora i wydaje mi się on fajną opcja minusem oczywiście cena

jak sądzisz warto czy po po prostu zmienić na zwykły

Offline TomekZet

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Marzec 2024, 22:57:40 »
AGM może być dobrą opcją bo jest przystosowany do głębokich rozładowań. Zastanowiłbym się jedynie nad pojemnością takiego akumulatora. Zwłaszcza, że wspominasz o krótkich trasach. Im większa pojemność akumulatora tym trudniej będzie go doładować na krótkich odcinkach, a to dla żadnego akumulatora nie będzie korzystne. i to mogło mieć też jakiś wpływ na ostateczne rozładowanie Twojego akumulatora. Bosch i Varta mają w swojej ofercie AGM o pojemności 60Ah (0 092 S5A 050, 560 901 068) może warto ewentualnie rozważyć taki wariant zamiast 70Ah.

Offline daniello1234

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Marzec 2024, 08:15:04 »
i to jest bardzo konkretna podpowiedź taki rozsądny kompromis
jeszcze raz dzięki

Offline TomekZet

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Marzec 2024, 09:09:42 »
To jeszcze, żeby nikt nie zarzucił promowania marek :)
Oczywiście wielu producentów ma w swojej ofercie akumulatory AGM i jest w czym wybierać kierując się zarówno jakością, ceną lub sympatią do danej marki.
Podałem te dwa aby ewentualnie łatwiej było znaleźć zamienniki innych producentów.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: wymiana akumulatora
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Marzec 2024, 11:13:13 »
Ja teraz kupiłem Guliette i ma wstawiony zwykły akumulator Varty 70Ah i na razie start stop nie działa. Czy warto tyle wydawać na AGM to nie wiem.