Autor Wątek: [i40 VF] Wymiana filtra paliwa 1,7 crdi - opis  (Przeczytany 6447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Wymiana filtra paliwa 1,7 crdi - opis
« dnia: 15 Marzec 2020, 11:47:41 »
Nie znalazłem tego na forum i40 stąd ten post.
Może komuś kto lubi przy autku swoim to i owo samemu zrobić się przyda.
Poniżej instrukcja krok po kroku jak wymienić filtr paliwa w Hyundaiu i40 1,7 CRDI
(z ilustracją na zdjęciach)

Filtr paliwa zlokalizowany jest za akumulatorem przy ścianie grodziowej/lewym kielichu.
1. Wyjmujemy akumulator.
    Odpinamy pokrywę filtra powietrza i  przesuwamy wąż dolotu w stronę silnika  co pozwoli przesunąć plusową klemę i wyjąć akumulator.
2. Odkręcamy w 3 punktach mocowanie komputera/ECU który jest za akumulatorem. Przesuwamy go na stronę silnika.
3. Filtr paliwa składa się z korpusu znajdującego się w górnej części z którego wychodzą m.in.   węże paliwowe, na górze jest pompka i króciec odpowietrzenia z boku. Dolna część to właściwy filtr paliwa wraz z   czujnikiem wody na dole.
4. Odpinamy kostki elektryczne oznaczone  zielonymi strzałkami, odkręcamy 3 nakrętki mocujące filtr oznaczone  czerwonymi strzałkami, po czym odpinamy przewody  paliwowe w miejscu oznaczonym szarymi strzałkami (poprzez wciśnięcie widocznych na jednym przewodzie zielonych a na drugim szarych wcisków - po 2 na każdym przewodzie).
5. Wyciągamy filtr razem z metalową oprawą.
6. Aby dostać się do filtra właściwego odkręcamy 3 śruby oznaczone białymi strzałkami, odpinamy od metalowej oprawy przewód czujnika  i zdejmujemy oprawę.

Mamy teraz to co trzeba.
7. Odkręcamy u dołu czujnik, spuszczamy paliwo z filtra.
8. Montujemy stabilnie dół filtra np. w imadle po czym odkręcamy korpus od puszki filtra - w lewo - gwint jest prawy. U mnie poszło rękami bez użycia dodatkowych narzędzi.
9. Wymieniamy puszkę z filtrem nakręcając korpus na nowy filtr. Ja takie filtry dokręcam mocno rękami.
10. Przykręcamy od spodu filtra  czujnik.

Całość montujemy we właściwym miejscu w aucie i podpinamy wszystko po kolei.

Odpowietrzenie

Korpus filtra ma ręczną pompkę na górze przy pomocy której  po zamontowaniu wszystkiego, podpięciu kostek i przewodów paliwowych możemy odpowietrzyć filtr.

Z wystającego z korpusu króćca 8mm zdejmujemy czarną zaślepkę, nakładamy na niego przeźroczysty wężyk, którego drugi koniec umieszczamy w jakimś naczyniu, po czym pompujemy pompką w korpusie.
Przez założony wężyk  ulatywać będzie z filtra powietrze. Pompujemy do momentu gdy przy króćcu w wężyku będzie podczas pompowania widać tylko paliwo bez powietrza.
Nie zajmuje to wiele czasu.
Odpinamy wężyk, zakładamy  zaślepkę, przykręcamy komputer, zakładamy akumulator, zapalamy auto. I to tyle.

Offline MK33

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i40 VF] Wymiana filtra paliwa 1,7 crdi - opis
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec 2020, 19:52:53 »
dobra robota! przyda się  ;-)

Offline lucas4891

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[i40 VF] Wymiana filtra paliwa 1,7 crdi - opis
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marzec 2020, 20:10:54 »
czyli nie ma elektrycznej pompy paliwa w zbiorniku, skoro jest reczna do odpowietrzania, czy sie myle?

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Wymiana filtra paliwa 1,7 crdi - opis
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marzec 2020, 21:38:14 »
W zbiorniku jest tylko pływak z siteczkiem które syfem zachodzi.
Niech mnie ktoś poprawi bo to tylko moje przypuszczenia ale wydaje mi się że w i40 crdi pompa wtryskowa  zasysa paliwo.
A pływak co jest w zbiorniku jest mylnie na aukcjach nazywany pompą paliwa.
Tam żadnej pompy nie ma - jak na zdjęciu widać plus siteczko po 105 tyś km

Offline DarekTucson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: [i40 VF] Wymiana filtra paliwa 1,7 crdi - opis
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2020, 15:03:24 »
To samo miałem w I30 1,6 crdi.Pompa sama zasysa paliwo.Sitko wyglądało tak samo po 196000km.

Offline Raflik1986

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: [i40 VF] Wymiana filtra paliwa 1,7 crdi - opis
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Wrzesień 2020, 16:27:42 »
A jak się dostać do tego pływaka? Mam 124 tys. Ale chciałbym zobaczyć jak wygląda u mnie to sitko