Autor Wątek: [i30] KUPNO i30  (Przeczytany 197147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SzymonJ

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #345 dnia: 10 Styczeń 2018, 21:21:18 »
Dzięki za sprostowanie

Offline Szupek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Zakup używanego i30
« Odpowiedź #346 dnia: 12 Styczeń 2018, 20:16:38 »
Cześć Panowie,
Chciałem podpytać o opinię w sprawie auta.
Mam możliwość zakupu i30 CW FDH o przebiegu 244 tys km. Auto jest naszą firmówką od nowości, latało głównie w trasy. Rok produkcji to 2009, rejestracja 2010. Silnik to 1.6 115 KM, po gwarancji miał wirusa na jakieś 130 - 140 KM.
Pół roku i kilka tysięcy km temu (2-3) był na grubszym serwisie, gdzie kompleksowo regenerowano turbo, czyszczono EGR, zmieniono filtry, oleje, kompletny układ hamulcowy (wszystkie tarcze, klocki, piaskowanie zacisków), Sprawdzono całe zawieszenie i wymieniono łączniki stabilizatora z tyłu, wymieniono nowe sprzęgło, skrzynia była na przeglądzie, gdzie wymieniono synchronizator 2 biegu bo zgrzytał, wymieniono bodajże jakieś wodziki powodujące cięższą pracę lewarka i inne zużyte elementy. Pewnie jeszcze o czymś zapomniałem, ale sam te naprawy nadzorowałem - faktury za ponad 6 tysięcy złotych.

Układ wtryskowy wydaje się być w normie, auto odpala bez problemu nawet zimą, korekty poszczególnych wtryskiwaczy są niewielkie, ciśnienie na szynie CR rośnie szybko od razu po uruchomieniu rozrusznika, ostatnio zakupiłem na firmę do niego nowy akumulator, lecz wolno kręci, wydaje mi się, że rozrusznik może wymagac ingerencji - możliwe, że między polami komutatora jest zbity pył węglowy, może do wymiany szczotki i tulejki.

Auto zostało wyciszone matami (drzwi, podłoga, bagażnik) pod car audio, ma założone naglośnienie z przodu firmy uDimension.

Wersja dość biedna, nie ma BT, tempomatu, nawigacji, spalania chwilowego.

Auto nie miało poważnych zadarzeń, raz pies połamał zderzak, ale niektóre elementy były malowane ze względu na korozję, zadrapania.

Auto nigdy też nie zaliczyło żadnych awarii, które je unieruchomiły w trasie, oprócz padniętego akumulatora. Auto zawsze było serwisowane na najdroższych częściach - kierowca ma wysoko rozwiniętą kulturę techniczną i zawsze auto w razie jakichś kłopotów stawiane było na serwis.

Rdza wyłazi na tylnej klapie i na masce są małe odpryski, ogólnie lakier jest łądny, bez uszkodzeń, wymaga jedynie odświeżenia, przepolerowania, nawoskowania.

Do naprawy są jakieś drobne rzeczy typu przełącznik szyby pasażera na panelu kierowcy, uszczelki lamp są porwane - głównie kosmetyka. Wnętrze ładnie utrzymane, tylko do uprania.


Cena sprzedaży to 11 500 zł. Myślicie, że warto się zainteresować tematem? Jak z żywotnością tych silników, rozrządów (pracuje cichutko, bez szurania, chrobotania, stukania).

Kolor to srebrny.

Auto mi się podoba, mam zastrzeżenia, np do zawieszenia, które jest głośne, silnik też jest słyszalny w kabinie, ale jest dość przestronne praktyczne i dość żwawo jeździ. Na co zwrócić uwagę, , co posprawdzać?


Do auta są 2 komplety praktycznie nowych opon.

Co myślicie?

Offline golonnnpl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Re: Zakup używanego i30
« Odpowiedź #347 dnia: 14 Styczeń 2018, 14:30:23 »
Hmm.. wszystko wygląda okey. Ale to jednak używane auto , więc prędzej czy później coś padnie.

Offline Nabuknedasar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 100
Re: Zakup używanego i30
« Odpowiedź #348 dnia: 14 Styczeń 2018, 21:15:57 »
Cytat: "Szupek"

Cena sprzedaży to 11 500 zł. Myślicie, że warto się zainteresować tematem?


Myślę że warto. Jeśli znasz jego historię, to raczej nie powinno być problemu. Jeździłem kiedyś egzemplarzem z przebiegiem 460tys km i całkiem nieźle się trzymał. Co prawda km nabijał głównie na autostradach, ale oprócz sprzęgła nie było w nim nic poważniejszego robione, nawet wtyski, czy turbo

Offline Szupek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #349 dnia: 15 Styczeń 2018, 10:48:28 »
Historię znam, sam nim zrobiłem dobre kilkanaście tysięcy kilometrów na wyjazdach służbowych. Tak sobie myślę, że mogłem w ramach tej dużej naprawy zlecić malowanie klapy i maski :) Ale nie można wymagać zbyt wiele, najwyżej ogarnę to we własnym zakresie. Jak z podłogami w tych autach? też się czepia ruda czy są dobrze zakonserwowane?

