Autor Wątek: Instrukcja demontażu tunelu środkowego oraz listwy zgarniajacej przy szybie  (Przeczytany 1352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szymon94-1994

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Witam wszystkich :)
Pomógł by ktoś i wytłumaczył jak rozebrać tunel środkowy w Hyundaiu i40.
Chodzi mi głównie o ściągnięcie tej części pokrytej piano Black. (Coś tam w środku skrzypi na nierównościach i chciałbym się tego pozbyć)
A druga sprawa, w jaki sposób montowana jest ta chromowana listwa przy szybie (dokładnie chodzi mi o lewy tył) mam na niej dość solidna wgniotke i chciałbym ją wymienić ale za bardzo nie wiem jak zabrać się za demontaż.

Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Offline Raflik1986

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Instrukcja demontażu tunelu środkowego oraz listwy zgarniajacej przy szybie
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień 2020, 16:29:30 »
Sam jestem ciekaw jak to zdemontować ponieważ muszę się dostać do przycisków grzania foteli ponieważ zostały zalane chyba kolą i chciałbym to jakoś wyczyścić bo sie kleją:/ a żeby to zrobić to muszę zdemontować tunel środkowy

Pomoże ktoś?

Offline DarekTucson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Instrukcja demontażu tunelu środkowego oraz listwy zgarniajacej przy szybie
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Wrzesień 2020, 13:56:31 »
Listwę szyby(na zewnątrz po bokach) demontujesz zaczynając od dołu tam gdzie jest wygięcie.Jest tam taki zaczep który trzeba odblokować.Następnie podważając jakimś plastikiem odciągać listwę (nie pamiętam czy do góry czy do osi szyby).
Jeśli chodzi o tunel to też pytałem ale nikt nie odpowiedział więc wziąłem byka za rogi i się udało :) .
Najpierw podważając jakimś plastikiem ściągasz do góry pokrywę tunelu.Pociągając mocno powinno wyskoczyć.Wciskasz lub wyciągasz(nie pamiętam) ramkę obszycia lewarka zmiany biegów i gotowe.
Tak poza tematem to mam pytanie odnośnie grzanej kierownicy.Wciskając przycisk z boku kolumny nic się nie świeci.Czy może to działa z grzaną szybą ?
Dariusz

Offline szymon94-1994

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Instrukcja demontażu tunelu środkowego oraz listwy zgarniajacej przy szybie
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrzesień 2020, 08:15:31 »
Dziękuję za odpowiedź!
U mnie po nacisnieciu guzika grzanej kierownicy po chwili czuć że jest ciepła więc raczej działa to oddzielnie