Autor Wątek: I30 GD 1,4 CRDI regeneracja kolektora ssącego  (Przeczytany 577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ALen

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
I30 GD 1,4 CRDI regeneracja kolektora ssącego
« dnia: 04 Grudzień 2022, 16:41:18 »
Cześć. Stuknęło mi ponad 200 tys i od jakiegoś czasu zauważam mały ale jednak spadek mocy. Zakładam, że tak kolektor dolotowy jak i klapy wirowe są już nieźle zawalone. Rozważam regenerację. Polecicie jakiś dobry warsztat w śląskim? Nie brakuje firm regenerujących DPF i katalizatory ale co do kolektorów ssących to słabo. Jakiś znalazłem z wysyłką z Ostrowa. Ale jakoś opinii nie widzę. Byłoby fajnie jakby się coś trafiło w obrębie do 30km od Będzina. Nie chodzi mi tylko o wyczyszczenie kolektora ale też wymianę wałka z klapami bo pewnie też mają spore luzy. Inna sprawa, że przy okazji do czyszczenia odma i EGR (albo jego wymiana). Ktoś z was robił regenerację kolektora ? Podzielicie się opiniami ?

piejar

  • Gość
Odp: I30 GD 1,4 CRDI regeneracja kolektora ssącego
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2022, 19:22:40 »
Jeżeli kolektor już wymontujesz to  co tam regenerować? Oczyścić można (a nawet trzeba) i możesz poczyścic doloty w głowicy do zaworów i to tyle. Jakieś nieszczelności na osi klapek raczej nie maja znaczenia tym bardzie przy turbo chyba że wydmuchuje tamtędy powietrze ale to być zauważył. Można się zabawić w taki test ze spryskiwaczem i woda z płynem do mycia naczyń - po spryskaniu na chodzącym silniku wszelkie nieszczelności zaczynają produkować bańki mydlane. Kiedyś wykryłem tak nieszczelność na świecy żarowej w Xsarze