Offline Grzenio29

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #350 dnia: 07 Luty 2018, 09:08:55 »
Witam. Mam zamiar kupić i 30cw z 2009r. 1.6crdi 116km. 190km przelotu malowany tylne zderzak i przedni bkotnik i drzwi kierowcy.  Powiecie jakieś opinie o nich  ?jak te silniki się sprawują ? Jak go się odpali to głośno pracuje zaraz się wycisza gęsty olej? No i Luz na maglownicy to normalne ?  Może ktoś ma możliwość po vinie go sprawdzić ?KMHDC81TP9U018198

Adrian

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #351 dnia: 11 Czerwiec 2018, 21:26:52 »
Trafił mi się do zakupu i30 GD CW 1,6 120 km auto ogólnie w porządku, 2014 r 134 tys km. Zauważyłem tylko coś co mnie zastanowiło przy silniku, mały wyciek/zapocenie, chyba olejem na wysokości głowicy. Widoczne z lewej strony silnika, od kabiny pasażera. Innych wycieków brak. Nie wygląda aby się lało, tylko "pociło". Silnik nie myty. Nie mogłem zrobić dobrego zdjęcia. Czy to może być coś poważnego? W sensie więcej, niż uszczelka?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #352 dnia: 11 Czerwiec 2018, 21:44:45 »
Chyba lepiej jak w 4 letnim aucie coś tam widać na silniku niż miał by być ładnie umyty i piękny a do silnika wlany motodoktor by wycieki ustały?
Jeśli przebieg prawdziwy to obstawiam lekki przeciek na uszczelce pokrywy zaworów. Tyle to nic.
Co do UPG nigdy nie wiadomo kiedy poleci. Najczęściej jednak idzie płyn do oleju lub znika. Rzadko olej wychodzi na zewnątrz przez uszkodzoną uszczelkę głowicy.
A jak z blachą, nie rdzewieje zbytnio bo o to bym się też obawiał...

Adrian

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #353 dnia: 11 Czerwiec 2018, 21:59:54 »
Czyli w zasadzie to nic. Dzięki za odpowiedź. Blacha wydaje się ok. Nie był malowany, więc ryzyko, że coś wyjdzie jest mniejsze, ale nikt nie zna dnia ani godziny ;)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #354 dnia: 11 Czerwiec 2018, 23:43:33 »
Ostatnio na wykopie był artykuł o i30 kombi w Łdozi w komisie. Tak samo miał coś ok 170tys przebiegu a skręcony bł z 340 czy jakoś tak. Więc warto sprawdzić historię auta jeśli nie jest kupowane od znanej osoby. Najgorsze jest to, że mimo dużej ilości aut ciężko znaleźć normalne nie bite czy skręcone. Na giełdzie wszystkie z ładnym lakierem i przebiegami do 200tys nawet diesle.
Sam mam getza ale nie kupię już hyundaia bo silniki już słabe do gazu i blacha jak w mazdzie6. Przez to ceny blacharki są chore.

Offline Los_Emilos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #355 dnia: 13 Czerwiec 2018, 02:19:16 »
Cześć,

do tej pory chciałem kupić Skoda Ovtavia II, z silnikiem MPI 1.6 (przystosować lub kupić już z instalacją LPG). Niestety samochody z w/w silnikiem nie są sprzedawane od 2013, a sam najnowsze widziałem z 2011/12. Silnikami TSI/FSI nie jestem zainteresowany. Cenny również są wyższe w porównaniu do innych samochodów z segmentu C.

W związku z tym szukam alternatywy i mam nadzieje że znajdę ją w i30 II.
Czy silniki MPI 1.4 i 1.6 dobrze znoszą LPG/CNG?
Jak wyglądają koszty eksploatacyjne?
Czy auto jest wygodne w trasie? Głównie myślę o wersji hatchback.

Na auto chciałem wydać ~40k zł, jeśli się uda to w leasingu.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #356 dnia: 13 Czerwiec 2018, 21:04:00 »
Poszukaj coś z silnikiem 1,8T od WV. To najlepszy silnik do lpg a za 40tys coś wyhaczysz fajnego.
Brat ma leona i jeździ jak marzenie plus super działa z lpg. Silnik pancerny do tego moc 180KM i wcale nie spala dużo przy normalnej  jeździe. Co śmieszniejsze ceny części nawet używanych często tańsze niż do hyundaia bo wybór ogromny.
Z nowymi silnikami jest coraz gorzej bo są wrażliwe na gaz i nie wiadomo co kupić. Sam kiedyś zmienie getza na raczej seata 1,4 bo ma silnik pancerny podobny jak w getzie 1.3 lub grande punto 1,4.
Brat cioteczny ma octawię 2 kupioną używaną i spokojnie nią jeździ ale też silnik słynny 1,9TDI.

Offline Los_Emilos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #357 dnia: 14 Czerwiec 2018, 14:13:01 »
Dzięki wielkie za informacje.

Offline zalko

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #358 dnia: 19 Czerwiec 2018, 15:48:03 »
Proszę o pomoc doświadczonych....... Jest Hultaj i30 II (Polska) 2013r benz,1,4 świetnie utrzymana i serwisowana-pełna dokumentacja ....ale 270 kkm !!
Auto jeżdżone głównie autostrady za granicą . Czy można spodziewać się kłopotów z silnikiem (dużych) czy też nie bać się tego przebiegu ???

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #359 dnia: 19 Czerwiec 2018, 20:21:38 »
Skoro pewnie 270 to przynajmniej wiesz prawdę ale na benzynę to sporo. Przy tym przebiegu pewnie za jakiś czas będziesz wymieniał łożyska, sprzęgło, tarcze itp. Czy warto nie napiszę bo trzeba zobaczyć i sprawdzić auto na żywo.   No i czy cena jest na tyle atrakcyjna by potem mieć na ewentualne wymiany części normalnie zużywających się po tym przebiegu.