Autor Wątek: RADIO Z NAWIGACJĄ  (Przeczytany 5753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Kwiecień 2021, 07:23:54 »
A jeszcze mam pytanie ,czy orientuje się ktoś jak jest z firmowej nawigacji z antena GPS czy jest ona razem z antena radiowa czy jak to jest rozwiązane?

Offline skresz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Kwiecień 2021, 17:33:22 »
Jak masz trójkąt to prawdopodobnie coś źle podłączyłem. Ja mam trójkąt jak mam niepodłączone kamerę. Więc może coś w tym kierunku, może wpisałeś zasilanie od kamery cofania gdzieś pod plusa a on wymusza automatycznie ekran jak nie ma podpiętej kamery to wyskakuje właśnie taki błąd. Co do fabrycznego GPS nie mam pojęcia gdzie on jest ale raczej nie jest połączony z anteną.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Kwiecień 2021, 18:40:41 »
Podłączyłem już radio powodem tego trójkąta był kabelek w kostce , musiałem go odłączyć ,teraz mam taki problem ze kiedy mam podłączony telefon przez bluetooth i ktoś do mnie dzwoni to nie słychać żadnego dźwięku w głośnikach i po odebraniu nie słychać też rozmówcy w głośnikach ,ktoś może wie co zrobić,w opcjach bluetooth nie widzę za bardzo żadnych ustawien

Offline smd89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Kwiecień 2021, 22:24:06 »
Cześć!
Trochę podepnę się pod temat, choć mam inny problem. Kupiłem pare dni temu i30 z takowym chińskim radiem opartym na androidzie. Radio śmiga, jestem z niego zadowolony, gdyż nawet ładnie się prezentuje i jest dość funkcjonaln. Chciałbym owe radio zaktualizować ponieważ jak zobaczyłem jest na androidzie 7 a z tego co się orientuje, to chyba aktualnie po świecie hula android 11. Ską wziać nowego androida? jak już wrzucę go na kartę SD, to aktualizacja sama wystartuje?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Kwiecień 2021, 06:58:41 »
Z 7 na 11? A istnieje w ogóle takie urządzenie (telefon?), w którym można to zrobić?

Offline smd89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Kwiecień 2021, 07:11:36 »
A dlaczego miało by się nie dać? Każde urządzenie oparte na jakimś systemie (android, iOS, win) ma możliwość aktualizacji do wydanej nowszej wersji. Akurat telefony, tablety, komputery mają możliwość automatycznej aktualizacji kiedy mają internet. Tutaj chce zaktualizować urządzenie, tylko muszę system dostarczyć na karcie.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Kwiecień 2021, 07:49:52 »
A o wymaganiach sprzętowych słyszałeś?

Offline smd89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Kwiecień 2021, 09:04:41 »
Oczywiście, że słyszałem i sprawdzałem co ten tam mój ma... ale nie wierze, że sprzęt nie obsługuje androida wyżej niż 7:/
Znalazłem na YT, jak aktualizuje chyba system na sprzęcie z PX3, gdzie tez taki posiadam. Nie wiem tylko skąd takowy system zgarnąć.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Kwiecień 2021, 11:31:03 »
A, na przykład, na xda-developers nie mają?

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Kwiecień 2021, 22:13:02 »
Podłączyłem już radio powodem tego trójkąta był kabelek w kostce , musiałem go odłączyć ,teraz mam taki problem ze kiedy mam podłączony telefon przez bluetooth i ktoś do mnie dzwoni to nie słychać żadnego dźwięku w głośnikach i po odebraniu nie słychać też rozmówcy w głośnikach ,ktoś może wie co zrobić,w opcjach bluetooth nie widzę za bardzo żadnych ustawien
Jutro sprawdzę w moim, czy są jakieś ustawienia, ale chyba jak się poprawnie sparuje, to powinno śmigać bez problemu. Skoro brak jest dźwięku tylko z telefonu, to coś musi być z połączeniem Bluetooth. Może spróbuj usunąć sparowane urządzenia w telefonie i w radiu, a następnie sparować jeszcze raz. Z tego, co pamiętam, to nie trzeba było robić jakiś specjalnych zabiegów.

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Kwiecień 2021, 22:17:11 »
Oczywiście, że słyszałem i sprawdzałem co ten tam mój ma... ale nie wierze, że sprzęt nie obsługuje androida wyżej niż 7:/
Znalazłem na YT, jak aktualizuje chyba system na sprzęcie z PX3, gdzie tez taki posiadam. Nie wiem tylko skąd takowy system zgarnąć.
Tak jak Ci kolega weuek mówi, tylko Ci zostaje forum xdadevelopers poświęcone PX3. A jest sens się w to bawić? W sensie nie działają Ci jakieś aplikacje? Ja mam Androida 8 i na razie wszystko jest obsługiwane. Nie wiem, jak z siódemką. Bo przy takiej zabawie zaktualizacjami można sobie na przykład uwalić radyjko i wtedy są problemy, bo uda albo nie uda się go zreanimować. No chyba, że na siódemce już jest problem z działaniem apek...

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Kwiecień 2021, 08:48:01 »
Jeszcze nie powinno być problemu. Sam mam zawsze stare telefony i dopiero niedawno zmieniłem na taki z siódemką, bo na czwórce właśnie nie mogłem otwierać zdalnie paczkomatu (minimum piątka) ani skonfigurować płacenia zegarkiem (minimum siódemka). A w aucie to nie wiem do czego potrzebny nowy android - chyba tylko do zabawy ekranem.

Offline smd89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Kwiecień 2021, 09:20:48 »
Rozumiem wasze sugestie i dziękuje za pomoc! Zajrzę jeszcze na forum, które polecieliście. Jak uda mi się bez konsekwencji zaktualizować system, to z chęcią się podzielę tutaj. Tak dla pokoleń:p

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Maj 2021, 18:02:23 »
Witam, dzisiaj zamontowałem radio z androidem , problem z żółtym trójkątem rozwiązałem przez wypięcie kabelka z kostki ISO ,i wszystko działa, sterowanie z kierownicy ustawione i działa , również przyciski do obsługi telefonu , mikrofon fabryczny podłączyłem za pomocą przejściówki i działa ,radio faktycznie ma lepszy dźwięk od fabrycznego ,na razie nie zauważyłem problemu z odbiorem stacji radiowych, teraz będę testował i patrzył jak się sprawuje,acha nie działa fabryczne USB ,ale to nie problem bo zastąpiłem przewodem dołączonym do radia, teraz jeszcze muszę skombinować internet przenośny ,póki co udostępniam z telefonu, tak więc udało się i póki co jestem zadowolony

Offline abrax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Maj 2021, 22:21:31 »
Aktualizacja do najnowszego Androida urządzenia przystosowanego do dużo wcześniejszej generacji to jak wstawianie silnika lexusa do poloneza. Po rozkręceniu wszystkiego i wielu przeróbkach u kowala-rzemieślnika jest to możliwe i może nawet pojazd przekroczy prędkość autostradową, ale w krótkim czasie silnik wyłamie się z uchwytów i zostawisz go za plecami.

Na forach ludzie opisują próby siłowych aktualizacji starych telefonów do nowszych wersji i niektórym nawet się udaje potem włączyć kalkulator. Powodzenia.

Przyklej sobie do deski rozdzielczej telefon z Androidem 11 i będziesz miał to samo od razu.